SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski z podcastem w Onecie

Piotr Kędzierski i Kuba Wojewódzki będą prowadzili podcast z wywiadami „WojewódzkiKędzierski” w Onecie. Poprzednio przez trzy lata tworzyli cykl wywiadów w newonce.radiu.

Start podcastu Piotra Kędzierskiego i Kuby Wojewódzkiego w Onecie ogłoszono w poniedziałek w „Onet Rano”.

Nowe odcinki będą emitowane w poniedziałki o godz. 20:00 na Onecie, a w środy publikowane na platformach podcastowych. W pierwszym, który pojawi się 14 marca, gościem będzie Małgorzata Rozenek-Majdan.

- Myśmy z Piotrem dosyć gwałtownie, acz spodziewanie zakończyli współpracę z newonce.radio, które zresztą pozdrawiamy i cenimy - przypomniał Wojewódzki.

Piotr Kędzierski w 2017 roku zaczął już współpracę z Onetem, prowadzi niektóre wydania „Onet Rano”.

 

W komunikacie prasowym zapowiedziano, że Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski będą zapraszać do swojego podcastu gwiazdy kina, telewizji, sportu, polityków i muzyków.

 

- Ten duet nie potrzebuje reklamy. Twórcy są gwarantem tego, czego wymagający słuchacze szukają w najlepszych produkcjach podcastowych - charyzmy, charakteru, pomysłu na rozmowę, dociekliwości i błyskotliwości - komentuje Sabina Lipska, dyrektor wideo w Ringier Axel Springer Polska.

- Kochamy Piotra i Kubę. Chcieliśmy od dawna z nimi pracować. Spodziewam się po panach wszystkiego… co najlepsze. Czekam na dzisiejszy odcinek, bo to będzie bardzo ważny dzień dla podcastów w Polsce - podkreśla Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onetu.

Onet stawia na podcasty od 2019 r.

W newonce.radiu „Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski” były emitowane od wiosny 2019 roku, kolejne odcinki pojawiały się w poniedziałki, każdy trwał dwie godziny. Sponsorami audycji były kolejno marki New Balance i Porsche. Wiosną ub.r. newonce.radio podało, że w czwartym kwartale 2020 roku była najczęściej słuchanym z 72 realizowanych wtedy podcastów, a najwięcej odsłuchań zanotował wywiad ze stand-uperem Rafałem Paczesiem.

Onet ofertę podcastów rozwija od ponad trzech lat, swoje cykle przygotowują też dziennikarze innych redakcji Ringier Axel Springer Polska, m.in. „Faktu”, „Newsweeka” (Tomasz Lis swój podcast "Świat_pl" prowadzi od stycznia ub.r.) oraz „Forbes Women”.

Część podcastów jest realizowana także w wersji wideo, od jesieni ub.r. jest w tej formie dostępny „Stan po burzy” Andrzeja Stankiewicza i Agnieszki Burzyńskiej.

Piotr Kędzierski w newonce przez sześć lat

Z odbiorcami newonce.media Piotr Kędzierski pożegnał się pod koniec lutego na antenie newonce.radia. Podziękował współpracownikom i słuchaczom, zaznaczył, jak w ciągu kilku lat rozwinęła się firma.

Kędzierski w 2016 roku został redaktorem naczelnym magazynu „newonce.paper”. We wrześniu 2018 roku odszedł z Rock Radia (Grupa Radiowa Agory), dołączając do zespołu newonce.radio. Objął funkcję dyrektora kreatywnego, oprócz wywiadów współprowadzonych z Kubą Wojewódzkim był jednym z gospodarzy audycji „Bolesne poranki” (zazwyczaj z Arkadiuszem Sitarzem).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Przed dołączeniem na stałe do newonce.radio Piotr Kędzierski przez 10 lat był związany z Agorą - był gospodarzem różnych audycji w Roxy FM, które na początku 2014 roku przekształciło się w Rock Radio. Kędzierski prowadził tam m.in. „Ranne kakao” (wspólnie z Tymonem Tymańskim), „Książę i żebrak” (razem z Kubą Wojewódzkim), a przez ostatni rok - „Powstanie Rock Radia”.

Wcześniej Kędzierski pracował w Polskim Radiu Bis.

Kuba Wojewódzki od 16 lat w TVN

Kuba Wojewódzki z mediami jest związany od ponad 30 lat. Zaczął w „Magazynie Muzycznym”, w latach 90. współpracował z Trójką, Polsatem i Telewizją Polską oraz był naczelnym magazynu „Brum”.

W 2002 roku zdobył dużą popularność jako juror w talent-show „Idol” w Polsacie i zaczął prowadzić w tej stacji autorski talk-show, w 2006 roku przeniósł się z nim do TVN, gdzie był też jurorem w programach „Mam talent!”, „X-Factor” i „Mali giganci”. Od niedawna jest wśród detektywów-jurorów w nowym show „Mask Singer”. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/mask-singer-tvn-ogladalnosc-zasady-jury-prowadzacy-kiedy-emisja

W latach 2003-2007 Wojewódzki współprowadził poranne pasmo w Antyradiu, a w latach 2008-2013 w Esce Rock (przez większość tego okresu wspólnie z Michałem Figurskim). Potem przez dwa lata był związany z Rock Radiem.

Od 2008 roku pisze felietony do „Polityki”, wcześniej współpracował m.in. z „Przekrojem”, „Wprost” i „Vivą!”.

Dołącz do dyskusji: Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski z podcastem w Onecie

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pawel
KW i PK będą propagandystami w Onecie za pieniądze zagranicznego RASP.
0 0
odpowiedź
User
Jasiu
Zastąpią doradcę Axel Springer i kumpla Putina Gerharda Schrodera? Będą doradzać jak obalać rząd?
0 0
odpowiedź
User
magda
Ubogi medialnie kraj, gdy takie newsy uchodzą za hit :(
0 0
odpowiedź