SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT karze Roxy FM za “obraz brutalnego seksu” w “Rannym Kakao”

Grupa Radiowy Agory musi zapłacić 6,5 tys. zł kary za to, że w porannym programie stacji Roxy FM znalazły się "obsceniczne i prymitywne wypowiedzi prezenterów dotyczące seksualności" - zdecydował przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak.

KRRiT karze Roxy FM za “obraz brutalnego seksu” w “Rannym Kakao”

Szef KRRiT nałożył na Roxy FM karę w wysokości 6,5 tys. zł za program "Ranne Kakao. Pierwsza Krew" nadany w dniach 3 i 4 września ub.r. - Tematem przewodnim audycji z 4 września 2012 r. były sceny filmowe. Wulgarny opis sceny filmowej zawierał obraz brutalnego seksu połączonego z przemocą i przymusem. Zgodnie z ustawą o rtv i rozporządzeniem KRRiT, takie przekazy mogą być rozpowszechniane wyłącznie po godzinie 23:00 - podano w komunikacie Krajowej Rady.

KRRiT dodaje, że “prowadzący poranny blok „Ranne Kakao. Pierwsza krew” w swoich wypowiedziach często poruszali tematy dotyczące seksualności, mówiąc o nich w sposób obsceniczny i prymitywny”. - Właściwe ich odebranie i zrozumienie było możliwe jedynie przez dorosłego słuchacza posiadającego odpowiednie doświadczenie życiowe. Tematyka i sposób prezentacji treści w analizowanych audycjach może mieć negatywny wpływ na rozwój psychiczny i moralny małoletnich słuchacz - czytamy w komunikacie Rady.

Przy ustalaniu wysokości kary szef KRRiT kierował się zakresem i stopniem szkodliwości naruszenia, dotychczasową działalnością karanego nadawcy oraz jego możliwościami finansowymi. Jej wysokość ustalona została też na podstawie rocznych opłat za użytkowanie częstotliwości.

Grupa Radiowa Agory może od decyzji KRRiT odwołać się do sądu, ale tego nie planuje. - "Ranne Kakao" nadawane w porannym paśmie Radia Roxy jest programem satyrycznym, wykorzystującym konwencję kabaretu i pastisz. Intencją redakcji nie było naruszanie obowiązujących zasad prawnych i społecznych, a jedynie dostarczenie rozrywki słuchaczom stacji, wśród których "Ranne Kakao" cieszy się dużą popularnością - poinformowało Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Agory.

“Ranne Kakao. Pierwsza Krew” to poranny program prowadzony w Roxy FM przez Tymona Tymańskiego i Piotra Kędzierskiego. Emitowany jest w dni powszednie między 7.00 a 10.00.

Z danych Radio Track wynika, że średni udział stacji Roxy FM w rynku w II kwartale br. wyniósł 0,4 proc. (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRRiT karze Roxy FM za “obraz brutalnego seksu” w “Rannym Kakao”

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kalkens
cieniutka podroba starego Poranny WF. szkoda gadac....
odpowiedź
User
cieniutki słuchacz
cieniutki i prymitywny to był Poranny WF - który był programem masowym! Ranne kako to audycja dla zupełnie innego słuchacza, którą nie wszyscy musza rozumieć :)
A KRRiT niech zajmie się lepiej poprawą ustawodastwa, lepszym zbieraniem abonamentów - lub najlepiej nową jego formą, CYFRYZACJĄ RADIA i rozbudową infrastruktury a nie wyszukiwaniem erotycznych opisów! Panie prezesie niech Pan się opamięta!!!
odpowiedź
User
wawa
Takie kary to nic innego jak szykowanie kasy na premie .
odpowiedź