SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polska wyjdzie z grupy, na mundialu będą błyszczeć Brazylijczycy i Mbappe (prognozy ludzi mediów i marketingu)

Przedstawiciele branż mediów i marketingu są umiarkowanymi optymistami przed piłkarskim mundialem: Polska raczej wyjdzie z grupy, chociaż w meczu z Argentyną nie ma wielkich szans. W finale powinni zagrać Brazylijczycy, a największą gwiazdą i królem strzelców może być Kylian Mbappe.

Robert Lewandowski, fot. PZPNArticle

Piłkarski mundial rozpoczeły się w niedzielę od meczu gospodarzy Kataru z Ekwadorem (0-2). Reprezentacja Polski w fazie grupowej zmierzy się z Meksykiem, Arabią Saudyjską i Argentyną.

W pierwszym meczu, we wtorek o godz. 17, nasi zawodnicy zagrają przeciw Meksykanom. Pytane przez Wirtualnemedia.pl osoby z branż mediów i marketingu oceniają, że polska drużyna nie powinna przegrać tego meczu. - Meksyk jest w kryzysie, trener się pogubił, pominął kilku piłkarzy, którzy powinni jechać na mistrzostwa. Dużo kontrowersji - wylicza Magdalena Talma.

Michał Płociński uważa, że nasi piłkarze pierwsze spotkanie mocno odczują w nogach. - Oczywiście Meksyk jest na pewno w naszym zasięgu, a z Saudami powinniśmy wygrać, ale myślę, że zgubi nas jednak za krótki okres aklimatyzacji w upalnym Katarze. I będzie to wyraźnie widać w pierwszym meczu, wszyscy będą po nim dyskutować o braku sił u naszych, a potem pójdzie już domino: po koszmarnym pierwszym meczu za bardzo będziemy chcieli udowodnić swoją w siłę w drugim i skończy się na szczęśliwym remisie z dobrze grającymi ostatnio Saudami - prognozuje.

Argentyna poza zasięgiem, trudny rywal w 1/8 finału

Zdaniem większości naszych ekspertów w meczu z Argentyną nasza drużyna nie ma szans na remis, ciężko będzie nawet strzelić gola. - Niestety, jak dla mnie, Argentyna jest obecnie poza naszym zasięgiem - są w dobrej formie jako zespół, a ich lider Messi nawet w bardzo dobrej - uzasadnia Piotr Francuz. - Argentyna nie przegrała od roku żadnego meczu. Statystycznie niemożliwe, aby nie ugryźli Polski... - przypomina Magdalena Talma.

- Nie damy rady praktycznie rezerwowemu składowi Argentyny, który będzie się cieszyła grą - obawia się Michał Płociński.

- Argentyna może sprawić nam lanie, ponieważ mają kim straszyć z przodu a nasza defensywa monolitem nie jest. Ale przynajmniej jednego gola powinniśmy im strzelić - ocenia Łukasz Maziewski. Rafał Madajczak już wie, jak będzie przebiegał ten mecz, zakończony bezbramkowym remisem: - Leo Messi i spółka oddadzą 30 strzałów, ale Wojciech Szczęsny i Kamil Glik siłą woli przekierują te piłki poza światło bramki - opisuje.

Prawie wszyscy nasi rozmówcy spodziewają się, że Polska wyjdzie z grupy. Najmniej kibicowskiego optymizmu ma Ewa Kapler. - Z Meksykiem przegramy 0-2, z Arabią Saudyjską przegramy 1-2, a z Argentyną przegramy 2-3. Uważam, że Polska nie wyjdzie z grupy i na tym etapie skończy się nasz udział w MŚ - prognozuje.

Natomiast przy wyjściu z grupy Polacy w 1/8 finału trafią na rywala z grupy, w której grają m.in. obrońcy tytułu mistrza świata Francuzi i Duńczycy. - Obstawiam, że przy pomyślnej konstelacji gwiazd wyjdziemy z grupy i na 1/8 zakończymy nasz udział w turnieju - mówi Piotr Żaczko. - Po wyjściu z grupy trafimy na bardzo mocnego przeciwnika (moim zdaniem na Francję) i odpadniemy z turnieju - zgadza się Żaneta Gotowalska.

- Uważam, że Polska zakończy swój udział w turnieju na 1/8 finału niezależnie od tego czy zagra z Francją, czy Danią. Obie ekipy są bardzo mocne. Mimo to uważam, iż ta faza turnieju to byłby spory sukces - podkreśla Piotr Francuz.

