SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kuba Wojewódzki o tekście „Wprost”: to bzdury jak o Roswell, współpracuję z policją

Kuba Wojewódzki zdementował doniesienia tygodnika „Wprost”, jakoby wycofał się z części zeznań dotyczących ataku na niego. Prezenter podkreśla, że współpracuje z policją przy wyjaśnianiu sprawy, ale śledczy powinni inaczej przekazywać informacje mediom.

Kuba Wojewódzki, fot. TVN Article

W nowym numerze „Wprost” Kuba Wojewódzki został przedstawiony na okładce jako „Pajac Obywatelski”. W artykule prezentującym w dość negatywnym świetle dokonania Wojewódzkiego (m.in. poparcie dla PO i nienawiść dla PiS oraz gwiazdorskie zachcianki) postawiona zostaje hipoteza, że atak na dziennikarza sprzed dwóch tygodni mógł być tzw. ustawką, czyli nieautentycznym zdarzeniem, udającym spontaniczność, a zaimprowizowanym na potrzeby mediów.

Dlaczego? Według policjanta cytowanego przez „Wprost” Wojewódzki wycofał na policji swoje zeznania, że mężczyzna, który oblał go niezidentyfikowanym płynem, wykrzykiwał przy tym prawicowe hasła. Dodatkowo prezenter ociąga się z przekazaniem śledczym kurtki, którą miał na sobie w czasie incydentu, oraz złożeniem dalszych zeznań (przeczytaj o tym więcej).

W poniedziałek w rozmowie z Gazeta.pl te doniesienia mocno skrytykował Wojewódzki. - Czytam gazety, które informują o rzeczywistości, a nie o Roswell - stwierdził pytany o tekst „Wprost”. - Czy ja mam to komentować? Jakbym się zajmował komentowaniem wszystkich bzdur na swój temat, to musiałbym założyć biuro prasowe - dodał.

Wojewódzki zaznaczył, że współpracuje z policją przy wyjaśnianiu zajścia. - Byłem już raz złożyć zeznania, jestem jeszcze z nimi umówiony -  podkreślił. - Myślę, że policja musi wypracować jakieś doskonalsze metody informowania mediów. Będzie mądrzej i sprawniej - ocenił prezenter.

>>> Napaść na Wojewódzkiego: na przemoc fizyczną nie ma przyzwolenia (opinie)

Policja już dwa dni po napaści na Kubę Wojewódzkiego opublikowała zdjęcia z monitoringu pokazujące jej sprawcę (zobacz je), ale na razie nie udało się go zidentyfikować i zatrzymać. Showman od razu przekazał śledczym koszulkę, którą miał na sobie w czasie zajścia, ale nie znaleziono na niej śladów niebezpiecznych substancji. Za to prezenter, jak wykazała obdukcja lekarska, wskutek ataku uległ oparzeniom termicznym i chemicznym głowy i szyi (więcej na ten temat).

Atak na Kubę Wojewódzkiego wywołał różne komentarze środowiska dziennikarskiego. Showmana zdecydowanie bronili Jarosław Kuźniar, Karolina Korwin-Piotrowska, natomiast incydent wyśmiali m.in. Stanisław Janecki, Rafał Ziemkiewicz i Łukasz Warzecha (więcej na ten temat). Z zajścia żartował też Szymon Majewski, za to Piotr Najsztub obwinił za nie kult żołnierzy wyklętych (przeczytaj więcej). Natomiast „Super Express” i Fronda.pl uwierzyły we wpis z fałszywego konta Wojewódzkiego na Twitterze, podając, że prezenter został oblany Coca-Colą (więcej o tym).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kuba Wojewódzki o tekście „Wprost”: to bzdury jak o Roswell, współpracuję z policją

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
analityk
Ale Wojewódzki to temat co najwyżej dla Pudelka...
31 13
odpowiedź
User
Analityk
Popłuczyny Onanistyczne (dla idiotów- aluzja do PO) we Wprost, podobnie jak Pierdzenie i Sranie (PiS) W Sieci, a sprzedaż ciągle wam spada. Może lepiej weźcie się za dziennikarstwo, bo stanowiska w Manipulacji i Propagandzie (MiP... co to może być za partia?) są lepiej płatne poza redakcjami.
13 26
odpowiedź
User
n
Simon Cowell producet i własciciel X faktor który emituje i którego licencje kupilo TVN w programie na zywo o nazwie IDOL okreslil Wojewódzkiego jako KRETYNA z Polski który powinien się zamknąć i tyle na temat komentarza Kupy z TVN
29 13
odpowiedź
User
PIECE BOUREQUE
Tak, zdecydowanie dla Pudelka, bo już dla KUNDELKA to niekoniecznie :-)
18 9
odpowiedź
User
Jacek
Najśmieszniejsze (i zarazem najstraszniejsze) jest to "myślę, że policja musi wypracować jakieś doskonalsze metody informowania mediów. Będzie mądrzej i sprawniej". Przecież to wprost nawoływanie do tego, że policja ma przekazywać jakąś jedynie słuszną wizję tego zdarzenia, które odpowiada jego wyobrażeniom. Nóż się w kieszeni otwiera...
23 8
odpowiedź