SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KRD szuka agencji do obrony wizerunku branży drobiowej

Krajowa Rada Drobiarstwa zaprasza agencje do składania ofert z propozycją działań, które miałyby przyczynić się do ochrony wizerunku polskiej branży drobiarskiej.

Article

Jak tłumaczy Krajowa Rada Drobiarstwa, w ostatnich latach można zaobserwować eskalację newsowych publikacji w mediach, które mogą zniechęcić do kupowania i konsumpcji mięsa, w tym drobiu oraz jego przetworów. Część z nich jest usprawiedliwiona i oparta na rzetelnych informacjach, część jednak bazuje na wybiórczych faktach, popartych dowolną, daleko idącą ich interpretacją, prowadzącą do błędnych wniosków.

Według KR, afera solna czy antybiotykowa odbiły się dużym echem i wywołały sporą burzę wokół polskiego mięsa. Przedstawiciele Rady zwracają uwagę, że naganne praktyki producentów należy piętnować, ale dziennikarze relacjonujący te wydarzenia powinni być rzetelni, dociekliwi, pokazywać skalę problemu. Zdarza się, że afera mająca lokalny zasięg lub znikomą szkodliwość trafia do mediów ogólnopolskich i staje się sensacyjnym newsem. Poprzez to konsumenci tracą zaufanie do całej branży, a to skutkuje spadkiem popytu.

Ponieważ każdy atak nawet na pojedynczego producenta potencjalnie prowadzi do spadku zaufania rynku w stosunku do całej branży, KRD już w ub.r. rozpoczęła projekt ochrony wizerunku branży drobiarskiej. Została wypracowana strategia komunikacji kryzysowej oraz opracowano i przetestowano dokumenty i procedury pozwalające na szybką reakcję branży w sytuacji zagrożenia.

Teraz KRD chce zatrudnić agencję, która poprzez swoje działania prowadzone na zlecenie Rady doprowadzi do znacznej redukcji nierzetelnych, krzywdzących dla branży drobiarskiej publikacji w mediach.

Do jej zadań należeć będzie m.in. stałe monitorowanie i skuteczne prostowanie nierzetelnych doniesień medialnych na temat branży drobiarskiej, poprawa systemu komunikacji wewnątrz branży pozwalającej na system szybkiego powiadamiania i dyskutowania rozwiązań, aby zapobiec potencjalnemu kryzysowi medialnemu. Działania te będą realizowane w prasie, głównie w tabloidach, magazynach, telewizji (programy kulinarne i interwencyjne) oraz w internecie.

Wybrana agencja będzie pracować w tym zakresie dla KRD od połowy lutego br. do połowy lutego 2016 roku. Na zaplanowane działania KRD przeznaczy 300 tys. zł brutto, z tego 160 tys. zł na całoroczną obsługę agencji, a 140 tys. zł - na akcje specjalne i koszty obsługi prawnej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRD szuka agencji do obrony wizerunku branży drobiowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl