SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kuba Wojewódzki ma nową spółkę. Do inwestycji w nieruchomości?

Kuba Wojewódzki został mniejszościowym udziałowcem nowej spółki Niewinni Czarodzieje Apartamenty. Jego wspólnikiem jest w niej Przemysław Stangierski - menedżer od ponad trzech dekad zajmujący się konsultingiem biznesowym.

Kuba Wojewódzki w swoim programie (screen: YouTube/tvnpl) Article

Spółka Niewinni Czarodzieje Apartamenty została zarejestrowana w KRS pod koniec sierpnia. Ma siedzibę w Kazimierzu Dolnym i kapitał zakładowy wynoszący 5 tys. zł. 

Jako przeważający obszar jej działalności wskazano wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi. Wśród pozostałych obszarów działalności są m.in. kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek oraz dziedziny związane z komunikacją marketingową: działalność agencji reklamowych, badanie rynku i opinii publicznej, drukowanie gazet oraz pozostała działalność wydawnicza.

Kuba Wojewódzki ma 34 proc. udziałów firmy. Jej prezesem, jedyną osobą w zarządzie i większościowym wspólnikiem (z 61 proc. walorów) jest natomiast Przemysław Stangierski.

Czym konkretnie będą zajmować się Niewinni Czarodzieje Apartamenty? - Za wcześnie, żeby o tym mówić - przekazał Kuba Wojewódzki portalowi Wirtualnemedia.pl. Nie potwierdził, że spółka będzie działa w sektorze nieruchomościami.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Przemysław Stangierski od początku lat 90. jest związany z sektorem konsultingu biznesowego. Przez pięć lat pracował w nieistniejącym już koncernie Arthur Andersen, a w 1997 roku przeszedł do A.T. Kearney, gdzie pełnił m.in. funkcję partnera i senior partnera. Zarządzał tam obszarem wysokich technologii w Europie Wschodniej.

W 2016 uruchomił, razem z Piotrem Kuszewskim i Karolem Świątkowskim, firmę doradczą Heureka Partners, zajmującą się m.in. obsługą transakcji, zwłaszcza w sektorach: energetycznym, zarządzania odpadami i startupów. Jest w niej jedynym członkiem zarządu.

Przemysław Stangierski założył też kilka startupów i działał jako anioł biznesu. Jest m.in. prezesem i współwłaścicielem firmy Hairmes, członkiem rady nadzorczej Xelopay, udziałowcem w ActiveGPS (pod koniec ub.r. rozpoczęto postępowanie o rozwiązanie tej spółki), Syngi i Cedepe Consulting i Polskich Archiwach Księgowych.

Kuba Wojewódzki zainwestował w alkohole i restauracje

W 2019 roku Kuba Wojewódzki zainwestował już w projekt pod marką Niewinni Czarodzieje - kilka restauracji w Warszawie i Wrocławiu. Na początku 2021 roku poinformował, że wycofuje się przedsięwzięcia i sprzedaje swoją połowę udziałów wspólnikowi Józefowi Krawczykowi.

W drugiej połowie 2021 roku Wojewódzki razem z Dawidem Kwidzińskim, menedżerem z branży gastronomicznej, otworzył w Gdyni restaurację Niewinni Czarodzieje Trzy Zero. Jak opisywaliśmy niedawno, zarządzająca nią spółka w ub.r. zwiększyła przychody sprzedażowe o 50 proc. do 2,93 mln zł i zarobiła na czysto ponad 301,5 tys. zł.

Kuba Wojewódzki ma też kilka proc. akcji Manufaktury Piwa Wódki i Wina, w której głównym inwestorem i prezesem jest Janusz Palikot. Wiosną ub.r. Manufaktura Piwa Wódki i Wina w ramach oferty publicznej sprzedała swoje nowe akcje za 75,2 mln zł, zapowiadała debiut na warszawskiej giełdzie.

Natomiast wiosną br. firma przestała spłacać odsetki od zaciągniętych pożyczek i obligacji, do których zakupu zachęcał głównie Palikot. Pod koniec czerwca w holdingu ruszył przegląd mający na celu wypracowanie zmian organizacyjnych i osobowych. Zajmuje się nim zespół nadzorujący grupę kapitałową, utworzony przez biznesmenów, którzy zainwestowali w jej spółki ponad 100 mln zł.

Na przełomie lipca i sierpnia zarząd Manufaktury Piwa Wódki i Wina złożył do sądu wniosek o postępowanie układowe z wierzycielami, po tym jak jeden z nich zawnioskował o postępowanie sanacyjne i upadłość spółki. Natomiast Marek Maślanka, stojący na czele zespołu mającego przygotować reorganizację holdingu, ujawnił, że na koniec lipca miał on, wraz z naliczonymi odsetkami, 177 mln zł zadłużenia (część pozyskano od firmy pożyczkowej z oprocentowaniem wynoszącymi 240 proc.), tylko w 20 proc. wykorzystywał swoje możliwości produkcji piwa, a w przypadku wódki nie uruchomił własnej produkcji.

Dołącz do dyskusji: Kuba Wojewódzki ma nową spółkę. Do inwestycji w nieruchomości?

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Opo
Powiedzmy sobie szczerze. Ewentualni klienci i inwestorzy którzy po ostatnich akcjach zdecydują sie powierzyć temu panu jakiekolwiek pieniądze są sami sobie winni
55 0
odpowiedź
User
Kierownik
Przecież to lipa!
40 0
odpowiedź
User
Max
BUH! I teraz nieruchomości🤣
Swoją drogą ten mr S. musi nie mieć kontaktu z bazą, kiedy bierze sobie Wojewódzkiego na wspólnika
31 1
odpowiedź