SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT powołała zarządy siedmiu regionalnych rozgłośni Polskiego Radia

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na wczorajszym posiedzeniu - na wniosek rad nadzorczych - podjęła uchwały o powołaniu zarządów regionalnych rozgłośni Polskiego Radia w Gdańsku, Katowicach, Koszalinie, Krakowie, Opolu, Poznaniu i Szczecinie.

Article

Powołanie zarządów poprzedziły trzyetapowe konkursy przeprowadzone przez rady nadzorcze tych spółek. Decyzją wszystkich rad zarządy spółek są jednoosobowe, a funkcję prezesów pełnią te same osoby co w poprzednich kadencjach.

Prezesem Radia Gdańsk został ponownie Lech Parella. - KRRiT wysoko oceniła przebieg i osiągnięcia  ostatniej sprawowanej przez niego kadencji, zaproponowane kierunki rozwoju rozgłośni, wysoką jakość oferty programowej Radia Gdańsk i rosnącą słuchalność rozgłośni na konkurencyjnym rynku - podano w komunikacie.

Radiem Katowice będzie nadal prowadzić Henryk Grzonka, bo pozytywnie oceniono jego „dotychczasowe zaangażowanie radia publicznego na rzecz regionu, doskonałą współpracę z lokalną społecznością i mniejszościami narodowymi zamieszkującymi Śląsk”.

Piotr Ostrowski nadal będzie prezesem Radia Koszalin. Krajowa Rada dobrze oceniła „spójną strategię funkcjonowania spółki  w czasie jego ostatniej kadencji, merytoryczną pracę i konsekwencję w budowaniu atrakcyjnej oferty programowej i zaangażowanie  rozgłośni regionalnej w inicjatywy lokalne”.

Marcin Pulit przez kolejną kadencją będzie zaś kierować Radiem Kraków. Pozytywnie oceniono bowiem „predyspozycje i kompetencje, wykorzystanie kulturalnego potencjału Krakowa i regionu do budowania ciekawej oferty dla słuchacza, wyróżniającej się wysoką jakością oferty programowej oraz innowacyjność w rozwoju nowych platform dostępu do radia.”

Prezesem Radia Opole pozostaje Paweł Frącz. Krajowa Rada doceniła „jego spójną koncepcję  programową i organizacyjną spółki za ogromny wkład w szybki rozwój rozgłośni we wszystkich obszarach jej działalności w ostatniej kadencji”.

Mariusz Szymyślik ponownie będzie prezesem „Radia Merkury” w Poznaniu, bo doceniono jego „skuteczne działania  umacniające pozycję dwóch programów: regionalnego oraz miejskiego zwiększające ich udział w słuchalności”.

Z kolei prezesem Radia Szczecin na kolejną kadencję został Adam Rudawski. KRRiT uznała jego „umiejętności konsekwentnego budowania ciekawej oferty programowej w połączeniu z wysoką słuchalnością rozgłośni, innowacyjne projekty słuchowisk radiowych i szukanie nowych kanałów dotarcia do słuchaczy radia”.

Czteroletnie kadencje nowych zarządów spółek regionalnych rozgłośni radiowych Polskiego Radia rozpoczną się z dniem następującym po dniu odbycia walnych zgromadzeń akcjonariuszy, zatwierdzających sprawozdania spółek za 2014 rok.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRRiT powołała zarządy siedmiu regionalnych rozgłośni Polskiego Radia

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Olsztyn
Ciekawe co zrobia w Olsztynie z tym prezesem, ktory dopuscil do tekstow typu "polskie obozy koncentracyjne" na antenie.
odpowiedź
User
wyborczy
Za chwilę nowy prezydent odwoła dwóch "prezydenckich" członków KRRiTV i ten zabetonowany układzik się posypie. I panu prezesowi z Krakowa nie pomogą nawet te fotki z Dudą i ściskanie łapek w ustawce jak na G7. Teraz wrzuca do neta foty z Dudą, w jeszcze niedawno z Radia Kraków nie wychodził Klich i Hartman No i Różyczka rzecz jasna.Jakoś z nimi prezes się nie fotografował. Komor też się powinien obrazić, bo jego słów w Radiu Kraków nie wpuszczali w odcinkach na face jak Dudy. Śmiech. No i sesji zdjęciowej prezesa z Komorem nie było. No jak to tak?
odpowiedź
User
Reck
Lepiej by w Olsztynie powołali na prezesa Władka Bogdanowskiego, co prawda siedzi w areszcie, ale do końca lojalnie popierał PO-SLD.
odpowiedź
User
kornik
W Poznaniu akurat ten program miejski to leci na łeb na szyję!
odpowiedź
User
rt
RN w Radiu Katowice, chyba nie wie co ma oceniać...a może tak panowie przyjrzycie sie słuchalności i wynikom finansowym.. W Radiu Katowice katastrofa. A może strategia rozwoju spółki was zainteresuje ? Przedstawił ją nowy-stary prezes...? Po co ? Układ działa...i o to chodzi..
odpowiedź