SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krystian Dudek prezesem PSPR, wiceprezesami Jurgiel-Żyła i Pomarański

Polskie Stowarzyszenie Public Relations wybrało nowe władze. Prezesem został Krystian Dudek, który zastąpił Szymona Sikorskiego. W zarządzie znaleźli się również Luiza Jurgiel-Żyła, Andrzej Pomarański, Ewa Bensz i Szymon Pieczyński.

Od lewej: Krystian Dudek, Luiza Jurgiel-Żyła i Andrzej PomarańskiArticle

Ze stanowiska prezesa PSPR  po dwóch kadencjach odszedł Szymon Sikorski (prezes Grupy Publicon), który w zarządzie PSPR zasiadał od 2007 roku.

Krystian Dudek jest właścicielem Instytutu Konsultingowo - Doradczego Publico, dyrektorem Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Humanitas. Nowy prezes PSPR reprezentuje stowarzyszenie w Radzie Etyki PR, w przeszłości zasiadał w Radzie Nadzorczej PSPR i przewodniczył zarządowi PSPR na Śląsku.

- Jako nowy prezes Polskiego Stowarzyszenia Public Relations chcę aktywnie promować Stowarzyszenie w środowisku akademickim i wśród młodych ludzi, zorganizować drugą edycję projektu PRawdziwy PR, zacieśnić współpracę z sektorem MŚP, a także włączyć się w prace nad ustawą medialną w Polsce - zapowiedział Krystian Dudek.

Zdecydowano także o wyborze dwojga wiceprezesów. Tę funkcję będzie pełnić Luiza Jurgiel-Żyła, account director w agencji First Public Relations, członkini zarządu PSPR w latach 2011-2013, dotychczasowa członkini rady nadzorczej PSPR oraz zarządu oddziału Mazowieckiego. Drugim wiceprezesem został Andrzej Pomarański, communication and public relations director w agencji ModernCorp, ekspert PR korporacyjnego i rzecznictwa prasowego z doświadczeniem w międzynarodowych firmach, dotychczasowy wiceprezes mazowieckiego oddziału PSPR.

Członkami zarządu głównego zostali także Ewa Bensz, kierownik działu promocji Wyższej Szkoły Humantias w Sosnowcu, właścicielka firmy szkoleniowo-doradczej Lucky Mind oraz Szymon Pieczyński właściciel studia kreatywnego Kava Studio i doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach w katedrze badań rynkowych i marketingowych.

Zmienił się także skład rady nadzorczej PSPR. Członkami organu kontrolnego PSPR zostali: Zbigniew Lazar (ModernCorp.), Marcin Jańczuk (Metrohouse), Jan Matysik (Cumulus PR), Szymon Sikorski (Publicon) i Marek Wróbel (Neuron PR). Przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady zostaną wybrani na pierwszym zebraniu.

Poprzednie władze PSPR wybrano w styczniu 2013 roku. Prezesem był Szymon Sikorski, wiceprezesem - Zbigniew Lazar, a członkiem zarządu -  Tomasz Jan Weiss.W radzie nadzorczej zasiadali natomiast: jako przewodniczący -  Piotr Biernacki (NOBILI PARTNERS), Krystian Dudek (Grupa PRC), Luiza Jurgiel (First Public Relations), Jan Matysik (Cumulus PR) i Marek Wróbel (Neuron PR).

Dołącz do dyskusji: Krystian Dudek prezesem PSPR, wiceprezesami Jurgiel-Żyła i Pomarański

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
on
on co to jest to stowarzyszenie i czym się zamjmuje? To tylko jakaś banda dzieciaków, która zarejestrowała się w KRS czy robią coś ważniejszego? Ktoś zna to towarzystwo, bo nazwiska nic mi nie mówią...
odpowiedź
User
Ona
Widać jak bardzo znasz się na branży, skoro nie wiesz czym zajmuje się PSPR...
odpowiedź
User
aldon
Jedynym liczącym się związkiem w branży jest ZFPR. PSPR to towarzystwo wzajemnej adoracji, gdzie w zarządzie (centralnym i regionalnych) zasiadają sami znajomkowie, lub tacy, którzy opłacają innym członkostwo tylko po to by na nich zagłosowali.

Nagle jakiś Dudek z profincjonalnej szkoły prywatnej wyskakuje i dziwnym trafem jeszcze mniej znana koleżanka z tej samej szkoły. Pytanie tylko po co im to? Albo się brandzlują samym faktem, że mają jakieś stanowisko, albo łatwiej im dzięki temu pozyskiwać klientów.
odpowiedź