SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kto zdobędzie nagrodę Niptel?

W tym roku o nagrodę walczy m.in. "Rzeczpospolita", TVP i Polsat

Agencja Filmowa "Profilm" oraz  Krajowa  Izba  Producentów Audiowizualnych
organizują już po raz XI Spotkania Medialne NIPTEL 2004, które w tym roku odbędą się 20 sierpnia w Gdańsku w Zielonej Bramie. Patronem medialnym imprezy jest portal Wirtualnemedia.pl.

Oprócz corocznego spotkania mediów, już dziesiąty razy zostanie wręczona Nagrody Mediów NIPTEL 2004. W piątek poznaliśmy nominację do tej prestiżowej nagrody:


1. TV Polsat - za zorganizowanie z sukcesem festiwalu "Top - trendy", nieuwikłanego w żadne lobby wytwórni płytowych ani innych podmiotów showbiznesu.

2. TVP  2, Monika Richardson i twórcy programu "Europa da się lubić" - za atrakcyjne propagowanie idei europejskiej i wylansowanie sympatycznych bohaterów.

3. Waldemar Milewicz i program "Cały ten świat" - za wieloletnie przybliżanie widzom dramatu ludzi w strefach działań wojennych.

4. Roman Młodkowski - Magazyn firma - za próbę rozbudzenia w Polakach przedsiębiorczości.

5. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "DWA TEATRY" Sopot 2003. - za publiczne telewizje i radio mają obowiązek edukacji kulturalnej społeczeństwa. Taką funkcję, między innymi spełnia Festiwal "Dwa Teatry". Edycja z 2003 roku przeszła najśmielsze oczekiwania. Udało się zachęcić do słuchania i oglądania spektakli bardzo wielu ludzi ( przy czym dominowała młodzież). Poziom artystyczny Festiwalu stał na bardzo wysokim poziomie, zyskując wyjątkowo pochlebne recenzje. Wielkie wsparcie udzielone przez środowisko artystyczne daje nadzieję, że w przyszłości znaczenie tej imprezy będzie wzrastać.

6. RZECZPOSPOLITA - za najwyższy poziom dziennikarstwa śledczego w Polsce oraz za istotny wpływ na przełomowe wydarzenia polityczne ostatnich miesięcy.

Oto program XI SPOTKAŃ MEDIALNYCH NIPTEL 2004:

11.00 - 11.30 Wręczenie Nagrody Mediów NIPTEL 2004.

11.30 - 17.30 OBRADY OKRĄGŁEGO STOŁU MEDIÓW 2004

Temat przewodni: Polski rynek telewizyjny jako część rynku europejskiego.

Tematy poboczne w ramach tematu przewodniego:

11.30 - 13.00
 1. Sposoby finansowania telewizji. Abonament i reklama. Kulturotwórcza rola abonamentu.
    - wpływ i rola ośrodków regionalnych w kształtowaniu życia kulturalnego regionów.

ok. 13.00 Przerwa na kawę

13.30 - 16.30
 2. Otwarcie polskiego rynku audiowizualnego. Nowe wyzwania konkurencji.

 3. Rynek telewizyjny a produkcja niezależna.

16.30 - 17.30 Podsumowanie dyskusji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kto zdobędzie nagrodę Niptel?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl