SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy dziennikarz w kanale Krzysztofa Ziemca

Do zespołu tworzącego Otwartą Konserwę, kanał youtube’owy Krzysztofa Ziemca, dołączył Antoni Opaliński, wcześniej związany m.in. z Polskim Radiem 24 i Radiem Wnet. Będzie prowadził cykl o tematyce zagranicznej.

Antoni Opaliński, fot. youtube / Otwarta Konserwa Antoni Opaliński, fot. youtube / Otwarta Konserwa

Antoni Opaliński w kanale Otwarta Konserwa będzie gospodarzem programu „Świat w konserwie”, w którym - jak zapowiedziano na kanale - „eksperci od spraw zagranicznych będą tłumaczyć zawiłości geopolityki i znaczenie zachodzący na świecie procesów dla Polski”.

W wywiadzie zapowiadającym cykl Opaliński zapowiedział, że chce omawiać m.in. o wojnie na Ukrainie, konsekwencjach wyborów do Parlamentu Europejskiego i wydarzeniach w innych krajach Europy Środkowej.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Od 2019 do początku br. Antoni Opaliński współpracował z Polskim Radiem 24, prowadził tam m.in. rozmowy w audycjach „Świat w powiększeniu” i „Temat dnia/Gość PR24” oraz cykl „Geopolis” o tematyce zagranicznej.

Wcześniej był związany z Radiem Wnet, jako gospodarz pasma porannego i „Programu wschodniego”. Ponadto pisał go „Gazety Polskiej Codziennie”.

Kanał Otwarta Konserwa wystartował na początku maja. Jak dotąd były tam publikowane głównie wywiady prowadzone przez Krzysztofa Ziemca. Kanał ma ponad 23 tys. subskrybentów, a zamieszczone materiały zanotowały ok. 885 tys. odtworzeń.

- „Konserwa” czyli skrót od konserwatyzmu. Nasza grupa rozumie to jako wierność prawdzie, szukamy prawdy niezależnie od tego, jaka jest. A „otwarta”, bo jesteśmy otwarci na cały świat, wszyskich gości od lewej do prawej. Chcemy pokazać, ze medialnie jako społeczeństwo pozostajemy zbyt zamknięci w myśleniu, postrzeganiu rzeczywistości - tłumaczył Krzysztof Ziemiec, ogłaszając start kanału.

CZYTAJ TEŻ: Tak była gwiazda TVP Info radzi sobie na YouTube

Pod koniec ub.r. Ziemiec, tak jak zdecydowana większość dziennikarzy tworzących programy publicystyczne i informacyjne, musiał pożegnać się z Telewizją Polską.

Dołącz do dyskusji: Nowy dziennikarz w kanale Krzysztofa Ziemca

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tyrolska
Lśniący wózek paletowy cały czas nie może się doczekać tego Pana w magazynie Biedronka Pruszków.
2 9
odpowiedź
User
Kapitan ciupaga
Kanał Ziemca rośnie jak wasz kakau opuchnięty z bólu że tak was zrobił na sucho.
6 4
odpowiedź
User
qba
Kanał Krzysztofa Ziemca - świetny! Kulturalne rozmowy na poziomie. Oglądam z przyjemnością.
11 2
odpowiedź