Za to najwięksi optymiści widzą naszą drużynę w strefie medalowej. - Wprawdzie nie zagramy w finale, w którym Niemcy okażą się minimalnie lepsi od Francuzów, ale wcześniej w "małym finale" o brązowy medal gola na wagę zwycięstwa strzeli Robert Lewandowski, król strzelców turnieju i największa gwiazda rozgrywek - ocenia Piotr Mieśnik, wspierany w typowaniu przez syna Borysa. - Po mocno defensywnej grze Polska dojdzie do półfinału i zdobędzie trzecie miejsce na świecie - uważa Maciej Kucharski.

Brazylia powinna być w finale, Mbappe

Szesnaście z dwudziestu czterech pytanych przez nas osób prognozuje, że w finale zagra Brazylia, większość typuje, że zdobędzie tytuł mistrzowski. Jej najczęściej wskazywanymi rywalami są Francuzi i Argentyńczycy.

- Obstawiam powtórkę z 1998 roku i finał Francja - Brazylia. Z taką siłą ofensywną faworytem wydaje się być Brazylia, poza tym na pewno będą chcieć odwet za tamten finał. Wynik: 2:1 dla Brazylii - opisuje Michał Białek.

Anglików niektórzy widzą w finale, a inni wśród największych rozczarowań. W tej drugiej grupie jest Rafał Madajczak. - Jest piłkarską tradycją, że zawsze najtrudniej ogląda się Anglię. Choć w tym wypadku nie byłoby to rozczarowanie, skoro zagrają zgodnie z oczekiwaniami, prawda? - mówi.

Na katarskich boiskach powinien błyszczeć Kylian Mbappe, którego siedem osób widzi jako największą gwiazdę lub króla strzelców turnieju (chociaż Michał Płociński spodziewa się, że Francuz rozczaruje - będzie krytykowany za egoistyczną grę, a Krzysztof Berenda ocenia, że "choć to wielki piłkarz, to zawodzi w kluczowych momentach"). Swoich zwolenników mają też zbliżający się do końca karier Cristiano Ronaldo i Leo Messi, a także niedawny zdobywca Złotej Piłki Karim Benzema.

Ronaldo przez niektórych jest wskazywany jako jedno z rozczarowań turnieju, trudno będzie też błysnąć Robertowi Lewandowskiemu. - Bardzo chciałbym żeby był to mundial Lewandowskiego, ale pewnie rywale będą skutecznie wyłączać go z gry - prognozuje Wojciech Wybranowski.


Najważniejsze wyniki mundialu w Katarze typują ludzie z branż mediów i marketingu


Wojciech Wybranowski, redaktor naczelny „Głosu Wielkopolskiego”

Polska na mundialu
Polska - Meksyk 2-1, Polska - Arabia Saudyjska 2-0, Polska - Argentyna 1-2. Obawiam się jednak, że na tym skończy się czas dobrych humorów polskich kibiców- wyjdziemy z grupy, ale nie zajdziemy dalej.

Finał i zwycięzca
Na mistrza typowałbym Portugalię lub Brazylię, gdybym miał jednak założyć się o piwo z golonką to zagrałbym va banque i postawił na Portugalię, w której wielkich gwiazd już nie ma, ale zawsze mają fajnego ducha walki. Jednym z mocniejszych zespołów jest oczywiście Anglia, ale Anglicy coś miewają pecha w meczach o stawkę.  A skoro mówiłem, że typowałbym Portugalię to w finale zmierzyłaby się Portugalia z Brazylia i wygrałaby 2-1 :)

Największa gwiazda, król strzelców, rozczarowanie
Kto błyśnie? Trudno powiedzieć, bardzo chciałbym żeby był to mundial Lewandowskiego, ale pewnie rywale będą skutecznie wyłączać go z gry. Jeszcze bardziej chciałbym by były to wielkie dni Michała Skórasia z Lecha Poznań i trzymam kciuki, by wykaraskał się z kontuzji i selekcjoner postawił na niego


Żaneta Gotowalska, dziennikarka Wirtualnej Polski

Polska na mundialu
Moim kibicowskim sercem wierzę, mimo trudnego układu, że Polska wyjdzie z grupy. Wygrana z Arabią Saudyjską, remis z Argentyną i Meksykiem przy korzystnym układzie w grupie da nam wyjście. Jednak po wyjściu z grupy trafimy na bardzo mocnego przeciwnika (moim zdaniem na Francję) i odpadniemy z turnieju.

Finał i zwycięzca
Do finału przejdzie Anglia i Brazylia. Moim zdaniem wygra Anglia. Choć bardzo bym chciała, żeby w finale znalazła się Hiszpania, bo to druga po Polsce drużyna, której kibicuję na turniejach.

Największa gwiazda, król strzelców, rozczarowanie
Najbardziej rozczarują Niemcy i Argentyna. Największą gwiazdą okaże się Holandia, a królem strzelców będzie Kylian Mbappe.


Michał Daszkowski, network development manager w LTTM (LifeTube)

Polska na mundialu
Polska wyjdzie z grupy z 2 miejsca. Mecz z Meksykiem skończy się remisem 1:1, Z Arabią wygramy 2:0, natomiast z Argentyną przegramy 3:0.

Finał i zwycięzca
W finale zagrają Brazylia i Francja, a mecz wygra Brazylia 2:1

Największa gwiazda, król strzelców, rozczarowanie
Największą gwiazdą i królem strzelców będzie Kylian Mbappe, a największym rozczarowaniem reprezentacja Niemiec.

 

Maciej Kucharski, dyrektor ds. zasięgu i rozwoju portalu w Grupie Interia

Polska na mundialu
Polska zremisuje z Meksykiem i Argentyną, wygra z Arabią Saudyjską. Po mocno defensywnej grze, dojdzie do półfinału i zdobędzie trzecie miejsce na świecie.

Finał i zwycięzca
W finale Argentyna wygra 2:1 z Belgią

Największa gwiazda, król strzelców, rozczarowanie
Gwiazda: Messi, Król strzelców: Julian Alvarez, Rozczarowanie: Francja.

 

Roman Imielski, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”

Polska na mundialu
Polska – Meksyk 1:1
Polska - Arabia 1:0
Polska – Argentyna 0:2
Poldka odpadnie w 1/8 finału

Finał i zwycięzca
Brazylia - Belgia 2:1

Największa gwiazda, król strzelców, rozczarowanie
Największa gwiazda: Kevin de Bruyne
Król strzelców: stawiam na Kyliana Mbappe, choć ta klasyfikacja to zawsze największa niewiadoma
Największe rozczarowanie: Cristiano Ronaldo


Piotr Żaczko, communication manager TikToka w Europie Środkowej

Polska na mundialu
Polska trafiła na ciekawą grupę, w której jest potencjalny finalista całego turnieju - Argentyna. Jestem beznadziejnym romantykiem zwłaszcza w dziedzinie kibicowania naszej reprezentacji, dlatego obstawiam, że przy pomyślnej konstelacji gwiazd wyjdziemy z grupy i na 1/8 zakończymy nasz udział w turnieju.

Finał i zwycięzca
Zaraz po Polsce najbardziej będę kibicował Argentynie przez fakt, że gra tam dwóch napastników Interu Mediolan - drużyny, której na co dzień kibicuję. Ją obstawiam jako pierwszego finalistę. Później możliwości jest kilka. Francja, Niemcy i Belgia (chyba nawet w tej kolejności) to moje typy na drugie miejsce w finale.  

Największa gwiazda, król strzelców, rozczarowanie
Wśród gwiazd nie widzę tutaj niespodzianki: Messi, Bezema, Mbappe. To będzie jeden z nich, który - moim zdaniem - sięgnie po Złotą Piłkę turnieju. Mam wielką nadzieję, że królem strzelców zostanie Lautaro Martinez. O rozczarowaniach nie mówmy, nie ma co zapeszać.


Łukasz Maziewski, dziennikarz o2.pl

Polska na mundialu
Dotychczas na wielkich imprezach rozgrywaliśmy mecze 3O: otwarcia, o wszystko i o honor. Grupę otwieramy meczem z Meksykiem i życzę kadrze wygranej, aby mieć komfort. W obojętnym wymiarze ale 2:0  lub 2:1 byłoby pięknym wynikiem.  Mecz „o wszystko” – w razie złego rozwoju wypadków – wypada z Arabią Saudyjską, a jeśli nie strzelimy im co najmniej dwóch-trzech bramek, to znaczy że nie zasługiwaliśmy na ten mundial. Wydaje się, że wyjście z grupy jest możliwe.

Poza zasięgiem jest oczywiście Argentyna, która może sprawić nam lanie, ponieważ mają kim straszyć z przodu a nasza defensywa monolitem nie jest. Ale przynajmniej jednego gola powinniśmy im strzelić. Nie wiem dlaczego, ale myślę, że strzelec może być nieoczywisty. W sensie: nie musi to być RL9. Furory na Mundialu jednak, w mojej ocenie, nie zrobimy. Nasi piłkarze gwiazdkę spędzą w domach.

