SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Współprowadzący „Szkło kontaktowe” spytał o dzisiejszą płeć Piotra Jaconia. Wulgaryzm na antenie

W poniedziałkowym „Szkle kontaktowym” satyryk Krzysztof Daukszewicz, mówiąc o dziennikarzu TVN24 Piotrze Jaconiu, ojcu transpłciowego dziecka, spytał: „Jakiej płci on dzisiaj jest?”. Na antenie było też słuchać, jak wulgarnie przyznał, że palnął głupotę.

Krzysztof Daukszewicz (fot. screen z youtube'a) i Piotr Jacoń (fot. TVN24)Article

Pod koniec każdego wydania „Szkła kontaktowego” prowadzący witają się z gospodarzem emitowanego zaraz potem magazynu informacyjnego „Dzień po dniu”. W poniedziałkowym wydani Tomasz Sianecki przywitał się z prowadzącym ten magazyn Piotrem Jaconiem.

Na to Krzysztof Daukszewicz wtrącił: „A jakiej płci on dzisiaj jest?”. Jacoń na to nie zareagował.

Kilka chwil potem, gdy wyświetlano już napisy końcowe i słychać było motyw muzyczny „Szkła kontaktowego”, Tomasz Sianecki pożegnał się z widzami. A Krzysztof Daukszewicz przyznał: „Chyba ja pier…lnąłem głupotę”.

Aktywista LGBT Bart Staszewski zwrócił uwagę, że przed połączeniem się z Piotrem Jaconiem współprowadzący przypomnieli transobiczne wypowiedzi m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i Michała Wójcika z Solidarnej Polski.

- Weszli na grząski grunt żartów z istocie ważnego problemu jakim jest Pisowskie podejście do kobiet i osób transplciowych. Wchodzenie w buty Kaczyńskiego skończyło się porażką gdy na antenie pojawił się ojciec transpłciowego dziecka, Piotr Jacoń. Refleksja przyszła na napisach końcowych - skomentował Staszewski. - Tak się kończą dziaderskie żarty w zderzeniu z rzeczywistością osób LGBT+ i ich bliskich.  Wrzucam kontekst bo prawica już miesza i wyrwa z kontekstu - zaznaczył.

Na platformie TVN24 GO z poniedziałkowego odcinka „Szkła kontaktowego” usunięto końcowy fragment (zwrócił na to uwagę na Twitterze Samuel Pereira z TVP).

W połowie 2021 roku Piotr Jacoń ujawnił w rozmowie z magazynem „Replika”, że jego dorosłe dziecko przeszło korektę płci. Wywiad był szeroko komentowany przez dziennikarzy, aktywistów i polityków.

- Widziałem komentarze i cieszę się, że one są takie. Gdyby na ich podstawie budować obraz nas, Polaków, to wypadlibyśmy jako naród całkiem nieźle. Dlatego tym bardziej się cieszę - mówił Jacoń portalowi Wirtualnemedia.pl. - Ludzie zaczęli mi wysyłać SMS-y. Bardzo ważne, bo dające naszej rodzinie dużo siły. Nagle dalsi znajomi i nieznajomi zaczęli opowiadać o swoich historiach, bo znaleźli się w podobnej sytuacji. Te reakcje były dla nas bardzo wzruszające.

Według danych Nielsen Audience Measurement w kwietniu br. średnia widownia minutowa TVN24 wynosiła 265 944 osób, co dało 4,72 proc. udziału w rynku oglądalności (po spadku rok do roku o 19,4 proc.).

Natomiast „Szkło kontaktowe od 1 września do 12 grudnia ub.r. oglądało przeciętnie 667 tys. osób, co przełożyło się na 6,59 proc. udziału w rynku wśród wszystkich widzów.

Zwolnienie i przeprosiny po żartach w „Dzień dobry TVN”

Pod koniec stycznia 2020 roku w „Dzień dobry TVN” Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik żartowali, że na szczycie najpopularniejszych mężczyzn na świecie znalazł się koreański piosenkarz Jeon Jung-kook. Kalczyńska oceniła, że jego twarz jest mało męska, a Sołtysik dziwił się wyglądowi jego oczu.

Po fali krytyki Grupa TVN Discovery Polska w oświadczeniu przeprosiła Jeona Jung-kooka i Junga Ho-seoka z zespołu BTS, a także jego fanów za żarty prowadzących. - Wydźwięk audycji był całkowicie niezgodny z wartościami, które wyznajemy jako firma. Dlatego rozpoczęliśmy wewnętrzne postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby podobne sytuacje nie powtórzyły się w przyszłości - podkreślił nadawca.

Ponadto zakończono współpracę z reporterem Adamem Federem, którzy przygotował sondę uliczną o wyglądzie koreańskiego piosenkarza.

Dołącz do dyskusji: Współprowadzący „Szkło kontaktowe” spytał o dzisiejszą płeć Piotra Jaconia. Wulgaryzm na antenie

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Iksiński
To mocno pokazuje jak bardzo fasadowi jesteśmy - co innego mówimy oficjalnie s co innego gdy wydaje się ze nikt nie słyszy

Sowa i przyjaciele to tylko namiastka
odpowiedź
User
Teren
- To waść mówisz jako prywatny?
- Tak jest.
odpowiedź
User
Adaś7
W życiu nie słyszałem tylu dowcipów o LGBT, co w korpo, gdzie nikt nie glosuje na PIS.
odpowiedź