SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

„Kuba Wojewódzki” zyskał 350 tys. widzów. TVN dystansuje konkurencję. „Najlepszy początek sezonu od kilku lat”

Najnowszą serię „Kuby Wojewódzkiego” ogląda średnio 1,38 mln osób, o 350 tys. widzów więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. TVN w czasie emisji programu jest bezkonkurencyjnym liderem rynku telewizyjnego. - To jest chyba najlepszy początek sezonu od kilku lat. Zapewne ma to związek ze świetną oglądalnością „Diagnozy” w poprzedzającym paśmie - mówi Wirtualnemedia.pl Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego TVN.

Kuba Wojewódzki, fot. TVN Article

Premierowe odcinki 24. serii „Kuby Wojewódzkiego” na antenie TVN oglądać można we wtorki o godz. 22.30, począwszy od 20 lutego br. Trzy pierwsze z nich obejrzało średnio 1,38 mln osób, co zapewniło stacji 15,22 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 20,72 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 18,24 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Do tej pory najchętniej oglądany odcinek talk-show zgromadził przed telewizorami 1,44 mln widzów. Wyemitowany został on 27 lutego br., a gościli w nim Mandaryna i Tomasz Oświeciński.

W porównaniu do emitowanej rok temu 22. serii, widownia „Kuby Wojewódzkiego” wzrosła o około 350 tys. osób. Trzy pierwsze odcinki formatu pokazane rok temu oglądało średnio 1,03 mln osób, a udział TVN wynosił wtedy 11,37 proc. w 4+, 15,43 proc. w 16-49 oraz 13,21 proc. w 16-59.

TVN w paśmie nadawania programu Kuby Wojewódzkiego jest zdecydowanym liderem rynku telewizyjnego. Drugie miejsce zajmuje TVP2, emitująca wówczas „Magazyn Ekspresu Reporterów i filmy dokumentalne, co przekłada się na 9,12 proc. udziału. Trzeci jest Polsat (filmy fabularne; 7,02 proc.), a czwarta - TVP1 (gł. serial „Nieznane serce”; 5,14 proc.).

Taka sama jest kolejność stacji wśród widzów w grupach wiekowych 16-49 i 16-59.

- „Kuba Wojewódzki” się bardzo dobrze ogląda, to jest chyba najlepszy początek sezonu od kilku lat. Zapewne ma to związek ze świetną oglądalnością „Diagnozy” w poprzedzającym paśmie, ale ten przepływ widowni nie jest przecież automatyczny, dzisiaj widzowie naprawdę mają z czego wybierać o tej 22.30 - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego TVN. - Oczywiście cieszą nas te wyniki, mam nadzieję że co najmniej utrzymamy podobny poziom do końca wiosennego sezonu - dodaje.

Udział TVN w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2017 roku wyniósł 9,87 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Kuba Wojewódzki” zyskał 350 tys. widzów. TVN dystansuje konkurencję. „Najlepszy początek sezonu od kilku lat”

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TVN always
Zaprasza ciekawych ludzi juz od samego początku i jest OK ! Oby tak dalej.
35 31
odpowiedź
User
iksiński
Jest to sukces skoro w tym samym paśmie dzień wcześniej lecą Majdany za milion złotych z dużo niższą oglądalnością
29 1
odpowiedź
User
Magda
A Jacek nie przejmuje sie oglądalnością. Dostał 800 baniek i nie musi sie jakimiś slupkami zajmować. A ogladalnosc, poza skokami i MjM, zaraz zejdzie do poziomu Mango TV.
28 17
odpowiedź
User
Tup
Bo przed Kubą jest oglądana przez wiele osób "Diagnoza", po jej zakończeniu sporo ludzi zostaje z TVN, bo na innych kanałach nie ma już nic ciekawego.
19 3
odpowiedź
User
pavv
Diagnoza już 3-ci sezon leci przed Wojewódzkim. Co widzę zapowiedź Wojewódzkiego to odnoszę wrażenie, że te osoby już w jego programie były rok czy dwa lata temu. Widocznie zaprasza samych swoich znajomych i kumpli.
12 21
odpowiedź
User
posełmandaryna
kto to jest poseł Mandaryna? :D Znacie Ewry Najt?! Znacie? To do góry! HABAAA! :P
16 1
odpowiedź
User
jac
cud jakiś czy ki czort?
11 2
odpowiedź
User
gość
cud jakiś czy ki czort?

Żaden cud - każdy program jest lepszy od narodowej propagandy. Narodowej propagandy za grubą kasę i to na koszt suwerena.
18 13
odpowiedź
User
Ania
Gratulacje, oglądałam wszystkie odcinki. Może z Roznerskim trochę przesadził z tym „knurem” :) ale ciekawi goście, zabawnie, lekko i zawsze coś mądrego starał się przemycić albo podpowiedzieć gościowi. Na plus !
12 10
odpowiedź
User
asia
Poziom tego programu jest zblizony do tej hipnozy, majdanow, korony krolow i trudnych spraw, generalnie dziadostwo więc podziwiam, że mamy aż 1.3mln debili w Polsce.
11 15
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing