SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ks. Adam Boniecki znika z mediów za wypowiedzi o krzyżu i Nergalu

Ks. Adam Boniecki otrzymał od przełożonych zakaz wypowiadania się w mediach, dlatego nie poprowadzi swojego programu w Religia.tv. Ogranicznie nie obejmuje tylko „Tygodnika Powszechnego”.

Ks. Adam Boniecki znika z mediów za wypowiedzi o krzyżu i Nergalu

Zakaz wystąpień publicznych i wypowiadania się w mediach nałożyły na ks. Adama Bonieckiego władze Zgromadzenia Księży Mariańskich, do którego należy duchowny. Ograniczenie będzie obowiązywać do czasu, gdy zbierze się rada prowincji i zdecyduje o dalszym losie księdza. Decyzja nie dotyczy jedynie „Tygodnika Powszechnego”, którego redaktorem naczelny ks. Boniecki był przez 12 lat.

O decyzji Zgromadzenia Księży Mariańskich poinformował na swoim blogu Szymon Hołownia, dyrektor programowy Religia.tv, w której ks. Adam Boniecki od września br. prowadzi program „Rozmównica”. Na razie wiadomo, że nie pojawi się w najbliższym, piątkowym odcinku. - Ks. Adam nie jest zamknięty w komórce ani zakneblowany, jak sugerował na swoim blogu Szymon Hołownia, a ma jedynie ograniczyć ilość medialnych wystąpień - skomentował dla Religia.tv ks. Paweł Naumowicz, prowincjał marianów.

W ostatnim czasie ks. Adam Boniecki wypowiedział się w mediach o obecności krzyża w Sejmie oraz udziale Adama „Nergala” Darskiego w programie „The Voice of Poland”. W „Kropce nad i” w TVN 24 ks. Boniecki stwierdził, że na pytanie, czy krzyż powinien wisieć w Sejmie, poprawne są obie odpowiedzi, a w wywiadzie dla „Wprost” ocenił, że powieszenie ukradkiem tego krzyża nie było fortunne. Natomiast Nergala określił nie jako satanistę, lecz jedynie artystę odwołującego się do satanistycznej symboliki, a nie wierzącego w nią.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ks. Adam Boniecki znika z mediów za wypowiedzi o krzyżu i Nergalu

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
amelia
Nie zdejmę Krzyża z mojej ściany –

Nie zdejmę Krzyża z mojej ściany
Za żadne skarby świata,
Bo na nim Jezus ukochany
Grzeszników z niebem brata.
Nie zdejmę Krzyża z mego serca,
Choćby mi umrzeć trzeba,
Choćby mi groził kat, morderca,
Bo Krzyż to klucz do nieba.

Nie zdejmę Krzyża z mojej duszy,
Nie wyrwę go z sumienia,
Bo Krzyż szatana wniwecz kruszy,
Bo Krzyż to znak zbawienia.
A gdy zobaczę w poniewierce
Jezusa Krzyż i ranę,
Która otwiera Jego Serce,
W obronie Krzyża stanę.
-CHROŃ I BROŃ KRZYŻA -TO JEST ROLĄ KSIĘDZA
9 8
odpowiedź
User
XYZ
Masakra. Ksiądz ma rację, nie rozumiem dlaczego zakazano mu wypowiadania się w mediach. Dawno nie słyszałam tak mądrych i neutralnych wypowiedzi z ust księdza. Niech te krzyże widzą w kościołach, ale wywoływanie przez taką drobnostkę burd i zamieszek ze strony osób "wierzących" jest co najmniej dla nich poniżające...
8 9
odpowiedź
User
maja
jedyna normalna, racjonalna postać ze środowiska kościelnego. I co? I mu się dostało. Powinien być zamkniętą konserwą, myślącą jednokierunkowo, bezkompromisową i "wyzłaszczającą" z ambony na inne opinie...
8 9
odpowiedź
User
d333
Prawda w oczy kole... co za świat...
8 8
odpowiedź
User
gość
W odpowiedzi na powyższe wpisy różnych mądrali zacytuję tylko Tomasza Terlikowskiego, którego wypowiedź jest najwłaściwszym podsumowaniem tej sprawy - "Ksiądz Adam Boniecki jest zakonnikiem i złożył śluby posłuszeństwa, którym podlega. Jest także księdzem i powinien głosić to, czego naucza Kościół, a nie to, czego chcą dziennikarze."
Pozdrawiam!
9 8
odpowiedź