SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krzysztof Majak przechodzi z Wirtualnej Polski na szefa strony głównej Onetu, Daniel Bednarek sekretarzem redakcji

W kwietniu Krzysztof Majak zacznie pracę w Ringier Axel Springer Polska jako szef strony głównej Onet.pl. Zajmujący obecnie to stanowisko Daniel Bednarek obejmie funkcję sekretarza redakcji segmentu Onet.

Od lewej: Krzysztof Majak i Daniel BednarekArticle

Jako szef strony głównej Onet.pl Krzysztof Majak będzie odpowiedzialny za jej rozwój oraz realizację jej polityki wydawniczej. - Krzysztof ma znakomite wyczucie mediów internetowych, trendów i świetnie rozumie potrzeby użytkowników portali horyzontalnych. Wierzę, że wniesie do zespołu swoją energię i nowe pomysły - mówi Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onetu.

Poprzednio Krzysztof Majak przez trzy lata pracował w Wirtualnej Polsce. Był szefem social media, a wiosną 2018 roku objął stanowisko dyrektora strony głównej portalu WP.pl.

Wcześniej przez ponad pięć lat pracował w naTemat.pl (jako dziennikarz, reporter wideo i wydawca) oraz przez trzy lata w „Wydarzeniach” Polsatu. W latach 2014-2015 był wykładał na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Wyższej Szkoły Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie.

Z kolei Daniel Bednarek, poprzednio szef strony głównej Onetu, obejmie nową funkcję sekretarza redakcji segmentu Onet. Będzie wspierał działania wszystkich serwisów Onetu, połączonych w jeden segment po zmianie struktury Ringier Axel Springer Polska

Zarówno Krzysztof Majak, jak i Daniel Bednarek będą podlegać bezpośrednio Bartoszowi Węglarczykowi, redaktorowi naczelnemu Onet.pl.

Daniel Bednarek pracuje w Onecie od ponad 16 lat. Najpierw był redaktorem serwisu sportowego, potem jego wydawcą, wydawcą strony głównej, a od 2015 roku szefem strony głównej. Wcześniej pracował jako dziennikarz sportowy w „Supertempie” i „Supernowej” (1999-2000) oraz w portalu internetowym Arena.pl (2000-2001).

Według badania Gemius/PBI w listopadzie ub.r. strona główna Onetu zanotowała 11,55 mln użytkowników, 428,44 mln odsłon oraz 46 minut i 51 sekund średniego czasu korzystania przez internautę. Natomiast wszystkie strony i aplikacje internetowe Ringier Axel Springer Polska w grudniu ub.r. miały 21,04 mln odwiedzających i 2 mld odsłon.

W 2018 roku Ringier Axel Springer Polska (wydający też szereg tytułów prasowych) osiągnął 6 mln zł zysku netto. W ciągu roku firma połączyła się z 10 powiązanymi z nią spółkami. Ze względu na restrukturyzację Ruchu utworzyła 28,7 mln zł rezerwy.

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Majak przechodzi z Wirtualnej Polski na szefa strony głównej Onetu, Daniel Bednarek sekretarzem redakcji

35 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wydawca
Najlepszy szef, jakiego można sobie wymarzyć. Będziemy tęsknić Majaku :) Powodzenia! Kto jak nie Ty :)
odpowiedź
User
Gosc
WP sporo traci. Onet zyskał kolejną „perełkę”
odpowiedź
User
powodzenia!
Onet sobie poradzi, WP jest zgniłe od wewnątrz i to musi się przełożyć na wyniki.
odpowiedź