SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ksiądz Dariusz Oko z programem w Telewizji Republika

W ramówce Telewizji Republika zadebiutował program „Oko na niedzielę”, które gospodarzem jest teolog ksiądz prof. Dariusz Oko.

Ks. prof. Dariusz Oko, fot. screen z youtube'aArticle

W programie na antenie Telewizji Republika ks. prof. Dariusz Oko będzie omawiał bieżące wydarzenia, dodając do tego kontekst religijny.

- Obecnie ludzie żyją w czasach zamętu i chaosu. By postępować właściwie trzeba zrozumieć to, co się dzieje. Prawda i światło pochodzące od Boga oraz objawione w Jezusie Chrystusie pomagają zrozumieć otaczającą ludzi rzeczywistość - czytamy w zapowiedzi „Oka na niedzielę”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Program będzie emitowany w soboty o godz. 21:50, a powtórkowo w niedziele o 14:50. Każdy odcinek będzie trwał niecałe 10 minut.

Ksiądz prof. Dariusz Oko wykłada na Uniwersytecie Papieskim w Krakowie. Napisał kilka książek o tematyce teologicznej i społecznej, m.in. „W poszukiwaniu pewności. Próba transcendentalnego ugruntowania metafizyki w filozofiach Emericha Coretha i Bernarda Lonergana”, „Dyktatura gender”, „Wygaszanie Polski”, „Lawendowa mafia”.

Na początku ub.r. w niemieckim magazynie „Theologisches” („Kwestie Teologiczne”) ukazał się artykuł „O konieczności ograniczenia klik homoseksualnych w Kościele”, w którym ks. Oko napisał m.in., że „taka homomafia, jak każda mafia, zachowuje się jak bezwzględny pasożyt, jak nowotwór, który jest gotów nawet uśmiercić swojego nosiciela, wyssać z niego ostatnie zasoby i rezerwy, byleby sobie zapewnić komfortowe bytowanie”.

Ksiądz z Monachium, który ujawnił się wcześniej jako homoseksualista, wniósł zawiadomienie do prokuratury ws. teksty. W lipcu ub.r. sąd rejonowy w Kolonii za podżeganie do nienawiści skazał ks. Oko na 4,8 tys. euro grzywny, a redaktora naczelnego „Theologisches” Johannesa Stoehra na 9,2 tys. euro.

Obaj odwołali się od wyroku, w zeszłym tygodniu sąd drugiej instancji zmniejszył karę dla ks. Oko do 3 tys. euro, a dla Stoehra do 4 tys. Naczelny „Theologisches” zapewnił, że w przyszłości będzie zwracał większą uwagę na dobór słów w artykułach.

„Oko na niedzielę” to kolejna nowość w ramówce TV Republika. W połowie maja stacja zaczęła emitować „U Jaoka” - nowy program Mikołaja „Jaoka” Janusza, związanego z nią od wiosny ub.r.

Według danych Nielsen Audience Measurement w kwietniu br. udział TV Republika w rynku oglądalności wynosił 0,11 proc., wobec 0,08 proc. rok wcześniej.

Telewizja Republika z 27,8 mln zł strat przez 8 lat

W 2020 roku przychody Telewizji Republika zmalały o 4 proc. do 15,68 mln zł, a strata netto - z 1,6 do 1,53 mln zł. W sprawozdaniu z działalności stacja zaznaczyła, że zarobiła m.in. na rządowych kampaniach społecznych dotyczących epidemii.

Od startu działalności do końca 2020 r. Telewizja Republika zanotowała łącznie 27,82 mln zł strat netto. W konsekwencji mimo kolejnych dopłat do kapitału jej fundusz własny pozostaje na minusie, w 2020 roku jego ujemna wartość zwiększyła się z -2,19 do -2,46 mln zł.

Na początku ub.r. do rady nadzorczej nadawcy dołączyła Beata Dróżdż, prezes wydawcy „Gazety Polskiej Codziennie” i członek zarządu wydawcy Niezalezna.pl. Natomiast na początku br. z radą nadzorczą pożegnał się Piotr Kwiecień, był jej członkiem od założenia spółki w 2013 roku.

Dołącz do dyskusji: Ksiądz Dariusz Oko z programem w Telewizji Republika

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mordo Siuris
To teraz będzie więcej prowadzących niż oglądających.
odpowiedź
User
Marek
Obrzydliwa kreatura dehumanizująca ludzi po stalinowsku
odpowiedź