SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ks. Rytel-Andrianik kończy kadencję jako rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski

Ksiądz Paweł Rytel-Andrianik zakończył w środę pięcioletnią pracę na stanowisku rzecznika Konferencji Episkopatu Polski. Jak informuje na Twitterze – od lipca będzie dyrektorem ds. komunikacji zagranicznej w Sekretariacie Episkopatu. - Kościół w Polsce ma wiele treści do przekazania za granicę - komentuje abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP.

Ks. Paweł Rytel-AndrianikKs. Paweł Rytel-Andrianik

O zakończeniu swojej pięcioletniej kadencji na stanowisku rzecznika ks. Rytel-Andrianik poinformował na Twitterze. - W związku z tym, że po zakończeniu pięcioletniej kadencji rzecznika KEP, od 1 lipca zostanę Dyrektorem ds. Komunikacji Zagranicznej w Sekretariacie Episkopatu, dziękuję za życzliwość i współpracę - napisał.

Ustępujący rzecznik podziękował dziennikarzom za pięcioletnią współpracę. Na razie nie wiadomo, kto zastąpi go na stanowisku - Episkopat ma na wyznaczenie nowego rzecznika miesiąc.

W związku z powołaniem ks. Pawła Rytel-Andrianika na stanowisko szefa ds. komunikacji zagranicznej, przewodniczący KEP, abp Stanisław Gądecki powiedział dla portalu Episkopat.pl, że Kościół w Polsce ma „wiele treści do przekazania za granicę”.

- Wiele osób chce być na bieżąco z tym, czym żyje Kościół w Polsce, my zaś chcemy być na bieżąco z tym co dzieje się w Kościele w innych krajach. Cieszę się z tego, że dyrektorem ds. komunikacji zagranicznej będzie ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, który jest osobą kompetentną do podjęcia tego zadania - podkreślił.

Ks. Paweł Rytel-Andrianik jest magistrem teologii, licencjuszem teologii biblijnej, licencjuszem nauk biblijnych i archeologii, mistrzem w studiach orientalnych, nauczycielem tytularnym w zakresie Biblii i archeologii, doktorem nauk biblijnych oraz doktorem studiów orientalnych. Studiował w Rzymie, Jerozolimie i Oxfordzie. Posługuje się 16 językami obcymi, m.in. angielskim, włoskim, hiszpańskim, francuskim i współczesnym hebrajskim.

W latach 2013-2015 był zastępcą redaktora naczelnego tygodnika katolickiego „Niedziela”.

Dołącz do dyskusji: Ks. Rytel-Andrianik kończy kadencję jako rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piarowiec
To był świetny rzecznik, po poprzednim- również bardzo dobrym. Trudno być twarzą instytucji która mierzy się z takim kryzysem, nie tyle wizerunkowym co tożsamościowym. Tym bardziej ukłony i brawa za pracę
odpowiedź
User
Paj
Kościół w komunikacji potrzebuje czegoś więcej niż ciągłych akcji na Twitterze. Aby nowy rzecznik KEP patrzył szerzej. Rytel-Andrianik został zdymisjonowany i wymyślona dla niego funkcję dyrektora...
odpowiedź
User
kard
dalem bolszewikowi rok
wytrzymał piec

to dobry wynik kepu
odpowiedź