SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krzysztof Załuski felietonistą „Dziennika Bałtyckiego”

Publicysta, dziennikarz i literat Krzysztof Załuski dołączył do grona felietonistów „Dziennika Bałtyckiego” (Polska Press Grupa). Publikuje od początku sierpnia, a do jego zadań należy też współpraca z różnymi środowiskami w celu pozyskiwania wartościowych treści historycznych do dziennika.

Krzysztof Załuski (pierwszy z lewej) wraz z ojcem i synem na tle bramy Stoczni Gdańskiej. Fot. Przemysław Świderski/Dziennik BałtyckiArticle

Załuski to dramaturg, prozaik, publicysta, ale i wydawca i dziennikarz. W przeszłości pracował już dla Radia Gdańsk, publikował też m.in. w tygodniku „Do Rzeczy", w „Życiu”, „Twórczości”, „Przeglądzie Politycznym”, „Czasie Kultury” i „Zarysie”. Teraz zadebiutował na łamach „Dziennika Bałtyckiego” jako stały publicysta.

- Do tej pory na łamach było sporo materiałów związanych z historią sztuki, kina, teatru. Chcę, abyśmy więcej miejsca poświęcali tematyce historii współczesnej, dziedzictwu Solidarności, kwestiom związanym z Grudniem 70. I to właśnie będzie zadanie Krzysztofa. Ma on nie tylko pisać dla nas jako autor, znany literat, ale też współpracować z różnymi środowiskami w sprawie pozyskiwania wartościowych treści - informuje portal Wirtualnemedia.pl Artur Kiełbasiński, redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego”.

Od początku lipca br. felietonistą „Dziennika Bałtyckiego” jest już także aktywista miejski z Sopotu, Łukasz Wężyk. Jest członkiem stowarzyszenia Kocham Sopot, publikuje teksty poświęcone Sopotowi i sprawom lokalnym na swojej stronie internetowej i w portalu Salon24.pl.

Od 1 lipca redaktorem naczelnym „Dziennika Bałtyckiego” jest Artur Kiełbasiński, były sekretarz redakcji w Radiu Gdańsk. Poprzedni naczelny, Mariusz Szmidka, związany był z tytułem od 1997 roku. Nie przyjął nowych warunków, na jakich miałby być związany z „Dziennikiem Bałtyckim” więc odszedł już z wydawnictwa za porozumieniem stron.

Według danych ZKDP, średnie rozpowszechnianie płatne razem „Dziennika Bałtyckiego” w grudniu ub. roku wynosiło 9 707 egz. (spadek r/d/r o 20,55 proc.).

 

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Załuski felietonistą „Dziennika Bałtyckiego”

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Iza
KK - kadry Kani. Znowu wyleci, tak samo jak z wielu poprzednich redakcji czy ostatnio z Lotosu
odpowiedź
User
kazik nie żywo
wincyj PiS-u, Artur, wincyj!
odpowiedź
User
gaga
Dziedzictwo Solidarności? Kiełbasiński, czy tak jak w Radiu Gdańsk na czołowe miejsce w pasku nawigacji wstawisz "Wielka Solidarność"?
odpowiedź