SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT w dialogu technicznym szuka rozwiązań do automatycznego monitoringu stacji radiowych

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła dialog techniczny w sprawie stworzenia programu do monitoringu radiowego, który umożliwi automatyczną analizę treści audycji radiowych oraz doradztwa w tym zakresie.

fot. materiały prasoweArticle

Automatyczna analiza treści programów radiowych miałaby polegać na rejestracji wybranego przez zamawiającego programu radiowego (np. programu radia publicznego lub programu koncesjonowanego) w postaci tygodniowej próby audycji lub w formie dłuższych lub krótszych fragmentów; automatycznym klasyfikowaniu programu radiowego według kategorii: warstwa słowna programu; muzyka - w podziale na polską, muzykę zagraniczną i muzykę instrumentalną; jingle; reklamę; autopromocję.

Oprogramowanie miałoby klasyfikować 100 proc. zarejestrowanej audycji.

Użytkownik miałby też klasyfikować program, dzieląc go wedle takich kategorii jak np. informacja, rozrywka, publicystyka; wprowadzać odręczne notatki odnoszące się do każdej z części programu; eksportować dane do Excela; program automatycznie miałby rozpoznawać też tytuł audycji i utwory muzyczne.

KRRiT w dialogu technicznym chce uzyskać informacje na temat m.in. możliwych rozwiązań technicznych, wymaganego sprzętu, warunków i okresu gwarancji, terminu realizacji zamówienia.

Dialog ma zakończyć się 31 grudnia br., choć regulator zastrzegł, że może zostać skrócony lub wydłużony. Zainteresowane firmy mogą wysyłać swoje zgłoszenia do 30 listopada br.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRRiT w dialogu technicznym szuka rozwiązań do automatycznego monitoringu stacji radiowych

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
syn
Kontrola najwyższą formą zaufania
odpowiedź