SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT szuka członków rad programowych ośrodków regionalnych TVP i mazowieckiego radia RDC

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zaprosiła organizacje społeczne do zgłaszania kandydatów do rad programowych działających w ośrodkach regionalnych Telewizji Polskiej w Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach, Olsztynie, Opolu, a także Polskim Radiu RDC. Czteroletnie kadencje upływają w maju br.

Article

Sposób powoływania rad programowych określa przepis zawarty w art. 28a ust. 1 ustawy z 29 grudnia 1992 roku o radiofonii i telewizji, który stanowi: „Rady programowe publicznej radiofonii i telewizji liczą 15 członków, których powołuje Krajowa Rada; 10 członków rady programowej reprezentuje ugrupowania parlamentarne. Pozostałych 5 powołuje z grona osób legitymujących się dorobkiem i doświadczeniem w sferze kultury i mediów”.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma obowiązek wskazania do każdej rady programowej po pięć osób. Organ rozważy kandydatury zgłoszone przez organizacje społeczne przy podejmowaniu ostatecznych uchwał o powołaniu nowych składów rad programowych, działających w ośrodkach regionalnych Telewizji Polskiej w Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach, Olsztynie, Opolu, a także w Polskim Radiu RDC.

Zgłoszenia, zawierające curriculum vitae kandydatów i pisemną zgodę na wybór do konkretnej rady programowej, należy przesyłać do 30 kwietnia na adres Krajowej Rady.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRRiT szuka członków rad programowych ośrodków regionalnych TVP i mazowieckiego radia RDC

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl