SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krzysztof Świątek nowym szefem Polskiego Radia 24. Odchodzi Joanna Turek

W poniedziałek z Polskim Radiem pożegnała się dyrektor i redaktor naczelna Polskiego Radia 24, Joanna Turek. Na jej miejsce nadawca powołał dotychczasowego szefa publicystyki w PR24, Krzysztofa Świątka - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Formalnie zmiana na stanowisku nastąpi 1 lutego, jednak Turek już odeszła z rozgłośni. 

Krzysztof Świątek, fot. Polskie RadioArticle

Joanna Turek związana była z Polskim Radiem od 2016 roku, przeszła z Telewizji Republika. Od marca 2018 r. była wicedyrektorem Polskiego Radia 24; wcześniej pełniła funkcje zastępcy sekretarza i sekretarza programu tejże anteny. W czerwcu 2019 roku została powołana na redaktor naczelną i dyrektor anteny. Teraz odchodzi z rozgłośni.

Polskie Radio potwierdza nasze ustalenia: - Pani Joanna Turek złożyła rezygnację ze względu na chęć zaangażowania w inne projekty, a Zarząd Polskiego Radia przychylił się do tej prośby - przekazała nam rzeczniczka prasowa nadawcy Monika Kuś.

Na stanowisko dyrektora Polskiego Radia 24 zarząd powołał, z dniem 1 lutego, Krzysztofa Świątka. - Jego bogate doświadczenie dziennikarskie i zarządcze jest gwarantem rozwoju anteny i wysokiego poziomu prezentowanych treści - podkreśla Monika Kuś.

Kim jest nowy redaktor naczelny?

Krzysztof Świątek jest absolwentem politologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 2003 do 2016 roku był dziennikarzem „Tygodnika Solidarność”. W styczniu 2017 roku rozpoczął pracę w Polskim Radiu. Kieruje redakcją publicystyki Polskiego Radia 24 (to się nie zmienia) i prowadzi na antenie rozmowy z politykami oraz "Debatę Dnia".

Od lipca 2019 roku Świątek jest także jednym z prowadzących „Sygnały Dnia”, a od grudnia 2022 – rozmowy „W samo południe” na antenie Programu 1 Polskiego Radia. Od 2015 – do 2020 roku prowadził programy publicystyczne na antenie TVP Info: „Minęła 20" „Minęła 8” i "Forum”. W październiku 2018 roku nawiązał współpracę z Radiem Gdańsk, gdzie prowadzi audycję „Śniadanie polityków".

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Przeprowadził 21 rozmów z Markiem Nowakowskim w cyklu „Powidoki”, które ukazały się w 2014 roku w książce „Okopy Świętej Trójcy”. Ponadto jest współautorem książek „Polska i Solidarność. 20 lat przemian. Jak wykorzystaliśmy odzyskaną wolność” i „Solidarność. Kronika lat walki 1980-2015”.

Z PR24 zniknął też Antoni Trzmiel

Na początku stycznia br. z Polskiego radia 24 zniknął Antoni Trzmiel i jego audycja publicystyczna. W ostatnim czasie Trzmiel był gospodarzem popołudniowego pasma, nadawanego od poniedziałku do czwartku w godz. 13:30-16. Zapraszano do niego polityków, publicystów i ekspertów. Prowadzący komentował wraz z nimi w studio bieżące wydarzenia.

Dlaczego Trzmiel zniknął z anteny? Jednym z powodów natychmiastowego rozwiązania współpracy z dziennikarzem mogła być jego rozmowa z Piotrem Semką. Publicysta tygodnika "Do Rzeczy" krytycznie wypowiadał się w sprawie "Sylwestra Marzeń" w Telewizji Polskiej, a także Krajowego Planu Odbudowy, o który cały czas zabiega polski rząd

Udział Polskiego Radia 24 pod względem słuchania w okresie od października do grudnia 2022 roku wyniósł 1,2 proc. To wzrost rok do roku o 0,1 pkt proc. (dane z badania Radio Track)

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Świątek nowym szefem Polskiego Radia 24. Odchodzi Joanna Turek

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dziekuje
Kto by nie był, już po wsze czasy pamiętane będzie, że udało się stworzyć stonowany, merytoryczny i bardzo ciekawy polski kanał informacyjny. Krytykują jedynie ci, którzy nigdy PR24 nie słuchali.
odpowiedź
User
Sylwek
Radio faktycznie byłoby ciekawe i nawet wchodzi mi lepiej niż Tok FM, ale mankament jest jeden zasadniczy: nie jest to radio obiektywne, rzetelne. Nie trzeba długo słuchać by poznać preferencje polityczne redakcji. Jednak relacje wojenne są niezłe. Generalnie tematyka światowa, w której nie ma rozgrywek politycznych z udziałem Polski, jest na bardzo wysokim poziomie.
odpowiedź
User
Romuś
Generalnie tematyka światowa, w której nie ma rozgrywek politycznych z udziałem Polski, jest na bardzo wysokim poziomie.


Jasne, ja tego radia przestałem słuchać na początku stycznia 2021, gdy usłyszałem w nim, od korespondentki z USA, że wybory prezydenckie tak naprawdę wygrał Trump i za chwilę sądy to ogłoszą, bo są liczne dowody na fałszerstwa.
Pani korespondentka powoływała się na liczne wpisy na Twitterze i fejsiku.
odpowiedź