SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KRRiT z mniejszym budżetem, 20 mln zł na projekt Telemetria Polska

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji dostanie w sumie 50 mln zł z budżetu państwa w 2020 roku. Z tego 20 mln zł zostanie przeznaczone na realizację projektu Telemetria Polska, czyli opracowanie nowego standardu badań mediów. To w sumie o 22 mln zł mniej niż wnioskowała Krajowa Rada.

Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji; fot: Tomasz Kiełczewski Article

Senacka komisja kultury i środków przekazu rozpatrywała projekt budżetu na ten rok. W części dotyczył on także Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Budżet został zgłoszony przez Radę, przyjął go Sejm z poprawkami i został przesłany do Senatu. Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski poinformował, że dochody budżetowe na 2020 rok zostały określone na kwotę ponad 40,8 mln zł, z tego wpływy z opłat koncesyjnych to 33,9 mln zł, wpływy z tytułu wpisów do rejestrów - 250 tys. zł, z tytułu opłat prolongacyjnych - 6,6 mln zł, z innych źródeł – mniej niż ok. tysiąc złotych.

- W porównaniu do 2019 roku KRRiT miała zaplanować dochody budżetowe wyższe o 9 mln zł tj. o 28 proc. - powiedział przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski.

Według projektu planu finansowego KRRiT, wydatki zostały określone na poziomie 68 mln zł – z tego 40 mln zł miało zostać przeznaczonych na projekt Telemetria Polska (realizację prac nad nowym badaniem radia, telewizji i internetu). 28 mln zł miało być przeznaczone na bieżące wydatki KRRiT, jednak w trakcie prac w Sejmie ogólna kwota została zmniejszona.

Ostatecznie KRRiT ma dostać 50,1  mln zł, a z tego 20 mln zł - Telemetria Polska. - Według planu na 2020 r. zgłosiliśmy do projektu ustawy budżetowej i przyjęty był ten plan przez Radę Ministrów projekt z wydatkami zaplanowanymi na poziomie 72 mln zł, w tym 42 mln zł na dalszą realizację Telemetrii Polskiej - poinformował Witold Kołodziejski.

W projekcie ustawy znalazł się także zapis o 4 mln zł dotacji celowej dla Polskiej Agencji Prasowej (ze wstępnego projektu ustawy budżetowej na 2020 rok wynikało, że otrzyma ona 8 mln zł). W sumie kwota 378 mln zł zawiera również wydatki na realizację wieloletnich programów – jak podał wiceminister kultury Jarosław Sellin to budowa siedziby Muzeum Historii Polski w Warszawie, Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa i Program Wieloletni „Niepodległa”.

Według sprawozdania finansowego w 2018 roku przychody Krajowej Rady wyniosły 38,61 mln zł, a wydatki 26,39 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRRiT z mniejszym budżetem, 20 mln zł na projekt Telemetria Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl