SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy weekendowy cykl „Kuriera Lubelskiego”: dziennikarze opisują niewyjaśnione zbrodnie sprzed lat

„Kurier Lubelski” (Polska Press Grupa) zaczyna wakacyjny cykl „Kroniki Kryminalne 1957-2020”. Dziennikarze przypominać w nim będą niewyjaśnione, tajemnicze sprawy kryminalne z regionu. Nad oprawą graficzną cyklu pracował m.in. dyrektor artystyczny Polska Press Tomasz Bocheński.

Article

Cykl zaczął się w piątek 19 czerwca. - „Kurier Lubelski” sięga w nim do swojego archiwum i przypomina sprawy kryminalne, często do dzisiaj niewyjaśnione. W ramach nowego cyklu dziennikarze będą powracać do tych spraw, sprawdzą, jakie zakończenia i epilogi napisało życie. Tym wyprawom w przeszłość będą towarzyszyć rozmowy z ekspertami, kryminologami, psychologami. Być może do części z nich dopiszą też nowe wątki czytelnicy - informuje portal Wirtualnemedia.pl Joanna Pazio, rzeczniczka prasowa Polska Press Grupy.

Wakacyjna edycja nowego cyklu będzie trwała do końca sierpnia. - W każdym piątkowym wydaniu magazynowym (internetowym i papierowym) przypomnimy teksty sprzed lat i sprawdzimy jak te sprawy wpłynęły na lokalne społeczności. Będziemy rozmawiać z ekspertami, sprawdzać czy da się zrozumieć tragiczne wydarzenia i ludzkie wybory - komentuje Sylwia Szewc, redaktorka naczelna „Kuriera Lubelskiego”. 

Kroniki Kryminalne 1957-2020, czyli mroczne zagadki sprzed lat. To nowy cykl Kurier Lubelski. Pojechaliśmy do...

Opublikowany przez Kurier Lubelski Piątek, 19 czerwca 2020

Cykl rozpoczął się przypomnieniem sprawy dzieciobójczyni z Czerniejowa. „Kurier” opisywał tę sprawę od roku 2003. Dziennikarze udali się po latach na miejsce, żeby porozmawiać z mieszkańcami o tamtych wydarzeniach.

„Kroniki Kryminalne” dodano w obrębie gazety, nie podnosząc ceny jej piątkowego wydania (3,20 zł). „Kurier Lubelski” ukazuje się od 1957 roku, Obecnie wydawany jest przez lubelski oddział Polska Press. Od maja kieruje tym oddziałem Joanna Parczyńska. Oddział wydaje na tym terenie także serwis KurierLubelski.pl i lokalny serwis NaszeMiasto.pl.

Z danych Polskich Badań Czytelnictwa „Audyt ZKDP” wynika, że w kwietniu br. średnia sprzedaż „Kuriera Lubelskiego” wyniosła 2314 egz. (spadek rok do roku o 10,41 proc.).

Dołącz do dyskusji: Nowy weekendowy cykl „Kuriera Lubelskiego”: dziennikarze opisują niewyjaśnione zbrodnie sprzed lat

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kama
Świetny pomysł, brawo, Pani Joanno!
odpowiedź