SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krzysztof Zawadzki jako dyrektor finansowy w zarządzie Grupy SARE

Do zarządu Grupy SARE dołączył Krzysztof Zawadzki, który będzie w spółce odpowiadał za finanse jako CFO. Zawadzki był wcześniej związany z sektorem energetycznym. - To kompetentny menedżer który zapewni SARE odpowiednie wsparcie na nowym etapie rozwoju firmy - podkreśla Dariusz Piekarski, prezes SARE.

Krzysztof ZawadzkiArticle

Krzysztof Zawadzki został wybrany na stanowisko dyrektora finansowego na posiedzeniu rady nadzorczej SARE 8 grudnia br. W komunikacie przypomniano, że doświadczenie na stanowiskach menedżerskich Zawadzki zdobywał m.in. w spółkach Tauron i Kopex S.A., gdzie zasiadał w zarządzie i odpowiadał za politykę finansową.

Nowy dyrektor finansowy SARE jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach i studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie finansów, rachunkowości a także podatków w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej.

Jako wiceprezes ds. ekonomiczno-finansowych w Tauronie Zawadzki odpowiadał m.in. za proces upublicznienia spółki na GPW, czy największą transakcję w branży energetycznej dotyczącą zakupu aktywów Górnośląskiego Zakładu Elektroenergetycznego od Vattenfalla.

- To kompetentny menadżer z dużą wiedzą w zakresie finansów. Jestem przekonany, że zapewni odpowiednie wsparcie dla SARE S.A - ocenia nowego CFO Dariusz Piekarski, prezes zarządu SARE S.A. - Jest to szczególnie ważne, ponieważ Grupa SARE rozwija prężnie kolejne narzędzia, spółki i startupy technologiczne. Kilka miesięcy współpracy z Krzysztofem Zawadzkim jako doradcą zarządu pokazało, że jego kompetencje doskonale sprawdzają się nie tylko w dużych spółkach energetycznych, ale również mniejszej, technologicznej, gdzie bez zarzutu radzi sobie w działaniach operacyjnych. Dotychczasowa współpraca pokazała ogromny potencjał i możliwości, jakie jeszcze stoją przed Grupą.

W III kwartale br. Grupa SARE zanotowała przychody w kwocie ponad 10,2 mln zł oraz zysk netto wynoszący 610 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Zawadzki jako dyrektor finansowy w zarządzie Grupy SARE

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl