SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krystyna Czubówna w "Raporcie przyszłości" Greenpeace (wideo)

Krystyna Czubówna wcieliła się w rolę sztucznej inteligencji w “Raporcie z przyszłości” – nowym podcaście Audioteki i Greenpeace.

Article

W “Raporcie z przyszłości” – nowym podcaście Audioteki i Greenpeace – Krystyna Czubówna wciela się w rolę sztucznej inteligencji, która w 2100 roku próbuje ocalić Ziemię.

O tym jak zapobiec katastrofie: jak porzucić paliwa kopalne, jak zerwać z plastikiem, jak uratować pszczoły z gośćmi podcastu  rozmawia prowadzący Marek Józefiak. -Ta transmisja została wygenerowana w 2100 roku, a wszystko co w niej usłyszysz jest syntezą wiedzy i doświadczeń z ostatnich 80 lat. Ziemia jaką znacie już nie istnieje. Ludziom żyje się dużo trudniej. Klimat nieznośnie się ocieplił, a susze, upały i huraganowe wiatry stały się codziennością. Ty i Twoi bliscy jesteście ostatnim pokoleniem, których decyzje mają znaczenie. Jeśli tego słuchasz, znaczy to, że sygnał dociera do tych, na których najbardziej nam zależy - tak serię podcastów otwiera Krystyna Czubówna, która wciela się w rolę sztucznej inteligencji

Seria podcastów “Raport z przyszłości. Jak uratować naszą planetę” to wspólny projekt Audioteki i fundacji Greenpeace Polska.

– Wyobrażenie sobie świata bez tych wszystkich rzeczy, które sprawiają, że żyje nam się na Ziemi dobrze – bez znośnego dla ludzi klimatu, bez pięknej, dzikiej przyrody, bez owadów, dzięki którym na nasze stoły trafia żywność – może nam pomóc się przebudzić i zacząć działać. Najważniejszy przekaz płynący z “Raportu” jest taki, że nie jest jeszcze za późno i każdy i każda z nas może się przyczynić do zmiany na lepsze – mówi prowadzący podcast Marek Józefiak z Greenpeace Polska.

Pierwszy odcinek serii dotyczy owadów zapylających, dzięki którym mamy owoce, warzywa i zioła. Kolejne odcinki “Raportu z przyszłości” będą ukazywały się w Audiotece w środy. Będą dotyczyły tematyki m.in. najczęstszych mitów o klimacie, ochrony Puszczy Białowieskiej, diety zdrowej dla człowieka i planety i odejściu Polski od węgla. Podcast będzie dostępny bezpłatnie.

Dołącz do dyskusji: Krystyna Czubówna w "Raporcie przyszłości" Greenpeace (wideo)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ajd
Dobre!
odpowiedź