SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KRRiT wyłoniła członków rad nadzorczych Radia Białystok i Radia Szczecin

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyłoniła w konkursie członków rad nadzorczych Radia Białystok oraz Radia Szczecin. W najbliższym czasie zostaną przeprowadzone  ponowne konkursy, aby obsadzić jeszcze po jednym miejscu w każdej z tych rad.

<!-- 0.3919s -->

W skład rady nadzorczej Radia Białystok powołano: Roberta Ciborowskiego, Piotra Fiedorczyka oraz Marię Niedźwiecką.

Robert Ciborowski jest ekonomistą i pracownikiem naukowym Uniwersytetu w Białymstoku. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rozwojem gospodarczym, innowacjami i transferem technologii. Ciborowski posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie zarządzania strategicznego i operacyjnego.

Piotr Fiedorczyk pracuje na Uniwersytecie w Białymstoku, jest doktorem nauk prawnych i radcą prawnym. Zajmuje się m.in. współczesnymi modelami administracji publicznej. Przez wiele lat zajmował się również zarządzaniem mediami. Piotr Fiedorczyk pełni obecnie funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Radia Białystok.

Maria Niedźwiecka ma wykształcenie ekonomiczne. Jest wiceprzewodnicząca obecnej rady nadzorczej Radia Białystok. Niedźwiecka przez wiele lat była dyrektorem Państwowego Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki oraz pełniła różne funkcje związane z nadzorem finansowym, rachunkowością i działalnością handlową.

Członkami rady nadzorczej Radia Szczecin będą z kolei: Kinga Flaga-Gieruszyńska, Marek Kunasz oraz Bartłomiej Toszek.

Kinga Flaga-Gieruszyńska jest prawnikiem i arbitrem. Pracuje na Uniwersytecie Szczecińskim, gdzie zajmuje się dziedzinami m.in. postępowania cywilnego, międzynarodowego prawa prywatnego, prawa upadłościowego i naprawczego. W przeszłości była członkiem wielu rad nadzorczych, a obecnie pełni funkcję przewodniczącej rady nadzorczej Radia Szczecin.

Marek Kunasz ma wykształcenie ekonomiczne i pracuje na Uniwersytecie Szczecińskim. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu problematyki rynku mediów i zarządzania mediami, przedsiębiorczości oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Jest członkiem obecnej rady nadzorczej Radia Szczecin.

Bartłomiej Toszek jest prawnikiem, specjalizującym się w prawie prasowym, autorskim i ochronie własności intelektualnej. Jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Szczecińskiego. Toszek posiada doświadczenie w dziedzinie zarządzania i kontroli. Zasiada w obecnej radzie nadzorczej Radia Szczecin.

KRRiT wyłoniła po trzech członków obu rad nadzorczych. W najbliższych dniach zostaną rozpisane ponowne konkursy na nieobsadzone stanowiska, w których Krajowa Rada wyłoni po jednym członku do każdej z rad.

Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji w pięcioosobowym składzie rady nadzorczej jednego członka regionalnych rozgłośni radiowych powołuje minister skarbu państwa w porozumieniu z ministrem kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. Z chwilą powołania tego członka rozpoczyna się nowa kadencja rady nadzorczej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRRiT wyłoniła członków rad nadzorczych Radia Białystok i Radia Szczecin

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl