SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT ukarała nadawcę TV4 i TV6 za przekroczenie czasu emisji reklam

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na Telewizję Polsat, nadawcę kanałów TV4 i TV6, dwie kary - każdą w wysokości 15 000 zł. W stacjach przekroczono ustawowy limit czasu reklam, w tym autopromocji.

fot. Shutterstock.comfot. Shutterstock.com

KRRiT prowadziła analizę programów TV4 i TV6 emitowanych w dniach 28-30 marca ub.r. Kontrola wykazała przekroczenie czasu emisji reklam. Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji, reklamy i telesprzedaż nie mogą zajmować więcej niż 12 minut w ciągu godziny zegarowej.

W uzasadnieniu decyzji organ zwraca uwagę, że przedmiotem decyzji o ukaraniu były przekazy autopromocyjne, zawierające nacechowane emocjonalnie sformułowania, które bezpośrednio zachęcają do obejrzenia proponowanych pozycji programu.

- W rozumieniu art. 4 ust. 17 ustawy o rtv autopromocja jest reklamą. Reklamą nie jest ogłoszenie nadawcy, które zawiera jedynie informację o audycjach lub fragmenty tych audycji - informuje Krajowa Rada.

KRRiT nałożyła na Telewizję Polsat, która jest nadawcą TV4 i TV6, dwie kary finansowe każda w wysokości 15 tys. zł. Wymierzając karę KRRiT uwzględniła zakres i stopień szkodliwości naruszenia m.in. fakt, że przekroczenie limitu czasu nastąpiło w programie ogólnodostępnym rozpowszechnianym nieodpłatnie na obszarze całego kraju. Pod uwagę wzięto również możliwości finansowe nadawcy.

Dołącz do dyskusji: KRRiT ukarała nadawcę TV4 i TV6 za przekroczenie czasu emisji reklam

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
aga
A to dotkliwa kara...
odpowiedź
User
się sol
się Solorz przejął; żenada
odpowiedź
User
wow
15 tys:))))))))))))))))) hahaha
odpowiedź