Finał i zwycięzca
Między Francją a Brazylią. Wygra ten, kto będzie w lepszej dyspozycji dnia ;)

Największa gwiazda, król strzelców, rozczarowanie
Liczę, że jako drużyna pozytywnie zaskoczy Portugalia, choć sfoszony i obrażony na świat CR7 może być jej obciążeniem. To jego ostatnia wielka impreza więc może próbować grać egoistycznie, „pod siebie”. Życzyłbym sobie dobrego występu indywidualnego takich graczy, jak Joao Mario czy Rafael Leao. Ten ostatni może być jednym z największych wygrany turnieju. Życzę mu tytułu króla strzelców. Zaskoczyć może także Anglia. Półfinał? Czemu nie. Rozczarowaniem indywidualnym może być niestety Robert Lewandowski. Chciałbym, żeby cała drużyna Polski zaszła jak najdalej, ale niekoniecznie w to wierzę.

 

Bartosz Mielecki, dyrektor działu rozwoju produktów w Grupie Interia

Polska na mundialu
Polska wygra z Meksykiem i Arabią Saudyjską, przegra z Argentyną. Wyjdzie z grupy i odpadnie w 1/8 finału.

Finał i zwycięzca
Finał: Argentyna – Francja. Zwycięstwo Argentyny 3:1.

Największa gwiazda, król strzelców, rozczarowanie
Gwiazda: Leo Messi; Król strzelców: Kylian Mbappé; Rozczarowanie: Neymar, Brazylia.


Ewa Kapler, broadcast deputy director w Wavemaker

Polska na mundialu
Moim zdaniem wszystkie mecze będą przegrane. Z Meksykiem przegramy 0-2, z Arabią Saudyjską przegramy 1-2, a z Argentyną przegramy 2-3. Uważam, że Polska nie wyjdzie z grupy i na tym etapie skończy się nasz udział w MŚ.

Finał i zwycięzca
W finale MŚ zagrają: Brazylia i Anglia, a wynik to 3:1 dla Brazylii.

Największa gwiazda, król strzelców, rozczarowanie
Największą gwiazdą turnieju będzie : Vinícius José Paixão de Oliveira Júnior, czyli Vinicius Junior, który zostanie królem strzelców (celuję, że strzeli około 6 bramek).

Podczas MŚ najbardziej rozczarują Niemcy i Portugalia. A jeśli chodzi o zawodników to rozczarują Robert Lewandowski oraz Cristiano Ronaldo.

 

Krzysztof Berenda, dziennikarz RMF FM

Polska na mundialu
Z Meksykiem - wygramy
Z Arabią Saudyjską - przegramy
Z Argentyną - remis

Zakładam, że dojdziemy do 1/8.

Doświadczenie uczy, że polskie drużynie nie potrafią grać z drużynami „słabymi” albo niedocenianym, przeżywającymi formę życia. Nieźle natomiast radzimy sobie z potęgami. Kadra potrafiła przecież wygrać z Niemcami i Włochami, a Legia „zwycięsko” zremisować z Realem. Nie radzimy sobie z presją i futbolem defensywnym. Bo na niego nie działa nasza flagowa taktyka, czyli „Busolaga”. A Busolaga to, wyjaśnię, autobus w bramce i laga do Lewego ;)

Nie chcę wyznaczać konkretnych wyników numerycznych, ale jeśli w naszej zabawie są konieczne, to POLMEX 2:1, POLKAS 0:2 POLARG 3:3.

Finał i zwycięzca
Brazylia - Francja 1:2
Dopuszczam jednak szał ze strony Argentyny, która jest na skraju świetnego ułożenia.

Największa gwiazda, król strzelców, rozczarowanie
Na plus Lautaro Martinez (ARG) Vinicius Junior, Rodrygo, Raphinha (BRA). No i nasi ;)
Na minus Mbappe - choć to wielki piłkarz, to zawodzi w kluczowych momentach. Ronaldo.


Zofia Mozga, head of business development and creative collective w Kamikaze

Polska na mundialu
Polska - Argentyna 1:2
Polska - Arabia Saudyjska 3:1
Polska - Meksyk 2:1
 
Finał i zwycięzca
Brazylia - Hiszpania 3:2
 
Największa gwiazda, król strzelców, rozczarowanie
Gwiazda turnieju : Ansu Fati
Król strzelców: Ansu Fati


Piotr Mieśnik (redaktor naczelny Wirtualnej Polski) i Borys Mieśnik (6 lat)

W przeddzień święta futbolu można sobie pozwolić na puszczenie wodzy fantazji i dojścia do głosu kibicowskich emocji. Dlatego będzie optymistycznie, bez narzekania po słabym meczu Polaków z Chile. Z Meksykiem wygramy minimalnie 1:0, w kolejnym meczu nieco zlekceważymy Arabię Saudyjską, ale z ułańską fantazją odrobimy straty i wygramy 2:1. Z Argentyną, po ciężkim meczu, wet za wet - dowieziemy remis 1:1.

Wprawdzie nie zagramy w finale, w którym Niemcy okażą się minimalnie lepsi od Francuzów, ale wcześniej w "małym finale" o brązowy medal gola na wagę zwycięstwa strzeli Robert Lewandowski, król strzelców turnieju i największa gwiazda rozgrywek. To o tyle znaczące, że na katarskich boiskach cieniem siebie będą inne gwiazdy starszego pokolenia, takie jak choćby Cristiano Ronaldo.

 

Robert Sosnowski, CVO w Biurze Podróży Reklamy

Jeśli chodzi o tegoroczny mundial, to mam stosunek złożony. Z jednej strony zawsze mnie cieszyło to święto futbolu, z drugiej strony przerażają gigantyczne koszty tego mundialu - istnieją wyliczenia, że turniej w Katarze może kosztować więcej niż organizacja wszystkich 21 dotychczasowych mistrzostw łącznie, więc to pachnie jakimś mega-scamem. Szejkowie hakowali, szpiegowali i zbierali kompromaty, żeby utrzymać mundial mimo protestów świata. Więc jeśli chodzi o mnie, to jakoś to na pewno będzie wpływało na odbiór widowiska.

Polska na mundialu
Obstawiam, że po wielkich mękach Polsce uda się cudem wyjść z tej trudnej grupy. A jeśli się to stanie, to potem wszystko jest możliwe, choć o finałach ciężko marzyć.

Finał i zwycięzca
Obstawiam, że będzie to finał Niemiec i Hiszpanii. Zaryzykuję 3:2 dla Hiszpanii.

Największa gwiazda, król strzelców, rozczarowanie
Największe szanse na króla strzelców mają wg mnie: Karim Benzema, Lautaro Martinez, Leo Messi, Neymar, Kylian Mbappe, Harry Kane. Mam nadzieję, że nie rozczaruje ani Robert Lewandowski, ani polska reprezentacja, choć muszę przyznać, że zwykle mecze narodowe oglądam ze sporą obawą o kompromitację.


Rafał Madajczak, redaktor naczelny Gazeta.pl

Polska na mundialu
W ciągu ostatnich 20 lat strzeliliśmy 6 (słownie sześć) bramek na mundialach. Moim marzeniem jest, żeby ten bilans skoczył do 10. Zgodnie z tym marzeniem typuję 1:1 z Meksykiem, 3:0 z Arabią Saudyjską i kosmiczny remis 0:0 z Argentyną, w którym Leo Messi i spółka oddadzą 30 strzałów, ale Wojciech Szczęsny i Kamil Glik siłą woli przekierują te piłki poza światło bramki. W naszym wykonaniu liczę jak zawsze na "mały finał", czyli wyjście z grupy.

Finał i zwycięzca
W finale obstawiam Argentynę i Belgię (niech wygra lepszy).

Największa gwiazda, król strzelców, rozczarowanie
Jest piłkarską tradycją, że zawsze najtrudniej ogląda się Anglię. Choć w tym wypadku nie byłoby to rozczarowanie, skoro zagrają zgodnie z oczekiwaniami, prawda? A na poważnie: rozczarowaniem jest duet Katar i FIFA ze względu na tragiczny koszt organizacji tego turnieju.


Michał Białek, szef Wykopu

Polska na mundialu
Nasza grupa jest trudna, ale wierzę, że w meczach z Meksykiem i Arabią Saudyjską powinniśmy walczyć o minimum 4 punkty i wyjście z grupy. Późniejszy wynik zależy od losowania - na pewno nie chcemy trafić na Francję, ale z resztą drużyn z grupy D jesteśmy na podobnym, o ile nie wyższym poziomie piłkarskim.

Finał i zwycięzca
Obstawiam powtórkę z 1998 roku i finał Francja - Brazylia. Z taką siłą ofensywną faworytem wydaje się być Brazylia, poza tym na pewno będą chcieć odwet za tamten finał. Wynik: 2:1 dla Brazylii.

