SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KRRiT wpłaciła do budżetu 35 mln zł, uchylono 11 koncesji satelitarnych

W ub.r. wydatki Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wyniosły 62,53 mln zł, a z dochodów odprowadzono 35,09 mln zł do budżetu państwa. Szef KRRiT wydał 74,3 tys. decyzji administracyjnych, głównie dotyczących abonamentu radiowo-telewizyjnego.

Od lewej: Janusz Kawecki, Teresa Bochwic, Witold Kołodziejski, Elżbieta Więcławska-Sauk, Andrzej Sabatowski (fot. KRRiT) Article

Z zeszłorocznego budżetu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji 32,5 mln zł przeznaczono na zakup usług określonych jako pozostałe, a 12,8 mln zł na wynagrodzenia (plus 2,22 mln zł na ubezpieczenia społeczne pracowników).

Zatrudnienie w biurze Krajowej Rady wynosiło średnio 152 etaty (licząc 5 członków KRRiT).

Mniej z opłat za koncesje i licencje

W ub.r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odprowadziła do budżetu państwa 35,09 mln zł, wobec planowanych 41,58 mln zł. Przesądziły o tym mniejsze o 6,54 mln zł od planów wpływy z opłat koncesyjnych.

- Główną przyczyną tego jest wydanie kilku decyzji koncesyjnych pod koniec 2020 r., z terminem płatności na rok 2021 r. lub wydanie decyzji koncesyjnych na początku roku 2021 r., których płatność za koncesje pierwotnie była ujęta w budżecie na rok 2020 - wyjaśniono w sprawozdaniu KRRiT.

Na zeszłoroczne dochody Krajowej Rady przekazane do budżetu państwa złożyło się przede wszystkim 27,44 mln zł z opłat za koncesje i licencje oraz 7,23 mln zł z odsetek za opóźnione regulowanie opłat i podatków.

Kilkadziesiąt decyzji ws. koncesji

Przewodniczący KRRiT wydał w ub.r. 41 decyzji o koncesjach na nadawanie radia w naziemnej emisji cyfrowej DAB+, 6 decyzji o nowych koncesjach, 8 w sprawie rozszerzenia obecnych koncesji oraz 23 decyzje o przedłużeniu obecnych koncesji.

Najgłośniej w ub.r. było o odmowie przedłużenia naziemnej koncesji dla ATM Rozrywki. Przewodniczący KRRiT uzasadniał, że w wyznaczonym terminie nie otrzymał odpowiednich dokumentów, jesienią odmówił przywrócenia terminu na złożenie tych dokumentów (nadawca ATM Rozrywki złożył skargę do sądu, a ten w kwietniu nieprawomocnie uchylił tę decyzję).

ATM Rozrywka musiała zakończyć nadawanie pod koniec lutego br., a po wygranym konkursie od początku maja jej miejsce na naziemnym multipleksie zajęła Antena TV.

Ponadto szef Krajowej Rady w ub.r. uchylił 11 koncesji satelitarnych. - Powodem wniosków o uchylenie decyzji było znikome zainteresowanie odbiorców prezentowanym formatem (7 wniosków), reorganizacja poprzez przeniesienie działalności nadawczej do spółki zależnej (3 wnioski), zaś w jednym przypadku stwierdzenie przez koncesjonariusza braku uzasadnienia do uruchomienia emisji programu - opisano.

Z drugiej strony przyznano cztery nowe koncesje satelitarne dla stacji telewizyjnych. Wydano też 27 decyzji w sprawie zmian warunków technicznych koncesji naziemnych dla kanałów tv i radiowych, w efekcie 10 stacji zyskało większy zasięg ludnościowy.

Ogółem na koniec ub.r. obowiązywało 325 koncesji radiowych (w tym 3 koncesje na rozpowszechnianie naziemne i satelitarne, 2 na satelitarne, 4 w sieciach telekomunikacyjnych) oraz 303 koncesje telewizyjne (w tym 22 naziemne, 83 satelitarne, 205 w sieciach telekomunikacyjnych i 3 na rozpowszechnianie satelitarne i w sieciach telekomunikacyjnych).

Dołącz do dyskusji: KRRiT wpłaciła do budżetu 35 mln zł, uchylono 11 koncesji satelitarnych

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mr
I wciąż jednej koncesji nie przyznano.
11 0
odpowiedź
User
Seba
Taaa szef, sekretarka klikała TAK. Nie ale nie tvn
9 0
odpowiedź