SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT wybrała Radę Nadzorczą Radia Koszalin

Monika Kaczmarek-Śliwińska, Jan Kania, Marek Pysz i Roman Radziwonowicz - to nowi członkowie rady nadzorczej Radia Koszalin, których we wtorek wskazała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

KRRiT wybrała Radę Nadzorczą Radia Koszalin

Wybór nowej RN Radia Koszalin jest efektem nowelizacji Ustawy o radiofonii i telewizji, która wygasiła kadencje dotychczasowych rad nadzorczych i zarządów w mediach publicznych. Zgodnie ze znowelizowaną ustawą rady nadzorcze regionalnych rozgłośni liczą pięciu członków - czterech wybranych przez KRRiT, piątego wskazują w porozumieniu ministrowie: kultury i skarbu.

Monika Kaczmarek-Śliwińska jest doktorem nauk ekonomicznych. Obecnie jest adiunktem w Instytucie Neofilologii i Komunikacji Społecznej Politechniki Koszalińskiej, gdzie współtworzyła kierunek studiów Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, na którym prowadzi zajęcia z public relations. Jest też właścicielką  firmy świadczącej usługi w zakresie reklamy i public relations oraz członkiem Rady Etyki Public Relations, Rady Naukowej kwartalnika „Media i Medioznawstwo” i Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej.

Jan Kania jest doktorem habilitowanym nauk humanistycznych, posiada również doktorat w dziedzinie nauk ekonomicznych i tytuł magistra prawa. Jest profesorem w Instytucie Neofilologii i Komunikacji Społecznej Politechniki Koszalińskiej. Posiada bogaty dorobek naukowy w zakresie ekonomiki mediów, edukacji medialnej, mediów lokalnych i komunikacji społecznej. Jest nauczycielem akademickim, inicjatorem i współorganizatorem studiów z zakresu dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Politechnice Koszalińskiej. Odbył staże zagraniczne w instytucjach medialnych Niemiec, Włoch, Norwegii, USA, Rosji.

Marek Pysz ukończył studia podyplomowe w zakresie prawa i funduszy europejskich oraz studium scenariuszowe na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTiT w Łodzi. W mediach pracuje od 20 lat. Był prezesem zarządu Fundacji Telewizji Koszalin, prezesem TV Koszalin, członkiem zarządu Radia Koszalin SA, Pracował jako scenarzysta, reżyser, operator obrazu we własnych produkcjach, współpracował także  z Telewizją Polską SA, Telewizją TVN i Polsat. Był również wykładowcą filmoznawstwa w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Koszalinie. Jest laureatem wielu nagród filmowych.

Roman Radziwonowicz jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu, artystą muzykiem. Był dyrektorem Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie, dyrektorem artystycznym i dyrygentem chóru „Żurawli”. Prowadzi również działalność gospodarczą. Jest członkiem Rady Programowej Radia Koszalin SA.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRRiT wybrała Radę Nadzorczą Radia Koszalin

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl