SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Internauci chcą zainwestować ponad 10 mln zł w KTS Weszło, Stanowski zapowiada Football Managera na żywo

Przez dwa dni ponad 5,8 tys. osób zadeklarowało, że chcą przeznaczyć przeszło 10 mln zł na akcje klubu piłkarskiego KTS Weszło rozwijanego przez Krzysztofa Stanowskiego. Środki mają pójść m.in. na budowę centrum sportowo-edukacyjnego, a nowi akcjonariusze będą mogli decydować o codziennym funkcjonowaniu klubu.

Przyjmowanie niezobowiązujących deklaracji kupna akcji KTS Weszło ruszyło we wtorek rano na platformie Emiteo. Założyciel klubu Krzysztof Stanowski informował, że w pierwszych dwóch godzinach internauci zgłosili, że chcą przejąć akcje za łącznie 3 mln zł.

We wtorek suma deklarowanych inwestycji wynosiła 6,7 mln zł, a w środę wieczorem - ponad 10 mln zł. - Spodziewaliśmy się entuzjastycznej reakcji na wiadomość o emisji akcji KTS Weszło, ale wstępne zainteresowanie i tak zdecydowanie przebiło nasze szacunki: po jednym dniu zbierania zapisów na alerty inwestorskie KTS Weszło ma ponad 5800 chętnych na potencjalną emisję akcji, a zadeklarowana suma inwestycji przekroczyła 10 mln zł - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Dawid Paczka, CEO platformy Emiteo.

Nie podano jeszcze parametrów planowanej emisji akcji: jej dokładnego terminu ani tego, jaka część akcji trafi do akcjonariuszy pozyskanych w internecie.

KTS Weszło awansował do okręgówki

Klub KTS Weszło zaczął działalność w połowie 2018 roku, przez pierwszy sezon grał w B-Klasie, czyli na najniższym poziomie rozgrywek, a przez kolejne dwa w A-Klasie (sezon 2019/20 pozostał nierozstrzygnięty, bo nie dokończono go wskutek epidemii).

- W minionym sezonie zdominowaliśmy A-Klasę, awansując do ligi okręgowej na pięć kolejek przed końcem rozgrywek. Teraz zapraszamy fanów i inwestorów, by pomogli nam rozwijać ten pomysł - podkreślono w opisie oferty dla potencjalnych inwestorów.

Jednym z głównych projektów jest pozyskanie minimum 2-hektarowej działki i wybudowanie centrum sportowo-edukacyjnego w Warszawie. - Cały obiekt nie będzie jednak służył tylko naszemu klubowi. Amatorskie drużyny będą mogły wynajmować całoroczne, kryte boisko, a profesjonalne zespoły korzystać z naszego zaplecza, aby urządzać dłuższe wyjazdy szkoleniowe lub jednodniowe zgrupowania przed ważnym meczem - zapowiedziano.

W centrum ma funkcjonować także szkółka piłkarska, w której dzieci będą mogły trenować bezpłatnie.

Z kolei akcjonariusze dzięki platformie internetowej będą mogli decydować o codziennych sprawach w klubie, tak jak w grze wideo „Football Manager”. - Każdy akcjonariusz będzie mógł składać wnioski, które po wcześniejszej aprobacie zarządu będą podlegać głosowaniu. Spośród najbardziej zaangażowanych akcjonariuszy wybierzemy komitet transferowy, który będzie wspierał dyrektora sportowego oraz trenera w decyzjach dotyczących składu zespołu. Każdy akcjonariusz będzie miał dostęp do informacji na temat aktualnego stanu konta klubowego oraz listy bieżących wydatków klubu - opisano.

 

Na razie KTS Weszło działa jako stowarzyszenie, w jego zarządzie są związani z Grupą Weszło dziennikarze Jaku Olkiewicz (jako prezes), Kamil Gapiński i Michał Sadomski. Klub pozyskał kilku partnerów marketingowych, m.in. New Balance, Trawnik, Warbud, Esse i AutoWitolin.

W ub.r. KTS Weszło zanotowało 353,1 tys. zł wpływów statutowych, 3,4 tys. zł gospodarczych i 3,9 tys. zł straty netto, a rok wcześniej 217,8 tys. przychodów statutowych, 18,7 zł gospodarczych i 17,3 tys. zł straty netto.

Krzysztof Stanowski od ponad dekady współtworzy Grupę Weszo, obejmującą przede wszystkim portal Weszlo.com i radio internetowe WeszłoFM. W ub.r. cztery spółki tworzące Grupę Weszło łącznie zanotowały w ub.r. spadek przychodów o 12,3 proc. do 3,6 mln zł, natomiast dzięki ograniczeniu kosztów operacyjnych o 20,1 proc. ich wynik netto poszedł w górę z 49,9 tys. zł straty do 167,3 tys. zł zysku.

Z kolei działający od wiosny ub.r. youtube’owy Kanał Sportowy, w którym udziałowcami i głównymi twórcami oprócz Stanowskiego są Mateusz Borek, Michał Pol i Tomasz Smokowski, w ub.r. osiągnął 2,53 mln zł przychodów sprzedażowych i 123,9 tys. zł zysku netto. Pod koniec grudnia Krzysztof Stanowski zapowiedział, że w br. Kanał Sportowy ma zanotować 7-8 mln zł wpływów, m.in. dzięki dodatkowym umowom związanym z przełożonymi o rok Euro 2020 i letnimi igrzyskami olimpijskimi

Dołącz do dyskusji: Internauci chcą zainwestować ponad 10 mln zł w KTS Weszło, Stanowski zapowiada Football Managera na żywo

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bubu
Za 10 milionów to można grać w 6 lidze. Dziękuję.
odpowiedź
User
Badacz
Gdzie taki Zakolak znajduje naiwnych to niepojęte! .... Rachunki naiwnym pokaże jak 10 mln przepalić HIT ! Przepal swoje Zakolaku i mądrkuj wtedy jaki z Ciebie Wojciechowski czy Drzymała z całym szacunkiem dla obu panów bo Zakolak to pajac.
odpowiedź
User
Stefan
Sam jesteś pajac, sfrustrowany internaucino.
Gdzie taki Zakolak znajduje naiwnych to niepojęte! .... Rachunki naiwnym pokaże jak 10 mln przepalić HIT ! Przepal swoje Zakolaku i mądrkuj wtedy jaki z Ciebie Wojciechowski czy Drzymała z całym szacunkiem dla obu panów bo Zakolak to pajac.
odpowiedź