SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szef serwisów DGP Infor odchodzi z firmy. Pracował tylko cztery miesiące

Dominika Sikora-Malicka i Łukasz Bielak od maja br. obejmą stanowiska redaktorów naczelnych serwisów internetowych wchodzących w skład Grupy DGP Infor. Zastąpią Krzysztofa Fijałka, który po czterech miesiącach rozstaje się z firmą. Grupa Infor DGP pożegnała się ostatnio też z kilkoma dziennikarzami. 

Krzysztof FijałekKrzysztof Fijałek

Dominika Sikora-Malicka i Łukasz Bielak od wielu lat są związani z witrynami grupy, ostatnio jako zastępcy redaktora naczelnego portali internetowych. Sikora-Malicka kieruje serwisami Gazetaprawna.pl i Forsal.pl, natomiast Bielak portalami Infor.pl i Dziennik.pl.

Nowi naczelni będą odpowiadać za realizację aktualnej strategii rozwoju Grupy internetowej DGP Infor oraz optymalną koordynację działań na portalach największego polskiego dostawcy profesjonalnych informacji o tematyce prawno-gospodarczej. Dziennikarze przejmują obowiązki Krzysztofa Fijałka, który w kwietniu br. zakończył pracę dla grupy.

Fijałek od początku roku w Inforze

Fijałek pracę w Inforze zaczął na początku stycznia br. W przeszłości był dziennikarzem krakowskiej „Gazety Wyborczej”, a potem, w latach 2006-2020 redaktorem naczelnym portalu Interia.pl (od 2011 roku także jej dyrektorem wydawniczym). Później pracował w serwisach Deon.pl i Rmf24.pl.

Dominika Sikora-Malicka z Infor jest związana od 21 lat. Dziennikarka, specjalizująca się w tematyce ochrony zdrowia, do tej pory pełniła między innymi funkcję zastępcy redaktora naczelnego „Dziennika Gazety Prawnej” oraz serwisów internetowych Gazetaprawna.pl i Forsal.pl. W dorobku zawodowym Sikory-Malickiej znajdują się także dwa wyróżnienia w kategorii Media w konkursie „Menadżer Zdrowia” oraz nagroda „Konfederatki” w kategorii Media przyznana przez Pracodawców RP.

Łukasz Bielak specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa. Dziennikarz z Infor jest związany od blisko 15 lat. W tym czasie zdobywał doświadczenie w redakcjach IPP24 i INFORLEX. W ostatnich miesiącach zajmował się przygotowaniem i realizacją nowej strategii w serwisach Infor.pl i Dziennik.pl jako zastępca redaktora naczelnego, a wcześniej kierownik portalu Infor.pl.

Z nieoficjalnych informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że Grupa Infor pożegnała się w ostatnim tygodniu z kilkoma dziennikarzami swoich serwisów internetowych, m.in. Dziennik.pl. Pracę mieli stracić redaktorzy działów Zdrowie, Kobieta i Turystyka. 

W marcu br. serwisy Grupy DGP Infor przyciągnęły 11,6 mln użytkowników (38,92 proc. zasięgu), którzy spędzali tam przeciętnie 7 minut i 14 sekund (dane Mediapanelu).

Dołącz do dyskusji: Szef serwisów DGP Infor odchodzi z firmy. Pracował tylko cztery miesiące

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Janusze biznesu
Fatalny pracodawca. Panuja tam panszczyzniane warunki. Klasyczny przyklad biznesu lat 90-tych. Januszostwo
odpowiedź
User
Media insider
Ha ha ha
odpowiedź
User
Janis
Może nie potrafił sznurować butów?
odpowiedź