SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Krzysztof Majak przechodzi z Wirtualnej Polski na szefa strony głównej Onetu, Daniel Bednarek sekretarzem redakcji

W kwietniu Krzysztof Majak zacznie pracę w Ringier Axel Springer Polska jako szef strony głównej Onet.pl. Zajmujący obecnie to stanowisko Daniel Bednarek obejmie funkcję sekretarza redakcji segmentu Onet.

Od lewej: Krzysztof Majak i Daniel Bednarek Article

Jako szef strony głównej Onet.pl Krzysztof Majak będzie odpowiedzialny za jej rozwój oraz realizację jej polityki wydawniczej. - Krzysztof ma znakomite wyczucie mediów internetowych, trendów i świetnie rozumie potrzeby użytkowników portali horyzontalnych. Wierzę, że wniesie do zespołu swoją energię i nowe pomysły - mówi Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onetu.

Poprzednio Krzysztof Majak przez trzy lata pracował w Wirtualnej Polsce. Był szefem social media, a wiosną 2018 roku objął stanowisko dyrektora strony głównej portalu WP.pl.

Wcześniej przez ponad pięć lat pracował w naTemat.pl (jako dziennikarz, reporter wideo i wydawca) oraz przez trzy lata w „Wydarzeniach” Polsatu. W latach 2014-2015 był wykładał na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Wyższej Szkoły Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie.

Z kolei Daniel Bednarek, poprzednio szef strony głównej Onetu, obejmie nową funkcję sekretarza redakcji segmentu Onet. Będzie wspierał działania wszystkich serwisów Onetu, połączonych w jeden segment po zmianie struktury Ringier Axel Springer Polska

Zarówno Krzysztof Majak, jak i Daniel Bednarek będą podlegać bezpośrednio Bartoszowi Węglarczykowi, redaktorowi naczelnemu Onet.pl.

Daniel Bednarek pracuje w Onecie od ponad 16 lat. Najpierw był redaktorem serwisu sportowego, potem jego wydawcą, wydawcą strony głównej, a od 2015 roku szefem strony głównej. Wcześniej pracował jako dziennikarz sportowy w „Supertempie” i „Supernowej” (1999-2000) oraz w portalu internetowym Arena.pl (2000-2001).

Według badania Gemius/PBI w listopadzie ub.r. strona główna Onetu zanotowała 11,55 mln użytkowników, 428,44 mln odsłon oraz 46 minut i 51 sekund średniego czasu korzystania przez internautę. Natomiast wszystkie strony i aplikacje internetowe Ringier Axel Springer Polska w grudniu ub.r. miały 21,04 mln odwiedzających i 2 mld odsłon.

W 2018 roku Ringier Axel Springer Polska (wydający też szereg tytułów prasowych) osiągnął 6 mln zł zysku netto. W ciągu roku firma połączyła się z 10 powiązanymi z nią spółkami. Ze względu na restrukturyzację Ruchu utworzyła 28,7 mln zł rezerwy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Majak przechodzi z Wirtualnej Polski na szefa strony głównej Onetu, Daniel Bednarek sekretarzem redakcji

34 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wydawca
Najlepszy szef, jakiego można sobie wymarzyć. Będziemy tęsknić Majaku :) Powodzenia! Kto jak nie Ty :)
26 20
odpowiedź
User
Gosc
WP sporo traci. Onet zyskał kolejną „perełkę”
23 17
odpowiedź
User
powodzenia!
Onet sobie poradzi, WP jest zgniłe od wewnątrz i to musi się przełożyć na wyniki.
28 3
odpowiedź
User
Greta
No to WP teraz ma tarapaty, Majak tam zrobił mała rewolucje, która zaowocowała świetnymi zmianami, raczej nie będzie komu tego pociągnąć. Natomiast Onet rośnie w sile.
20 12
odpowiedź
User
dywan
Majak zastąpi Jurka? Chyba kpicie.
Bednarek na bocznym torze.
11 0
odpowiedź