SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ponad 50 tys. patronów Radia 357 po dniu „Polskiego Topu”. „Nie robimy tego dla rekordów”

W środę, podczas nadawania 12-godzinnej audycji „Polski Top”, liczba osób wspierających Radio 357 po raz pierwszy przekroczyła 50 tys. - To wspaniała wiadomość, ale oczywiście nie robimy tego dla rekordów - komentuje Paweł Sołtys, prezes rozgłośni. Audycji towarzyszyły wywiady z artystami: Krzysztofem Zalewskim, Małgorzatą Ostrowską, Janem Borysewiczem i Kazikiem Staszewskim.

fot. Darek Kawka / 357Article

"Polski Top Radia 357" to zestawienie najważniejszych, polskich utworów wszech czasów, wyłonionych w głosowaniu online. 3 maja 2023 r. przez cały dzień audycje prowadzili: Ola Budka, Marcin Łukawski, Katarzyna Borowiecka, Marek Niedźwiecki i Piotr Stelmach.

W trakcie środowej audycji można było usłyszeć wywiady z Krzysztofem Zalewskim, Małgorzatą Ostrowską i Janem Borysewiczem oraz dwa specjalne występy w koncertowym Garażu 357. Audycję promowała pierwsza kampania outdoorowa Radia 357. Plakaty z hasłem "ZaTOP się w polskiej muzyce" pojawiły się w największych aglomeracjach Polski. Objęły mix formatów outdoorowych zawierający m.in. citylighty, billboardy i nośniki DOOH. W kreacjach reklamowych wystąpili prowadzący audycję: Katarzyna Borowiecka, Ola Budka, Marcin Łukawski, Marek Niedźwiecki i Piotr Stelmach. Kampanię zespół Radia 357 przygotował własnymi siłami. Zdjęcia wykonał Marcin Zawadzki. Kreacje reklamowe przygotowała Katarzyna Stelmach.

Obywatel G.C. i 50 tys. patronów

Ostatecznie na pierwszym miejscu „Topu” uplasowała się piosenka Obywatela G.C. „Nie pytaj o Polskę”, a dwa kolejne miejsca to odpowiednio: „Wojenka” Lao Che i „Krakowski spleen” Maanamu.

 

W trakcie całodniowej audycji po raz pierwszy liczba patronów Radia 357 przekroczyła magiczną barierę 50 tys. - To wspaniała wiadomość, że systematycznie przybywa osób chcących wesprzeć to, co robimy. Oczywiście nie robimy tego dla rekordów, a siły rozkładamy z głową, jak każdy dobry maratończyk. Ale też dbamy o to, by doceniać takie momenty - trochę symboliczne, ale ważne. Nasza Społeczność rośnie mimo niełatwych przecież okoliczności ekonomicznych. Dzięki temu rośnie też Radio 357 - mówi Paweł Sołtys, kierujący pracami zarządu Radia 357.

W podziękowaniu zespół udostępnił patronom kody, umożliwiające pełny dostęp do oferty radia. - Kilkadziesiąt tysięcy kodów do podarowania wybranym osobom. Nikt lepiej nie zachęci do wspierania Radia 357 niż nasi patroni, którzy już to robią - wyjaśnia Sołtys.

Tuż po prezentacji pierwszego miejsca Radio 357 wyemitowało prawie godzinny wywiad z Kazikiem Staszewskim. - Odkąd piosenka Kazika doprowadziła do przesilenia, w wyniku którego powstało Radio 357 w żartach układaliśmy sobie pytania, które taki wywiad mogłyby rozpocząć. I jedno z nich zadaliśmy. W odpowiedzi odwołał się do cytatu z komedii "Kochaj, albo rzuć" - "Ja tu tylko pociągnął". I tak to zrobił, że gramy w najlepsze pod nowym radiowym adresem od 2,5 roku – komentuje Piotr Stelmach, koordynujący prace redakcji muzycznej radia.

Audycji przez cały dzień towarzyszył konkurs dla patronów zrealizowany za pomocą nowej strony konkursy.Radio357.pl. Nagrodą był jubileuszowy zestaw płyt winylowych KULT XLI.

W tym roku wybrać można było spośród ponad 1000 propozycji wytypowanych przez redakcję muzyczną - także w oparciu o sugestie patronów. Ponownie, po postulatach społeczności, zwiększona została pula głosów do dyspozycji. Każdy patron mógł oddać w tym roku 75 głosów (poprzednio 57). Dodatkowo każdy mógł wskazać trzy utwory, które proponuje dodać do głosowania.

W ubiegłorocznej edycji „Polskiego Topu Radia 357” zagłosowało niemal 13 tys. osób. - To rekordowa liczba – komentowali dziennikarze stacji. Głosujący oddali łącznie ponad 700 tys. głosów. "Top" został wyemitowany we wtorek 3 maja 2022 roku od godz. 9:00, a w jego trakcie odbyła się kolejna odsłona akcji pomocy Ukrainie.

Radio 357 utrzymuje się z wpłat słuchaczy. Aktualnie ponad 50 tys. patronów przekazuje 913  tys. zł miesięcznie poprzez serwis Patronite.

Dołącz do dyskusji: Ponad 50 tys. patronów Radia 357 po dniu „Polskiego Topu”. „Nie robimy tego dla rekordów”

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wiesiu Molęda
No. "Korowód" Grechuty poza pierwszą setką a jakieś Męskie Granie chyba na ósmym miejscu. Widać, że głosowali młodzi, modnie ubrani, mieszkańcy dużych miast.
odpowiedź
User
dada
A dlaczego bariera magiczna? I ile osób w tym roku głosowało?
odpowiedź
User
Grechuta
Nie robimy tego dla rekordów, robimy dla kasy
odpowiedź