Największa gwiazda, król strzelców, rozczarowanie
Gwiazda turnieju: Messi, to jego ostatni mundial, w PSG prezentuje się w tym sezonie fenomenalnie i na pewno będzie chciał zdobyć to jedno trofeum, którego mu brakuje

Król strzelców: Oby Robert Lewandowski :)

Rozczarowanie: jak zwykle zęby na sukces ostrzą sobie Anglicy, dla nich zawsze miejsce poza top 4 odbierane jest jako porażka. Biorąc jednak pod uwagę ich ostatnią dyspozycję i rozczarowujące wyniki (m.in. 0:4 z Węgrami), są oni dla mnie kandydatem do wczesnego pożegnania się z turniejem.


Marta Wiercińska, dyrektor sprzedaży Gazeta.pl

Polska na mundialu
Polska- Arabia 2:0, Polska - Meksyk 1:0, Polska -Argentyna 1:2 i wychodzimy z grupy.

Finał i zwycięzca
Argentyna - Brazylia , wygra Argentyna 3:2

Największa gwiazda, król strzelców, rozczarowanie
Król strzelców i największa gwiazda turnieju - Kylian Mbappe
Największe rozczarowanie - Hiszpania


Piotr Francuz, UM Thrive director i jeden z filarów drużyny piłkarskiej Mediabrands

Polska na mundialu
Moim zdaniem będą to bardzo ciężkie i może czasem nieprzyjemne dla oka przeciętnego widza pojedynki. Jestem jednak optymistą i zakładam:
1-0 z Meksykiem
1-0 z Arabią Saudyjską
0-2 z Argentyną

Na korzyść naszego zespołu w moim odczuciu przemawia wyjątkowo krótki okres od zakończenia rozgrywek ligowych do mundialu. W ostatnich turniejach mieliśmy problemy natury „dobrego przygotowania kondycyjnego", a tutaj poniekąd z marszu każdy wchodzi do rozgrywek z aktualną formą ligową.

Meksyk też ma swoje spore problemy wiec wierzę, że uda się przechylić szale na naszą korzyść. Arabia Saudyjska solidnie prezentowała się w ostatnim sparingu z Chorwacją w obronie, wiec obstawiam skromne 1-0.

Niestety, jak dla mnie, Argentyna jest obecnie poza naszym zasięgiem - są w dobrej formie jako zespół, a ich lider Messi nawet w bardzo dobrej.

Uważam, że Polska zakończy swój udział w turnieju na 1/8 finału niezależnie od tego czy zagra z Francją, czy Danią. Obie ekipy są bardzo mocne. Mimo to uważam, iż ta faza turnieju to byłby spory sukces.

Finał i zwycięzca
Chciałbym, aby w finale była Argentyna, z sentymentu do Messiego :) ale uważam, że tym razem może to być finał Brazylia - Portugalia zakończony wynikiem 2:0.

Brazylia od lat nie była moim zdaniem tak silna przed mundialem (dobra obrona, solidna pomoc i bardzo szeroki wachlarz jakościowych piłkarzy na skrzydłach).

Największa gwiazda, król strzelców, rozczarowanie
Największa gwiazda turnieju: Leo Messi
Król strzelców: Gabriel Jesus lub Neymar
Kto rozczaruje: Francja, Anglia (zbyt duże ego ;))


Bartosz Wysocki, dyrektor handlowy Gazeta.pl

Polska na mundialu
Polska-Meksyk – remis 1:1, Polska-Arabia – zwycięstwo 2:0, Polska-Argentyna – porażka 1:3. Polska wyjdzie z grupy

Finał i zwycięzca
Finał: Brazylia - Argentyna 3:2 po dogrywce (w normalnym czasie 2:2)

Największa gwiazda, król strzelców, rozczarowanie
Największa gwiazda i król strzelców: Neymar
Rozczarują Hiszpanie... odpadając w ćwierćfinale :)


Michał Płociński, redaktor „Plusa Minusa”

Polska na mundialu
Porażka z Meksykiem, remis z Arabią Saudyjską i porażka z Argentyną.

Oczywiście Meksyk jest na pewno w naszym zasięgu, a z Saudami powinniśmy wygrać, ale myślę, że zgubi nas jednak za krótki okres aklimatyzacji w upalnym Katarze. I będzie to wyraźnie widać w pierwszym meczu, wszyscy będą po nim dyskutować o braku sił u naszych, a potem pójdzie już domino: po koszmarnym pierwszym meczu za bardzo będziemy chcieli udowodnić swoją w siłę w drugim i skończy się na szczęśliwym remisie z dobrze grającymi ostatnio Saudami. A na koniec nie damy rady praktycznie rezerwowemu składowi Argentyny, który będzie się cieszyła grą. Tyle rozum, bo przyznam się, że tak naprawdę jestem niepoprawnym kibicem.

Finał i zwycięzca
Bitwa o Falklandy, pięknie grająca Argentyna kontra koszmarnie grająca, ale skuteczna w całym turnieje, Anglia. Argentyna wygra 3:1.

Największa gwiazda, król strzelców, rozczarowanie
Gwiazdą w końcu będzie Leo Messi, królem strzelców Vinicius Junior, który wraz z Neymarem dociągnię Brazylię do półfinału i potem trzeciego miejsca, a najbardziej rozczaruje Kylian Mbappe, choć Francja oczywiście wyjdzie z nie najtrudniejszej grupy, ale Mbappe będzie powszechnie krytykowany za egoizm. A jeszcze mocniej rozczaruje Hiszpania, która ledwo wyjdzie z grupy, ale którą Belgowie w 1/8 finału po prostu rozniosą.


Igor Janke, autor podcastu „Układ otwarty”

Polska na mundialu
Ponieważ nie jestem specjalistą, nie znam się, więc mogę bez problemu prognozować!
Z Meksykiem i Arabią wygramy, z Argentyna przegrywamy i wychodzimy z grupy. Po wyjściu z grupy wygramy cudem jeszcze jeden mecz i na tym koniec. I tak będzie pięknie. Czy są jakieś podstawy do takiej prognozy? Prawie żadnych, poza moim wrodzonym optymizmem:)

Finał i zwycięzca
Kto wygra? Finał Brazylia - Niemcy, wygra Brazylia - tak marzę (ale marzenie może się nie spełnić)
Do półfinału wejdzie jeszcze Argentyna i jakaś drużyna, której nikt by o to nie podejrzewał.

Największa gwiazda, król strzelców, rozczarowanie
Największe gwiazdy Mundialu: Messi, Mbappe, Benzema, Neymar - nr 1. Francja zawiedzie, choć Mbappe będzie miał świetny turniej.

 

Krzysztof Świtoński, CEO i współzałożyciel agencji LUCKYYOU

Polska na mundialu
Obecna forma naszej reprezentacji to duża zagadka - jak z resztą cały turniej, z miejscem, całym tłem kontrowersji oraz wyjątkowym terminem rozgrywek na czele. Niemniej jako kibic obstawiam optymistycznie. Uważam, że na pewno wyjdziemy z grupy, co prawda z drugiego miejsca. W 1/8 finału może na nas czekać Francja, także łatwo nie będzie.

A jak to osiągniemy? Skoro optymizm to pełną parą, ale ostudzony odrobina realizmu przy meczu z Argentyną.
Polska - Argentyna 0:3
Polska - Meksyk 2:1
Polska - Arabia Saudyjska 2:0

Finał i zwycięzca
Drabinka wiele wyklucza, więc mój typ to Belgia - Argentyna, po karnych dla Argentyny.

Największa gwiazda, król strzelców, rozczarowanie
Gwiazd turnieju będę szukał w mocnych reprezentacjach i jak to najczęściej bywa na tego typu turniejach wśród atakujących. Także moje typy to stary wyjadacz Kevin de Bruyne z Belgii oraz młody talent Pedri z Hiszpanii. Serce trochę podpowiada Leo Messiego, ale trudno powiedzieć co weźmie górę: ogromna motywacja, żeby wygrać upragniony Mundial czy wiek i czasy świetności, które już chyba za nim. Ale może?

Król strzelców to trudne pytanie, bo tego typu turnieje to zawsze dużo niespodzianek (patrz: Grecja). Ale króla strzelców szukam wśród Brazylijczyków i Francuzów, którzy mają relatywnie łatwą grupę i może to pomóc w łatwym strzelaniu. Zatem: Vinicius Jr lub Raphina oraz Kylian Mbappe.

Rozczarowanie? Dużo się ostatnio mówi o napięciach w reprezentacji Portugalii i ciężkim sezonie Cristiano Ronaldo. Dlatego wśród nieprzyjemnych niespodzianek obstawiałbym właśnie Portugalię. Niespodzianek, bo przecież nie tak dawno temu zdobywali Mistrzostwo Europy.

Natomiast już bardziej pozasportowo rozczarowaniem już jest Katar jako organizator, którego otacza wiele kontrowersji wobec praw człowieka i etyki związanej z organizacją tego turnieju. To także rezonuje i będzie rezonować na FIFA jako decydenta, którego powściągliwość i milczenie w ważnych sprawach jest po prostu szkodliwe. Nie tylko cierpi na tym wymiar sportowy czy rozrywkowy, ale przede wszystkim ludzki. A ten nigdy nie powinien być na drugim planie.


