SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Wnet ma szansę na częstotliwości w Lublinie i Bydgoszczy. Ruszył konkurs KRRiT

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ogłosił konkurs na uzyskanie koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego w Lublinie i Bydgoszczy. Duże szanse na jej uzyskanie może mieć Radio Wnet, które ostatnio wygrało postępowanie w Szczecinie na 98,9 MHz, a dwa tygodnie temu otrzymało pasmo 96,8 MHz we Wrocławiu.

Krzysztof Skowroński, prezes SDP i Radia WnetArticle

Z opublikowanego ogłoszenia wynika, że zainteresowane spółki mogą ubiegać się o uzyskanie koncesji na 10 lat na rozpowszechnianie programu radiowego o charakterze uniwersalnym (zawierającego różne gatunki i formy radiowe oraz różnorodną problematykę).

Program ma być nadawany codziennie przez 24 godziny na dobę, a audycje słowne i inne przekazy słowne mają stanowić nie mniej niż 30 proc. tygodniowego czasu nadawania w godzinach 6.00–23.00. Program ma zawierać audycje informacyjne, publicystyczne o tematyce społeczno-politycznej oraz wspólnotowo twórcze, uwzględniające polską tradycję, historię i kulturę.

W ramach konkursu na częstotliwość w Lublinie na 101,1 MHz zasięgiem nadawania objęte są gminy: Głusk, Jastków, Konopnica, Lublin, Niemce, Świdnik, Wólka.

W Bydgoszczy ruszył natomiast konkurs na 104.4 MHz.

Wnioski nadawcy lub podmioty zainteresowane założeniem rozgłośni mogą składać w ciągu 45 dni od dnia opublikowania ogłoszenia.

Radio Wnet z szansą na uzyskanie kolejnej częstotliwości

W tym tygodniu podczas posiedzenia KRRiT podjęła decyzję o udzieleniu koncesji w konkursie, w którym wytyczne były dokładnie takie same, jak w tym dotyczącym częstotliwości w Lublinie. Wygrało go Radio Wnet, które ubiegało się o 98,9 MHz w Szczecinie wspólnie z Eurozetem (chciało uruchomić Otoradio) oraz spółką Moje Media ze Szczecina, kierowaną przez byłych szefów Radia Szczecin.

Z kolei dwa tygodnie temu rozgłośnia wygrała również konkurs z Eurozet (nadawca proponował uruchomienie stacji Otoradio) na pasmo we Wrocławiu – 96,8 MHz, w postępowaniu, którego wymagania były dokładnie takie same, jak w powyższych.

Radio Wnet bierze jeszcze udział w postępowaniu o przyznanie częstotliwości w Białymstoku - 103,9 MHz - wspólnie z Eurozetem, Piotrem Bajerem z Suwałk oraz spółką KMGK z Białegostoku.

W połowie listopada ub.r. Radio Wnet zaczęło nadawać również analogowo w Krakowie (95,2 MHz) i Warszawie (na 87,8 MHz), obecnie ma więc już cztery pasma i szansę na piąte. Jeśli zdecyduje się na start w konkursach w Lublinie oraz Bydgoszczy i go wygra, nieco ponad rok od startu działalności w eterze, rozgłośnia będzie mogła nadawać na siedmiu częstotliwościach.

Radio Wnet działało od 10 lat w internecie, jej założycielem i szefem jest Krzysztof Skowroński.

W fali marzec-sierpień br. Radio Wnet miało w Warszawie 0,5 proc. udziału w rynku, a w Krakowie 0,3 proc.

W ub.r. Radio Wnet zanotowało 458,1 tys. zł wpływów sprzedażowych i 265,8 tys. zł straty netto, wobec 1 mln zł przychodów i 15 tys. zł zysku netto w 2017 roku. Jesienią ub.r. stacja została dokapitalizowana kwotą 1 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio Wnet ma szansę na częstotliwości w Lublinie i Bydgoszczy. Ruszył konkurs KRRiT

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
zabawne te konkursy KRRiT. Nigdy nie wiadomo kto je wygra.
odpowiedź
User
Romuś
Szanse to za mało powiedziane.
Ale w sumie to dobrze, im więcej słowa w radiu tym lepiej.
odpowiedź
User
Wlad
Warto !
odpowiedź