SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ksiądz Grzegorz Babiarz za Joannę Sadzik prezesem stowarzyszenia "Wiosna"

Od 4 lutego prezesem zarządu stowarzyszenia "Wiosna", organizatora inicjatyw Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości, jest ks. dr Grzegorz Babiarz. Zastąpił Joannę Sadzik, która kierowała organizacją prze kilka miesięcy, po tym jak w atmosferze skandalu odszedł z niej założyciel, ks. Jacek Stryczka.

Article

- W dniu 4 lutego dołączyłem do Stowarzyszenia Wiosna, które znajduje się w momencie dużych zmian rozwojowych. Nie jest już startupem, ale dojrzałą organizacją. Obejmując funkcję Prezesa Zarządu Stowarzyszenia pragnę dać Wiośnie spokój i stabilizację. Zdaję sobie sprawę z wyzwań, z jakimi w ostatnim czasie zmagały się Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości. Za miesiąc przedstawię pierwsze efekty mojej pracy - napisał w swoim oświadczeniu ks. dr Grzegorz Babiarz. Na fotel prezesa zarządu powołało go walne zgromadzenie członków stowarzyszenia.

Ksiądz Grzegorz Babiarz jest doktorem teologii, doktoryzuje się także z filozofii. Ponadto jest psychoterapeutą, członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. W latach 2012-2017 pełnił obowiązki wychowawcy i prefekta studiów Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.

Jak podaje Onet, decyzja o odwołaniu poprzedniej prezes, Joanny Sadzik, była dla pracowników wielkim zaskoczeniem. Z ustaleń portalu wynika bowiem, że nowy szef "Wiosny" jest znajomym ks. Jacka Stryczka, który kilka miesięcy temu odszedł z organizacji po tekście Onetu (szczegóły tej sprawy przypominamy w kolejnej części materiału). 

Informatorzy Onetu wskazują, że w "Wiośnie" ponownie zapanowała "atmosfera zagrożenia", sam ksiądz Babiarz "niewiele wiedział" o pracy stowarzyszenia. Decyzja jest tym większym zaskoczeniem, że nie było skarg i uwag co do pracy prezes Joanny Sadzik.

Pierwszy szef i założyciel stowarzyszenia "Wiosna" rozstał się z organizacją kilka miesięcy temu w atmosferze skandalu. Wybuchł on po publikacji reportażu Onetu, który opisywał relacje księdza Jacka Stryczka z podwładnymi. Na podstawie relacji kilkunastu osób Janusz Schwertner opisał w Onecie  liczne przykłady złego traktowania pracowników "Wiosny" przez księdza Stryczka. Duchowny w odpowiedzi na materiał stwierdził, że jest jedynie wymagający, a autorowi tekstu zarzucił nieprawidłowości przy autoryzacji wywiadu. W sprawie zainterweniowała krakowska kuria, która poprosiła ks. Stryczka o wyjaśnienia, wskazując na poważną rangę zarzutów.

Dołącz do dyskusji: Ksiądz Grzegorz Babiarz za Joannę Sadzik prezesem stowarzyszenia "Wiosna"

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jak na dloni
to teraz jak na dłoni widać jak ks. Stryczek działa, człowiek jest dla niego najmniej ważny. Ważny jest on i jego wizje. Pani Sadzik przekanała się o tym dobitnie na własnej skórze.
odpowiedź