SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT ogłosiła konkursy na dwie częstotliwości w Szczecinie

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła konkursy na wolne częstotliwości w Szczecinie - na 97,5 MHz oraz na 98,9 MHz.

Article

Nadawcy zainteresowani rozpowszechnianiem programu radiowego w Szczecinie mogą ubiegać się o koncesję o charakterze uniwersalnym i lokalnym zasięgu - na 97,5 MHz lub uniwersalnym, z tematyką społeczno-polityczną – na 98,9 MHz.

Wymagania konkursowe, jakie muszą spełnić podmioty, by uzyskać zgodę na rozpowszechnianie programu na częstotliwości 97,5 MHz na okres 10 lat to: program zawierający różne gatunki i formy radiowe oraz różnorodną problematykę, z tematyką lokalną dotyczącą Szczecina i innych miejscowości objętych zasięgiem nadawania.

Dodatkowo, program ma być rozpowszechniany codziennie przez 24 godziny na dobę, ma zawierać audycje i przekazy słowne poświęcone tematyce lokalnej dotyczącej Szczecina i okolic, nadawać własne lokalne serwisy informacyjne oraz publicystykę na temat lokalnych problemów z zakresu zagadnień społecznych, politycznych, gospodarczych, sportowych, dotyczących lokalnej społeczności, kultury i historii regionu (w tym twórczości ludowej i muzyki ludowej w wykonaniu lokalnych/regionalnych zespołów ludowych) oraz informacje lokalne.

Z kolei wymagania dla nadawcy zainteresowanego częstotliwością 98,9 MHz to: 30 proc. tygodniowego czasu antenowego muszą zawierać audycje słowne i inne przekazy słowne (w godzinach 6-23); program ma  zawierać audycje informacyjne, publicystyczne o tematyce społeczno-politycznej oraz wspólnototwórcze uwzględniające polską tradycję, historię i kulturę.

Audycje i inne przekazy niepochodzące od nadawcy ani na  jego zamówienie nie mogą stanowić więcej niż 33 proc. dobowego czasu nadawania programu w godzinach 6-23.

O koncesję mogą ubiegać się nowe podmioty na rynku radiowym lub ci nadawcy, którzy chcą poszerzyć zakres swojej działalności.

Podobne wymagania dotyczą ogłoszonych wcześniej konkursów na częstotliwości w Białymstoku i Wrocławiu oraz w 2018 roku – Warszawy i Krakowa, które wygrało Radio Wnet. Rozgłośnia ruszyła 12 listopada 2018 roku.

Spytaliśmy szefa i założyciela stacji Krzysztofa Skowrońskiego o zainteresowanie 103,9 MHz oraz 96,8 MHz. - Każde ogłoszenie KRRiT będziemy uważnie czytać i jeżeli będziemy mogli, weźmiemy udział w konkursie na wszystkie częstotliwości, na jakie nas będzie stać. Potencjalnie jesteśmy zainteresowani - skomentował w rozmowie z Wirtualnemedia.pl szef Radia Wnet.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRRiT ogłosiła konkursy na dwie częstotliwości w Szczecinie

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sebastian
Jedną z nich może trafić do Radia Wnet.
odpowiedź
User
Xyz
To Radio Wnet zawita w Szczecinie na 98,9 FM
odpowiedź