SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kto będzie patronem Internetu?

W ogłoszonym we Włoszech plebiscycie na patrona Internetu najwięcej głosów ...

W ogłoszonym we Włoszech plebiscycie na patrona Internetu najwięcej głosów dostał ksiądz Giacomo Alberione, założyciel rodziny paulińskiej, którego w niedzielę Jan Paweł II ogłosi błogosławionym. Na szóstym miejscu uplasował się święty Maksymilian Kolbe.

Ksiadz Alberione otrzymał 33,5 proc. głosów; o dziewięć więcej od świętego Jana Bosko, założyciela salezjanów. Za nimi uplasowali się archanioł Gabriel, który jest patronem Radia Watykańskiego, włoski święty Alfonso De' Liguori, święta Klara z Asyżu i święty Maksymilian Kolbe, na którego głosowało 5200 osób.

Plebiscyt zorganizowała witryna Santi e Beati (Święci i błogosławieni). Obowiązywała zasada "jeden komputer; jeden głos". W zakończonym w niedzielę głosowaniu, wzięło udział ponad 70 tys. cybernautów z blisko stu krajów świata. Głównie z Włoch, a także ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Hiszpanii, Polski, Brazylii i Watykanu.

Nie wiadomo jeszcze, czy Papieska Rada Środków Społecznego Przekazu, która zastanawiała się nad patronem dla Internetu, weźmie pod uwagę rezultaty głosowania. Być może ustosunkuje się do nich sam Jan Paweł II, kiedy w niedzielę dokona beatyfikacji zwycięzcy plebiscytu, księdza Alberione.

Założył on najpoczytniejszy włoski tygodnik „Famiglia Cristiana", którego nakład przekracza trzy i pół miliona egzemplarzy.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kto będzie patronem Internetu?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl