SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT rozstrzygnęła konkursy na koncesje w DAB+ w Toruniu i Katowicach

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podczas ostatniego posiedzenia zadecydowała o przyznaniu koncesji w DAB+ na lokalnym multipleksie cyfrowym w Toruniu i Katowicach. Po raz kolejny otrzymały je m.in. Muzo.FM i Open.FM.

fot. Shutterstock.comArticle

W I turze konkursu na lokalne multipleksy cyfrowe KRRiT rozstrzygnęła postępowania w ostatnich dwóch miastach: w Toruniu i w Katowicach. W sumie dotyczył on siedmiu lokalizacji - także: Warszawy, Rzeszowa, Katowic, Częstochowy, Tarnowa, Poznania. Na wszystkie lokalizacje wnioski złożyła Wirtualna Polska Media - dotyczy to jej platformy Open.FM oraz Cyfrowy Polsat - na Muzo.FM. Pozostałe wnioski były składane przez małych nadawców radiowych lub podmioty, które dopiero chcą stworzyć rozgłośnię.

Druga tura, według planu z maja br. ma zostać ogłoszona jeszcze w IV kwartale tego roku. Jak wynika z naszych informacji, konkursy zostaną rozpisane zgodnie z podawanym wcześniej harmonogramem.

DAB+ w Katowicach

KRRiT zdecydowała w ostatnim tygodniu, że koncesje w Katowicach otrzymają: Fundacja Emanio Arcus - na nadawanie programu uniwersalnego adresowanego głównie do osób niepełnosprawnych, wykluczonych społecznie, emerytów oraz uczestników ruchu drogowego o nazwie „Bezpieczna Podróż”; Czesław Chlewicki - na nadawanie programu uniwersalnego o nazwie Radio Imperium; Open FM Wirtualnej Polski - na nadawanie programu wyspecjalizowanego muzycznego z tematyką lokalną o tej samej nazwie.

Z kolei rozszerzenie koncesji w Katowicach dotyczy spółek: Muzo.FM - na nadawanie programu wyspecjalizowanego informacyjno-biznesowo-muzycznego o nazwie Muzo.FM; Radio Express 92,3 FM - na nadawanie programu wyspecjalizowanego z tematyką lokalną o nazwie Express FM; Fundacja Profeto.pl - Sercański Sekretariat na rzecz Nowej Ewangelizacji - na nadawanie programu społeczno-religijnego pod nazwą Radio Profeto; Hello Radio - na nadawanie programu wyspecjalizowanego muzyczno-kulturalnego o nazwie Mega Radio; Disco Radio - na nadawanie programu wyspecjalizowanego muzyczno-kulturalnego o tej samej nazwie; Joł Radio - na nadawanie programu wyspecjalizowanego muzyczno-kulturalnego o nazwie „Radio Nuta”.

DAB+ w Toruniu

Natomiast w Toruniu koncesję otrzymały: Fundacja Emanio Arcus - na nadawanie programu uniwersalnego adresowanego  głównie do osób niepełnosprawnych, wykluczonych społecznie, emerytów oraz uczestników ruchu drogowego o nazwie „Bezpieczna Podróż”; OPEN FM - na nadawanie programu wyspecjalizowanego muzycznego z tematyką lokalną o tej samej nazwie.

Koncesję w tym mieście rozszerzono Fundacji Profeto.pl - Sercański Sekretariat na rzecz Nowej Ewangelizacji na nadawanie programu społeczno-religijnego pod nazwą Radio Profeto; oraz Muzo.FM - na nadawanie programu wyspecjalizowanego informacyjno-biznesowo-muzycznego o tej nazwie.

Druga tura konkursowa w tym roku, trzecia - w 2020 roku

W II turze konkursu, która wystartuje w IV kwartale br. będą dostępne lokalizacje w Bydgoszczy, Kielcach, Krakowie, Łowiczu, Łodzi, Opolu, Radomiu i Warszawie.

III turę konkursową zaplanowano na 2020 roku i obejmie ona lokalizacje: Gdańsk/Gdynia, Gorzów, Koszalin, Olsztyn, Słupsk, Szczecin, Wałbrzych, Zielona Góra.

Natomiast IV wystartuje również w 2020 roku i będzie obejmować: Białystok, Ciechanów, Giżycko, Kalisz, Krosno, Leszno, Lublin, Łomżę, Siedlce i Zamość. Pozostałe bloki częstotliwości znajdą się we Wrocławiu i Warszawie.

W swojej „Strategii Regulacyjnej na lata 2017-2022” KRRiT oceniła, że „dodatkowa oferta programowa w miastach dużej i średniej wielkości wpłynie na poprawę atrakcyjności DAB+, a także zwiększy pluralizm na tych rynkach”.

Liczba radioodbiorników cyfrowych w polskich gospodarstwach domowych systematycznie rośnie. Od 2013 roku ich łączna sprzedaż przekroczyła ponad 100 tys. sztuk.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRRiT rozstrzygnęła konkursy na koncesje w DAB+ w Toruniu i Katowicach

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
K.
Koncesja jest, kiedy emisja - kiedy to ruszy?
Jard w Ełku dawno ma koncesję a z tego co wiem, jeszcze nie nadaje
odpowiedź