SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Krzysztof Skowroński poprowadził konferencję PiS. „Nie ma w tym konfliktu interesu”

Wczorajszą konferencję prasową, na której PiS zaprezentowało kandydata na premiera, poprowadził Krzysztof Skowroński, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. - Zgoda na prowadzenie konferencji nie wiązała się z żadną partyjną transakcją - zapewnia dziennikarz.

Krzysztof Skowroński poprowadził konferencję PiS. „Nie ma w tym konfliktu interesu”

Skowroński podczas konferencji koordynował zadawanie pytań przez dziennikarzy, a także sam  zadał dwa w imieniu kierowanego przez siebie Radia Wnet. Konferencję zakończył zaproszeniem dziennikarzy do zapisywania się do SDP.

Poniedziałkowa konferencja prezentująca kandydata PiS na premiera (został nim prof. Piotr Gliński) była już drugim spotkaniem organizowanym przez tę partię, którą poprowadził Skowroński. Tydzień wcześniej był gospodarzem przygotowywanej przez PiS debaty ekonomistów.

Krzysztof Skowroński w specjalnym wydanym oświadczeniu podał powody swojej decyzji. - Zgodziłem się na poprowadzenie konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości dlatego, że odbywała się ona w budynku Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Zgodziłem się dlatego, że SDP-owi zależy na tym, by ważne debaty, ważne deklaracje i ważne zdarzenia miały miejsce przy ulicy Foksal 3. Jeśli w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich odbywać się będą ważne i istotne konferencje, to niezależnie od barwy partyjnej gości, mogę w nich pełnić rolę gospodarza - wyjaśnia dziennikarz.

>>> Dziennikarz „Newsweeka” pozywa SDP za Hienę Roku

- Zgoda na prowadzenie konferencji nie wiązała się z żadną partyjną transakcją. Prowadzenie dzisiejszej konferencji prasowej nie jest aktem bezpośredniego zaangażowania w działalność polityczną i partyjną. Nie ma w tym konfliktu interesu - zapewnia Skowroński.

Dziennikarz podkreśla, że cieszy się, iż jego decyzja wywołała medialną burzę. - Z przyjemnością spotkam się z każdym, by dyskutować o tym, czym jest niezależne dziennikarstwo. Taką przestrzeń niezależnego dziennikarstwa codziennie tworzymy w Radiu Wnet - kończy oświadczenie szef SDP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Skowroński poprowadził konferencję PiS. „Nie ma w tym konfliktu interesu”

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dino
Nie, skąd, nie ma w tym konfliktu interesów. Przecież prezes reklamuje swoje radyjko, utrzymywane przez pisowskie SKOK-i. No to ma w tym swój interes :)
8 8
odpowiedź
User
kryha
Wstyd się wręcz przyznawawać, że jest się członkiem SDP. SKOWROŃSKI MUSI ODEJŚĆ!
8 8
odpowiedź
User
m1
zalosny poplecznik pisiakow, wstyd!
8 8
odpowiedź
User
art
Że też nikt nie zwrócił uwagę na "obiektywność" redaktorka Lisa?
8 8
odpowiedź
User
Vaghina
Krzysiu, masz rację tylko PiS DAJE GWARANCjE NA PRZYSZŁOŚĆ:-)
8 8
odpowiedź