SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT szybko przedłużyła koncesje stacjom Canal+

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedłużyła koncesje satelitarne dla stacji Canal+ Film i Canal+ Sport. Nowe koncesje będą obowiązywać do 9 października 2032 roku.

Zgodnie z przedłużoną koncesją, Canal+ Film musi nadawać przynajmniej 6 godzin programu dziennie. Stacja ma mieć charakter wyspecjalizowany – filmowy, realizowany poprzez obligatoryjny udział w programie filmów fabularnych (pełnometrażowe filmy kinowe i telewizyjne, serie i seriale), który wyniesie nie mniej niż 70 proc.  tygodniowego czasu nadawania programu w godz. 6.00-23.00. Nowa koncesja zacznie obowiązywać 10 października 2022 roku.

Tego samego dnia wejdzie w życie nowa koncesja dla Canal+ Sport. Ta stacja również ma mieć charakter wyspecjalizowany, ale sportowy. Ma nadawać minimum 6 godzin programu dziennie.

- Zgodnie z informacją zawartą w sprawozdaniu finansowym sporządzonym na dzień 31 grudnia 2020 r. akcjonariat spółki przedstawia się następująco: Groupe Canal + S.A., TVN Media Sp. z o.o., Liberty Global Venture Holding B.V. - informuje KRRiT o strukturze własnościowej kanałów, którym przedłużyła koncesję. Udziały TVN Media to pozostałość po fuzji Cyfry+ z platformą n, a akcje Liberty Global to spadek po fuzji Wizji TV z Cyfrą+.  Za nowe koncesje Canal+ musi zapłacić po ok. 11 tys. zł. Kilka miesięcy temu KRRiT przedłużyła też koncesję dla stacji Canal+ Seriale.

Krótki czas oczekiwania na koncesję

Nadawcy kanałów telewizyjnych i radiowych są zobowiązani do wystąpienia o jej przedłużenie z rocznym wyprzedzeniem. Nadawcy, którzy się spóźnili mogą stracić koncesję i jeśli chcą nadawać dalej, to muszą ponownie wziąć udział w konkursie (w przypadku emisji naziemnej). Taki los spotkał niedawno kieleckie Radio Fama i Radio Nysa FM. Przed rokiem koncesję utracił natomiast kanał ATM Rozrywka.

Koncesję dla Canal+ Film i Canal+ Sport KRRiT przedłużyła stosunkowo szybko. Stare wygasają bowiem za prawie 10 miesięcy. TVN24 czekał półtora roku na przedłużenie koncesji.  Pozytywną dla nadawcy decyzję regulator podjął kilka dni przed wygaśnięciem poprzedniej koncesji i po tym jak holenderski odpowiednik KRRiT przyznał stacji licencję. Zgodnie z 35 artykułem ustawy o radiofonii i telewizji, polską koncesję mogą uzyskać podmioty, których siedziba znajduje się w Europejskim Obszarze Gospodarczym. Canal+ to firma z Francji, a TVN jest kontrolowany przez Polish Television Holding z siedzibą w Amsterdamie. Sęk w tym, że spółka ta należy do amerykańskiego koncernu Discovery.

Canal+ Sport miał 0,113 proc. udziałów w rynku telewizyjnym w ub.r., natomiast Canal+ Film 0,072 proc.

Dołącz do dyskusji: KRRiT szybko przedłużyła koncesje stacjom Canal+

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bolec1
Tak się zastanawiam, czasy się zmieniają a im się nadal opłaca nadawać dla waskiego grona zamiast odkodowac
odpowiedź
User
Tomekk
Bolec1 Masz racje czasy się zmieniają i w tym punkcie się zgadzam.Ale to juz nie to co było kiedyś ze trzeba było podpisywać umowę montowac na budynku satelite by odbierać C+ . Teraz na platformie internetowej możesz oglądać w przystępnej cenie moim zdaniem.Pewnie najlepiej odkodować wszystkie kanały
odpowiedź
User
Tomek_35
Odkodować C+Sport niby TVP Sport przydałaby się konkurencja.Tylko w sumie po co? Walczyć z innymi skłócić się o jakieś multipleksy? Nie nazwałbym widownią C+ wąskim gronem wbrew pozorom dużo ludzi ogląda a że Tvp Sport ma większa to tylko przez to że jest ogolnodostepna a nie przez ofertę programową bo jakby się tak dogłębnie zastanowić to tak TVP Sport straciło skoki narciarskie sporo kasy na tym stracą teraz aż tak bardzo tego nie odczują bo raz ze forma pikująca w dół a dwa ze będą miec olimpiadę a C+ Sport jakoś sobie radzi mimo ze rok straci Ligę Angielska
odpowiedź