SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krissah Thompson pierwszą czarnoskórą redaktor naczelną "Washington Post"

Krissah Thompson będzie pierwszą czarnoskórą kobietą mianowaną na stanowisko redaktor naczelnej amerykańskiego dziennika "The Washington Post". Będzie nadzorowała teksty dotyczące kolorowych społeczności i zainicjuje nowe projekty w tej dziedzinie.

Krissah Thompson, fot. Facebook.comArticle

W poniedziałek Krissah Thompson, która do 20 lat pracuje w redakcji gazety, przejmie rolę redaktor naczelnej ds. różnorodności i integracji.

- Ta chwila wymaga tego rodzaju praktycznego zaangażowania na rzecz różnorodności i integracji, jak w przypadku wielkich historii - napisał w wiadomości dla pracowników Marty Baron, redaktor naczelny "The Washington Post".

Dodał, że Thompson będzie nadzorowała teksty dotyczące kolorowych społeczności i zainicjuje nowe projekty w tej dziedzinie.

- Będzie odpowiedzialna za zapewnienie znaczących, konsekwentnych postępów w zakresie różnorodności i integracji we wszystkim, co robimy - naszych relacji na temat rasy, pochodzenia etnicznego i tożsamości, a także lepszej rekrutacji i awansu zawodowego dziennikarzy kolorowych - podkreślił Baron. Kierownictwo gazety chce, aby "The Washington Post" stał się "najbardziej zróżnicowanym i wszechstronnym newsroomem w kraju”.

"Jestem podekscytowana, że mogę zabrać się do pracy! Zróżnicowany personel sprawia, że jesteśmy lepsi, mamy większą perspektywę i możemy lepiej opisywać społeczności" - napisała Thompson na Twitterze.

Pracuje od 10 w lat amerykańskiej gazecie

Thompson jako stażystka rozpoczęła karierę w "The Washington Post" przed dwudziestu laty. Zajmowała się polityką, ale redagowała też teksty dotyczące rodzicielstwa, popkultury, rasy, mody i mediów. Od 2007 do 2012 r. była dziennikarzem zajmującym się tematyką krajową.

"The Washington Post" to największa i najstarsza gazeta codzienna wydawana w stolicy Stanów Zjednoczonych. Jej założycielem był Stilson Hutchins, dziennikarz i polityk Partii Demokratycznej. Pierwszy numer ukazał się 6 grudnia 1877 r. w nakładzie 10 tys. egzemplarzy. W 2013 r. dziennik został sprzedany Jeffowi Bezosowi, prezesowi firmy Amazon.com.

Gazeta zdobyła światowy rozgłos przez swoje badanie afery Watergate w latach 70., w czym kluczową rolę odegrali jej reporterzy Bob Woodward i Carl Bernstein. Za dziennikarskie śledztwo obaj reporterzy otrzymali Nagrodę Pulitzera.

Dołącz do dyskusji: Krissah Thompson pierwszą czarnoskórą redaktor naczelną "Washington Post"

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
czarno
r a s i z m ! ! !
odpowiedź
User
Fiflak popiątny
Z tekstu nie wynika, by miała specjalne kompetencje do mianowania naczelną, poza... kolorem s k ó r y.
odpowiedź
User
hehe
Z tekstu nie wynika, by miała specjalne kompetencje do mianowania naczelną, poza... kolorem s k ó r y.


kompetencji pewnie wcale, więc gazetka zwijać się będzie za czasów jej rządów...
odpowiedź