SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT przedłużyła koncesję TOK FM. Wszyscy członkowie "za"

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jednogłośnie opowiedziała się za przedłużeniem koncesji naziemnej Radia TOK FM (Grupa Radiowa Agory) - podała rozgłośnia.

Za przedłużeniem koncesji naziemnej Radia TOK FM zagłosowali na środowym posiedzeniu wszyscy z pięciorga członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

- Bardzo dobra wiadomość w samo południe! To jednak dopiero początek procesu. Teraz sprawa trafia do UKE i nie wiadomo, ile potrwa wydanie param. techn. dla wszystkich lokalizacji, bo sa tez uzgodnienia międzynarodowe. Dopiero potem nastąpi wydanie koncesji @Radio_TOK_FM - skomentowała na Twitterze redaktor naczelna stacji Kamila Ceran.

Szef KRRiT nie widział powodów do odbierania koncesji

Spółka Inforadio nadająca TOK FM w ub.r. złożyła wniosek o przedłużenie na kolejne 10 lat koncesji wygasającej 3 listopada br. Koncesja pozwala na naziemne nadawanie programu tej stacji w 23 miastach w Polsce.

W połowie czerwca Maciej Świrski spotkał się z członkami sejmowej komisji kultury i środków przekazu i mówił im, że spodziewa się iż do 3 listopada koncesja TOK FM zostanie przedłużona. - Nie widzę na razie żadnych przesłanek do odbierania. Jeśli wynik monitoringu będzie pozytywny - nie widzę przeszkód, a jeśli negatywny - należy sprawę zbadać - podkreślił przewodniczący KRRiT.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Świrski tłumaczył, że trwał jeszcze wtedy monitoring audycji z TOK FM obejmujący tzw. tygodzień konstruowany (zaznaczył, że taką metodą zaproponował prof. Tadeusz Kowalski, a to trwa dłużej, bo analizowane są audycje stacji z różnych pojedynczych dni w kolejnych tygodniach). Badania ma zakończyć się w przyszłym tygodniu

- Po przeczytaniu raportu departamentu monitoringu dowiemy się, czy wszystko jest w porządku, czy są jakieś uchybienia. W zależności od tego, jak duże są uchybienia, zdecydujemy, czy można je pominąć w procesie koncesyjnym czy należy coś z nimi zrobić - stwierdził Świrski. - Tutaj wola przewodniczącego nie ma znaczenia, bo ważne są procedury, wyniki monitoringu i kolegialna decyzja członków Krajowej Rady - wyliczył.

Według badania Radio Track w okresie luty-kwiecień 2023 r. rozgłośnia miała 3 proc. udziału w rynku słuchalności, o 0,2 pkt proc. mniej niż rok wcześniej.

Inforadio w ub.r. zwiększyło przychody o 9,1 proc. do 16,65 mln zł i zysk netto z 2,42 do 2,84 mln zł. Cały zeszłoroczny zysk wypłaciło w czerwcu swoim udziałowcom: Grupie Radiowej Agory (66,1 proc.) i spółce zależnej Polityki (33,9 proc.).

Świrski ukarał TOK FM za słowa o podręczniku do HiT-u

Pod koniec kwietnia Maciej Świrski nałożył na nadawcę TOK FM 80 tys. zł kary za słowa Piotr Maślak o podręczniku „Historia i Teraźniejszość” autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego. Dziennikarz w audycji wyemitowanej 7 czerwca ub.r. stwierdził: „Czyta się to jak podręcznik - przepraszam za to porównanie - dla Hitlerjugend. Chwilami, nie wszędzie”. Inforadio nie zgadza się z tą decyzją i złożyło odwołanie do sądu.

Na posiedzeniu sejmowej komisji kultury i środków przekazu Maciej Świrski wyjaśnił, że zgodnie z przepisami grzywna może wynosić maksymalnie 50 proc. łącznej opłaty za częstotliwości, która w przypadku TOK FM wynosi prawie 180 tys. zł.

- Kara 80 tys. zł to kwota odpowiadająca przychodom tej stacji, tym bardziej że nie może być większa - zaznaczył.

Dołącz do dyskusji: KRRiT przedłużyła koncesję TOK FM. Wszyscy członkowie "za"

33 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jutub
Dobrze, że przynajmniej nie zrobili cyrku tak jak poprzednia KRRiT, że koncesję TVN24 przedłużyła bodajże 4 dni przed końcem
odpowiedź
User
Semen
Ciekawe na co teraz będzie narzekał red. Głogowski. Dzisiaj rano płakał, że zostało mu jeszcze 17 środkowych poranków, bo potem TOK FM znika z eteru przez brak koncesji.
odpowiedź
User
słuchacz
Jest dużo zastrzeżeń w sprawie tej stacji i każdy uczciwy człowiek słuchający tego radia je ma.
odpowiedź