SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szybka decyzja KRRiT w sprawie koncesji Polsatu

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podczas środowego posiedzenia zdecydowała o przedłużeniu koncesji Telewizji Polsat. Wygasała ona na początku marca 2024 roku. Nowa będzie obowiązywać przez kolejnych 10 lat.

Specjalny logotyp Polsatu na jubileusz 30-lecia nadawaniaSpecjalny logotyp Polsatu na jubileusz 30-lecia nadawania

O tym, że Polsat złożył wniosek o przedłużenie koncesji informowaliśmy dwa tygodnie temu. Nadawca musiał to uczynić przynajmniej na rok przed wygaśnięciem dotychczasowej. Koncesja stacji ma charakter uniwersalnej. Polsat rozpoczął nadawanie satelitarne w 1992 roku. Ogólnopolską koncesję naziemną kanał otrzymał w 1993 roku, a zaczęła ona obowiązywać w marcu 1994 roku.

Obecnie Polsat można oglądać za pośrednictwem MUX-2 naziemnej telewizji cyfrowej, sieci kablowych (m.in. Vectra, UPC), platform cyfrowych (Polsat Box, Canal+, Orange) i serwisów streamingowych (np. Polsat Go, Polsat Box Go, Canal+ online).

Bez decyzji w sprawie HGTV

Przedłużenie koncesji głównej stacji Polsatu nie jest jedyną decyzją obecnej KRRiT dotyczącej tego nadawcy. Już w listopadzie regulator przedłużył koncesje Polsat Seriale i Polsat Sport Fight (wygasały 15 października 2023). Jesienią przewodniczący KRRiT Maciej Świrski nałożył z kolei 25 tys. zł kary za zbyt wczesną emisję filmu „Z księżyca spadłeś” na antenie Polsat Film. Nadawca odwołał się od tej decyzji do sądu.

Choć KRRiT szybko przeprowadziła proces rekoncesji Telewizji Polsat, to wbrew zapowiedziom, wciąż nie zapadła decyzja odnośnie stacji HGTV, dostępnej wyłącznie w sieciach kablowych, na platformach cyfrowych i w serwisach streamingowych. Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że podczas środowego posiedzenia zasiadający w KRRIT prof. Tadeusz Kowalski i Marzena Paczuska pytali przewodniczącego o powody odwlekania decyzji w tej sprawie, ale mieli nie otrzymać wystarczających informacji.

Wcześniej prof. Kowalski zdradził, że KRRiT przeprowadziła monitoring stacji TVN Warner Bros. Discovery o urządzeniu domów i ogrodów. Szef Rady miał też zlecić ekspertyzę  o „handlu koncesjami”. HGTV działa na podstawie zmienionej koncesji TVN Meteo Active, który z kolei wcześniej nosił nazwę TVN Meteo. Koncesja HGTV wygasa 26 czerwca 2023 roku.

Z danych Nielsena wynika, że w 2022 roku udział w rynku Polsatu wyniósł 7,27 proc.

Dołącz do dyskusji: Szybka decyzja KRRiT w sprawie koncesji Polsatu

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krzysiek37
Zaraz będzie pisane .że Polsat dostał koncesje bo wiadomo skim trzyma dla mnie ważne że dostał od początku to byla i jest moja stacja nie ważne to kieruje to krajem w danym czasie.
odpowiedź
User
Neo
Ja uważam, że to jest TVP Info w wersji lajt. Zresztą ma tam kilka znanych twarzy, którzy widać,że sprzyjają obecnej władzy. Nie dziwi mnie to patrząc na to w jakich obszarach gospodarki właściciel stacji robi interesy.
odpowiedź
User
smarowanko
dobry Krok...
odpowiedź