SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Premiera książki Aleksieja Nawalnego pt. "Patriota" w październiku

Wspomnienia pisane przez Aleksieja Nawalnego, zmarłego lidera antykremlowskiej opozycji, podczas pobytu w więzieniu zostaną wydane w USA – poinformował w czwartek "New York Times". Książka "Patriota" ukaże się w USA 22 października w nakładzie pół miliona egzemplarzy.

Przewiduje się, że książka wydana w USA przez Knopf Publishing Group będzie także tłumaczona i jednocześnie ukaże się w innych krajach.

W napisanych tuż przed śmiercią wspomnieniach, Nawalny miał opisać swoje życie, działalność polityczną jako lidera antykremlowskiej opozycji oraz wymierzone w jego życie zamachy.

"Książka jest ostatnim przejawem buntu i może ona wywrzeć elektryzujący wpływ na jego zwolennikach" – zaznaczyła wdowa po polityku, Julia Nawalna w przytaczanym przez "NYT" oświadczeniu. W jej opinii, książka będzie "świadectwem zaangażowania jej męża w walkę z dyktaturą, dla której oddał wszystko, łącznie ze swoim życiem".

Wydawnictwo Knopf poinformowało, że Aleksiej Nawalny "sam napisał wspomnienia, dyktując niektóre fragmenty, a Julia Nawalna współpracowała z wydawcą podczas redakcji rękopisu". Zapowiedziało także, że książka "Patriota" zostanie także wydana w języku rosyjskim.

Aleksiej Nawalny był najważniejszą postacią rosyjskiej opozycji i wrogiem numer jeden Władimira Putina. Zmarł nagle 16 lutego br. w kolonii karnej za kołem podbiegunowym w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym, na Dalekiej Północy. Miał 47 lat.

W styczniu br. minęły trzy lata odkąd Nawalny został aresztowany i uwięziony po powrocie do Rosji z Niemiec, gdzie leczył się po próbie otrucia, przeprowadzonej najpewniej przez rosyjskie służby specjalne. Władze wszczęły wobec niego kolejne sprawy karne, skutkujące wyrokami łącznie na ponad 30 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji: Premiera książki Aleksieja Nawalnego pt. "Patriota" w październiku

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
M
Rosyjski patriota, czyli dla nas absolutnie nic dobrego
0 0
odpowiedź