SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KRRiT chce cofnąć koncesję dla Playboya

Krajowa Rada wszczęła postępowanie ws. cofnięcia koncesji dla erotycznego kanału Playboy Polska, której właścicielem jest Polsat.

Uchwała w tej sprawie została podjęta przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji w dniu 27 lutego 2007 roku. Powodem takiej decyzji było nie rozpoczęcie nadawania przez kanał Playboy Polska w terminie ustalonym przez koncesję, co nakazuje art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 29 grudnia 1992r. o radiofonii i telewizji.

Co na to Polsat? - Z projektu się nie wycofaliśmy. Dotychczas nie został uruchomiony, bowiem szukaliśmy formuły biznesowej na jego złożenie. – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Bogusław Chrabota, redaktor naczelny Polsatu, który odpowiada za kanały tematyczne.

Chrabota tłumaczy nam, że ostateczne decyzje w sprawie czy kanał Playboy Polska zostanie uruchomiony podejmie zarząd Polsatu „po pełnym zdokumentowaniu kwestii merytorycznych i dystrybucyjnych”.

Przypomnijmy, że koncesja dla stacji Playboy Polska została wydana już ponad rok temu, bo 16 listopada 2005 roku. Nastąpiło to po czteroletniej batalii Polsatu z KRRiT, zakończonej ostatecznie przychylnym dla stacji wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego, który uchylił wcześniejszą decyzję Rady o odmowie udzielenia koncesji dla erotycznej telewizji.

Obecnie na platformie Cyfrowy Polsat oglądać można angielską wersję kanału Playboy TV. Stacja emitowana jest w godzinach 21.00 – 6.00.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRRiT chce cofnąć koncesję dla Playboya

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl