SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Festiwal w Opolu odbędzie się w drugi weekend czerwca

60.  Krajowy Festiwalu Polskiej Piosenki odbędzie się w dniach od 9 do 11 czerwca - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Podczas wydarzenia zaplanowano m.in. koncerty Premier i Debiutów, będzie też widowisko z okazji 60-lecia muzycznej imprezy.

fot. TVPArticle

W koncercie Debiuty wystąpią wykonawcy, którzy dopiero zaczynają karierę muzyczną. Pierwszym wybranym uczestnikiem koncertu jest Kamil Jachyra, który wygrał jesienną odsłonę ”Szansy na sukces. Opole 2023”. Kolejny uczestnik ma być wybrany w wiosennej edycji „Szansy na sukces”, która jest obecnie emitowana w TVP2. W koncercie zaśpiewa też zwycięzca „Festiwalu Zaczarowanej Piosenki” i wykonawca wybrany przez miasto Opole.

TVP szuka uczestników do koncertów Premier i Debiutów

Do udziału w koncercie można zgłosić też poprzez formularz na stronie internetowej festiwalu – zgłoszenia przyjmowane są do 15 kwietnia. Spośród nadesłanych zgłoszeń rada artystyczna powołana przez Telewizję Polską i miasto wybierze maksymalnie sześciu wykonawców, którzy zaśpiewają na opolskiej scenie.

Podczas tegorocznego festiwalu zaplanowano też koncert Premier, w którym zostaną przyznane nagrody za najlepsze premierowe piosenki. Zgłaszać się do konkursu można też w terminie do 15 kwietnia, trzeba wypełnić internetowy formularz. Utwory zgłoszone do konkursu nie mogą być odtwarzane publicznie przed 19 czerwca ub.r.

Spośród nadesłanych zgłoszeń maksymalnie 10 piosenek wybierze rada artystyczna, także powołana przez TVP. i miasto Opole. W konkursie Premier weźmie też udział zwycięzca 13. edycji talent-show TVP2 „The Voice of Poland” - jest nim Dominik Dudek.

Z okazji 60-lecia festiwalu w Amfiteatrze Opolskim ma odbyć się też koncert specjalny. Szczegóły nie są znane.

Telewizja Polska i miasto Opole współpracują przy imprezie, mimo że prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewskich nie szczędził ostatnio ostrych słów na temat Telewizji Polskiej i wezwał polityków do bojkotu publicystycznych programów tej stacji po sprawie związanej z tragiczną śmiercią Mikołaja Filiksa. - Warto rozróżnić programy publicystyczne i wiadomości, od programów rozrywkowych - uzasadnił prezydent.

1,82 mln widzów poprzedniego festiwalu w Opolu

59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2022 pokazywany był na antenie TVP1 i TVP Polonia w okresie od 17 do 20 czerwca ub.r. Średnia widownia trzech głównych dni muzycznej imprezy wyniosła w Jedynce 1,82 mln osób. Przełożyło się to na 20,49 proc. udziału wśród wszystkich widzów, 12,50 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 14,38 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsena.

Na antenie TVP Polonia imprezę śledziło dodatkowo 80 tys. widzów, co dało tej stacji odpowiednio 0,97 proc., 1,11 proc. i 1,15 proc. udziału. Łączna widownia festiwalu na obu antenach wyniosła 1,94 mln osób (odpowiednio 14,96 proc., 9,82 proc. i 10,43 proc. udziału).

W dniach od 26 do 28 maja w Sopocie odbędzie się z kolei Polsat SuperHit Festiwal, który transmitowany będzie przez Polsat. W Operze Leśnej wystąpi m.in. Dawid Kwiatkowski, który będzie obchodzić 10-lecie pracy artystycznej.

Dołącz do dyskusji: Festiwal w Opolu odbędzie się w drugi weekend czerwca

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krotek
Co to ma być Opole znowu samo Maryla, Sławomirem i Kajrą....dajcie spokój TVP mamy dość
odpowiedź
User
odp
Co to ma być Opole znowu samo Maryla, Sławomirem i Kajrą....dajcie spokój TVP mamy dość


To tak samo jak my ciebie i twoich komentarzy,
odpowiedź
User
mrówczan_wapnia
Ostatnio w "Jaka to melodia?" piosenkę Sipińskiej "Mam cudownych rodziców" zaśpiewała... Marta Kielczyk. To pokazuje, jak krótką ławkę z wykonacami ma TVP. Nie wróży to dobrze jubileuszowej edycji KFPP
odpowiedź