SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KRRiT wprowadza minimalne ustalenia techniczne dla producentów odbiorników cyfrowych DAB+

W poniedziałek w siedzibie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji odbyło się kolejne spotkanie zespołu roboczego ds. wdrażania radiofonii cyfrowej. Celem spotkania było przyjęcie projektu o minimalnych wymaganiach technicznych i eksploatacyjnych dla odbiornika cyfrowego DAB+.

KRRiT wprowadza minimalne ustalenia techniczne dla producentów odbiorników cyfrowych DAB+

Projekt, przygotowany przez podzespół ds. technicznych, pracujący przy zespole roboczym, będzie przedmiotem dyskusji na najbliższym posiedzeniu Krajowej Rady. Po jego przyjęciu przez KRRiT wytyczne w nim zawarte staną się rekomendacją dla producentów i dystrybutorów odbiorników cyfrowych.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele KRRiT, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Polskich Sieci Nadawczych, Biura Usług Radiowych i Telewizyjnych w spółce Emitel, Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego, Krajowej Izby Gospodarczej, Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji oraz dyrektor Centrum Rozwoju Radiofonii Cyfrowej Polskiego Radia Krzysztof Łuszczewski.

W trakcie obrad zespołu roboczego zaplanowano również konsultacje w sprawie zagospodarowania dwóch multipleksów przeznaczonych dla nadawców komercyjnych.

W spotkaniu zabrakło jednak nadawców zainteresowanych procesem cyfryzacji. Przedstawiciele zarządów Grupy RMF, Grupy Radiowej Agora, Grupy Radiowej Time oraz Eurozetu wysłali do przewodniczącego Rady Jana Dworaka pismo w sprawie zawieszenia ich udziału w pracach zespołu roboczego ds. wdrażania radiofonii cyfrowej oraz podzespołu ds. technicznych (informowaliśmy o tym tutaj). - Nasz udział w pracach nie ma sensu ponieważ nasze głosy, postulaty, uwagi są pomijane, a zespół ma wyłącznie legitymizować działania KRRiT - mówił nam Kazimierz Gródek, prezes Grupy RMF.

- Treść pisma została szeroko upowszechniona przez media. Krajowa Rada przyjęła pismo komercyjnych nadawców radiowych do wiadomości - informuje KRRiT.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRRiT wprowadza minimalne ustalenia techniczne dla producentów odbiorników cyfrowych DAB+

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
swordfish
Może niech KRRiTV ustali, że radio DAB+ ma grać tak jak dotychczasowe radio FM. Najtańszy odbiornik ma kosztować 30 zł, ma zmieścić się do kieszeni i mieć malutką antenkę. I ma mu wystarczać 1 ZWYKŁY PALUSZEK! Nie wyobrażam sobie, abym miał ciągnąć ze sobą w teren coś wielkości boomboxa z wielgachną anteną dipolową. Jeżeli zwykły odbiornik FM kupowany na bazarze łapie stacje, to poproszę coś takiego w wersji DAB+.
9 8
odpowiedź
User
Duo
Czyli krritv ma wszystkich w dupi* - i odbiorców i nadawców. Czyli dla judo i po co to robią ?! Większość chce starego systemu więc co przyświeca krritv ? I to extranetu na koszt odbiorcy. No, ale jak za krritv i tvp stoi polityczne poparcie to robią co się im podoba.
9 8
odpowiedź
User
Piotr
No dobrze, to jakie są te minimalne wymagania? Albo przynajmniej propozycje wymagań technicznych?
Na razie artykuł jest kompletnie nie na temat...
9 8
odpowiedź
User
ani grosza
Jak zwykle dyskusja o niczym, przecież w Europie są kraje które zaimplementowały już DAB+ i jeżeli tam to funkcjonuje to wystarczy ustalić takie same standardy i będzie dobrze.
9 9
odpowiedź
User
Radiofan
ani grosza - brdzo odkrywcze szczególnie jeżeli chodzi o wyświetlanie polskich znaków
9 8
odpowiedź