Grzegorz Nawacki, redaktor naczelny „Pulsu Biznesu”

Polska na mundialu
Polska-Meksyk 1:1
Polska-Arabia Saudyjska 1:0
Polska-Argentyna 0:2
Takie wyniki prawdopodobnie nie dadzą nam wyjścia z grupy, jeśli się uda prześlizgnąć, to odpadniemy w 1/8

Finał i zwycięzca
Finał: Argentyna - Francja

Największa gwiazda, król strzelców, rozczarowanie
Królem strzelców będzie Mbappe
Największe Rozczarowanie: to że MŚ odbywają się w Katarze. Miejmy nadzieję, że to ostatni raz gdy pieniądze wygrywają ze sportem


Magdalena Talma, sales director w LTTM (LifeTube, Gameset)

Polska na mundialu
Według mnie reprezentacja Polski w meczach grupowych będzie drużyną dobrze broniącą i nastawioną na stałe fragmenty gry i kontratak. Moje typy to:
Polska - Meksyk 1:1 - Meksyk jest w kryzysie, trener się pogubił, pominął kilku piłkarzy, którzy powinni jechać na mistrzostwa. Dużo kontrowersji. Na tym możemy bazować ;)
Polska - Arabia Saudyjska 1:0 - Mają świetnego środkowego napastnika. Trener robi tam dobrą robotę. Ciężko będzie im strzelić bramkę bo naprawdę Arabia jest dobra.
Polska - Argentyna 0:3 - Argentyna nie przegrała od roku żadnego meczu. Statystycznie niemożliwe, aby nie ugryźli Polski...

Uważam, że Polska odpadnie w 1/8 finału. To będzie duży sukces

Finał i zwycięzca
W finale zagrają: Brazylia - Argentyna i typuję 1:2

Największa gwiazda, król strzelców, rozczarowanie
Gwiazdą turnieju będzie Jamal Musiala, Kylian Mbappé lub Neymar
Królem strzelców będzie: Neymar
Najbardziej rozczarują Cristano Ronaldo i drużyna Hizpanii.

 

Karolina Kornacka, head of content & social media w Kamikaze

Polska na mundialu
Wiadomo, że życzę naszej reprezentacji jak najlepiej i uważam, że mecz z Meksykiem jak i Arabią Saudyjską zakończy się zwycięstwem, z kolei spodziewam się porażki z Argentyną. Myślę jednak, że na wyjściu z grupy zakończymy naszą listę mundialowych sukcesów.

Finał i zwycięzca
Francja - Niemcy. Mecz zakończy się remisem i stawiam na zwycięstwo Francji w rzutach karnych.

Największa gwiazda, król strzelców, rozczarowanie
Jeśli chodzi o króla strzelców, typuję Kyliana Mbappe. Co prawda widzę zagrożenie w zdobyciu tego tytułu ze strony Hallanda, czy takich gwiazd jak Messi lub Neymar, ale podtrzymuję swoje stanowisko. Natomiast w kwestii rozczarowań - uważam, że Hiszpania nie pokaże się z dobrej strony i bardzo szybko zniknie z tabeli.

 

Jarosław Butowt, brand manager w Grupie Interia

Polska na mundialu
Optymistycznie wierzę, że mecz z Arabią Saudyjską nie będzie jedynym wygranym przez Polskę na mundialu. Szczególnie mocno będę kibicował podczas meczu z Meksykiem – wierzę, ze dobry początek turnieju utoruje drogę do sukcesu w postaci wyjścia z grupy, tak, jak miało to miejsce na Euro 2016.

Finał i zwycięzca
W finale bardzo chcę Brazylię – nie ma nic przeciwko powtórce finału z 2002, więc w parze z Niemcami będzie okej. Powtórka wyniku również mile widziana.

Największa gwiazda, król strzelców, rozczarowanie
Gwiazdą turnieju będzie Neymar, który jednocześnie byłby kandydatem na króla strzelców. Najbardziej rozczarować mogą... europejskie drużyny. Słaby występ Anglii, Hiszpanii czy Holandii nie byłby dla mnie niespodzianką.

Dołącz do dyskusji: Polska wyjdzie z grupy, na mundialu będą błyszczeć Brazylijczycy i Mbappe (prognozy ludzi mediów i marketingu)

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
!!!!!!
Trzy mecze i do domu !!
odpowiedź
User
MM
Ten news to jakiś kiepski żart… wm sięga dna bez kitu
odpowiedź
User
Romek
Patrząc na to jak biegali na poprzednim mundialu i rok temu na me , to wątpie żeby im tu się zachciało zwłaszcza patrząc jakie temperatury tam panują
odpowiedź