SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT: 12 tys. zł za reportaż “Wrócę, kiedy słońce już nie będzie mi potrzebne”

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Radiowej w dziedzinie reportażu i dokumentu.

Grand Prix  i nagrodę w wysokości 12 tys. złotych za reportaż pt. “Wrócę, kiedy słońce już nie będzie mi potrzebne” Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała Patrycji Gruszyńskiej–Ruman ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.  Jury doceniło  ukazanie z wielką wrażliwością i kulturą mało znanego faktu historii najnowszej oraz znakomity warsztat radiowy.  Wyróżnienie honorowe KRRiT, przyznano Hannie Bogoryja Zakrzewskiej, autorce reportażu pt. „Szukałam Was”. Autorkę wyróżniono za pokazanie  przejmującego portretu matki, która z determinacją przez 20 lat poszukiwała własnych dzieci.

-Obydwie prace, oprócz znakomitego warsztatu i wielkiej subtelności w sposobie opowiadania, maja pewne cechy wspólne. Są to bowiem historie opowiadane przez dwie matki, dzięki ich narracji poznajemy tragiczne losy ich dzieci. Dzięki tym dwu, jakże różnym, historiom powstają przejmujące portrety matek - powiedział w laudacji Sławomir Rogowski, członek KRRiT i przewodniczący jury konkursowego.

Ogólnopolski Konkurs Twórczości Radiowej skierowany jest do pracowników i współpracowników wszystkich rozgłośni regionalnych radia publicznego w Polsce, ogólnopolskich programów Polskiego Radia S.A. oraz Studia Reportażu i Dokumentu. Celem Konkursu jest promowanie wysokiego poziomu programów radiofonii publicznej w całej Polsce, w tym wypadku - form reportażowych i dokumentalnych wyróżniających się wagą podejmowanych tematów, rzetelnością dokumentowania i wysokimi walorami dramaturgii radiowej.

W każdej edycji jury przyznaje jedną nagrodę - Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji im. Witolda Zadrowskiego  za najlepszy reportaż lub dokument radiowy powstały w minionym roku.

Dołącz do dyskusji: KRRiT: 12 tys. zł za reportaż “Wrócę, kiedy słońce już nie będzie mi potrzebne”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
monika
A czemu nie podają ile prac wpłyneło na konkurs?To ważna informacja. Słyszałam,ze regiony olały ten konkurs,a konkurencja była praktycznie żadna.Gdyby na seminarium nie spędzili studentów, to nawet nie byłoby do kogo przemawiać.
odpowiedź
User
jedynka
w radiu wielkie oszczednosci, a one tam siedza jak u Pana Boga za piecem.Zlikwidowac im połowę etatów i kazać robić newsy. A nie-lenie zrobią jeden dobry reportaz na konkurs, a przez caly rok przynosza do emisji kupę słomy.Irenka znowu załatwila im kaske. Będzie brylować "jakie to sa najlepsze na świecie".jakoś tego nie slychać na antenie.
odpowiedź
User
Piotr
Źle Moniko słyszałaś, Regiony nie oblały konkursu, ale istotnie strona organizacyjna konkursu nie wypadła najlepiej. Należy podawać kto uczestniczył i kto oceniał. Z tym spędzeniem studentów to tez przesada. Szkoda, że niestudenci nie bardzo chcą zauczestniczyć w takim szkoleniu. Na Malczewskiego precuje setki dziennikarzy radiowców a zainteresowanych udziałem w seminarium niewielu. Radio, Duże Radio też nie bardzo było zainteresowane promocją tego konkursu, którego jest organizatorem. O 16.00 w środę z pompą wręczano nagrody a antena milczała. Od godz 16.00 nie można było usłyszec informacji ani o konkursie, ani o nagrodzonych. Komercja zrobiłaby wokół tego sporo zamieszania. My nie potrafimy robić czytaj siebie promować. Za to potrafimy robić reportaż i nie miej wątpliwości "jedynko", że jest to na poziomie światowym. Posłuchaj reportażu Patrycji i Hanki a później używaj określeń "lenie... nielenie...". "Słoma" to trochę chyba z "Twoich" bucików wygląda
odpowiedź