SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kreator map w Zumi.pl (wideo)

Należący do Grupy Onet.pl lokalizator internetowy Zumi.pl udostępnił kreatora map, dzięki któremu można stworzyć własną mapę z jednym lub wieloma punktami, gotową do umieszczenia na dowolnej stronie internetowej.

Kreator map w Zumi.pl (wideo)

Nowa usługa Zumi.pl jest kierowano do dużych i małych firm, instytucji, urzędów, a także osób, które prowadzą prywatne strony. Witryny będzie można wzbogacić o mapę pokazującą lokalizacje wybranych miejsc, możliwości dojazdu do siedziby firmy, sklepów, punktów usługowych albo innych dowolnych miejsc.

Kreator map umożliwia wygenerowanie kodu mapy (na mapie można zaznaczyć jeden lub kilka punktów) do wklejenia na stronie www.

Usługa jest bezpłatna dla większości firm i użytkowników. Zapłacić za skorzystanie z możliwości osadzania map na stronie będą musiały firmy, które przez dwa kolejne miesiące użytkowania wygenerują ponad 800 tys. wyświetleń strony z mapą.

Kreator map jest dostępny bezpośrednio na stronie głównej Zumi.pl oraz na podstronie zumi.pl/api.

Oprócz kreatora, dzięki któremu każdy może stworzyć swoją mapę, Zumi.pl udostępnił również wersję usługi dla deweloperów, która wymaga znajomości języków programowania HTML i JavaScript. Pozwala ona na ustawianie i modyfikację stanu mapy (pozycja, skala, przesuwanie), wyświetlanie warstw w formacie GeoJSON, dodawanie znaczników, konfigurowanie wyglądu znaczników, możliwość podpinania pop-up’ów pod znaczniki, rysowanie linii, wyszukiwanie lokalizacji na bazie geolokalizacji z HTML5, dopasowywanie pozycji mapy do zadanego obszaru, grupowanie warstw, wyświetlanie/chowanie warstw, obsługę zdarzeń mapy i obsługę zdarzeń znaczników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kreator map w Zumi.pl (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl