SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Producent „Kuchennych rewolucji” i „Naszego nowego domu”: wpływy w dół o 9 proc., zysk na dywidendę

Firma producencka Constantin Entertainment Polska w ub.r. zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 8,9 proc. do 44,56 mln zł, a jej zysk netto zmalał z 6,09 do 4,75 mln zł. Nie skorzystała z tarczy finansowej, za to kupiła kamery i zestawy montażowe.

Magda Gessler na planie "Kuchennych rewolucji"Article

Przychody Constantin Entertainment Polska ze sprzedaży produkcji telewizyjnych zmalały rok do roku z 47,56 do 36,95 mln zł. Pozostałe wpływy krajowe ze sprzedaży poszły w dół z 945,6 do 352,5 tys. zł, a przychody z Niemiec - z 3 tys. zł do zera.

Natomiast przychody z praw autorskich (czyli także powtórkowych emisji dotychczasowych produkcji firmy) zwiększyły się z 2,44 do 2,89 mln zł).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Bez „Sędzi Anny Marii Wesołowskiej” i „Joke Show”

Constantin Entertainment Polska od wielu lat produkuje program „Kuchenne rewolucje” i docu-soap „Ukryta prawda” dla TVN oraz „Nasz nowy dom” dla Polsatu. Wiosną ub.r., w czasie pierwszej fali epidemii, tak jak cała branża producencka musiała wstrzymać prace na planach zdjęciowych, nagrywanie „Kuchennych rewolucji” wznowiono w drugiej połowie maja, a „Naszego nowego domu” w czerwcu.

W ub.r. nie kontynuowano dwóch produkcji, które Constantin Entertainment Polska zaczęła rok wcześniej: programu „Joke Show” w Polsacie i telenoweli „Miłość na zakręcie” w TV4. Natomiast program „Sędzia Anna Maria Wesołowska” wypadł z ramówki TTV w połowie ub.r.

Pod koniec 2019 roku do zarządu Constantin Entertainment Polska dołączyli Michał Brożonowicz (objął funkcję prezesa) i Paweł Biniek. Natomiast wiosną ub.r. w zarządu odwołany został Christoph Andreas von Issendorff.

Koszty 5 proc. w dół, bez wsparcia z tarcz

Wydatki operacyjne Constantin Entertainment Polska zmniejszyły się rok do roku z 43,79 do 41,46 mln zł, czyli o 5,3 proc.

Nakłady na usługi obce zmalały z 25,91 do 23,12 mln zł, a na wynagrodzenia - z 10,04 do 9,98 mln zł. Spółka nie zatrudniała pracowników. Spółka ma zatrudnia żadnych osób na etacie, zawiera ze współpracownikami umowy cywilnoprawne.

Koszty zużycia materiałów i energii wzrosły z 5,13 do 5,84 mln zł, a pozostałe wydatki rodzajowe zmniejszyły się z 2,6 do 2,41 mln zł.

W ub.r. firma kupiła kamery, w efekcie czego wartość jej innych środków trwałych wzrosła z zera do 270,9 tys. zł, oraz nieoddane jeszcze do użytku na koniec roku zestawy montażowe (wartość środków trwałych w budowie zwiększyła się z zera do 91,2 tys. zł).

Spółka nie wzięła natomiast częściowo bezzwrotnej pożyczki od Polskiego Funduszu Rozwoju w ramach tarczy finansowej. Ponieważ nie ma pracowników etatowych, nie mogła skorzystać z umorzeń składek na ZUS ani dopłat do pensji w ramach tarczy antykryzysowej.

Zysk na dywidendę

Zysk sprzedażowy Constantin Entertainment Polska zmniejszył się z 5,13 do 3,1 mln zł, zysk brutto - z 7,55 do 5,89 mln zł, a zysk netto - z 6,09 do 4,78 mln zł. Firma zapłaciła w ub.r. 1,14 mln zł podatku dochodowego, wobec 1,46 mln zł rok wcześniej.

100 proc. udziałów spółki ma niemiecki Constantin Entertainment. W zeszłym tygodniu zdecydował, że cały zysk netto firmy z ub.r. zostanie mu wypłacony jako dywidenda.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Producent „Kuchennych rewolucji” i „Naszego nowego domu”: wpływy w dół o 9 proc., zysk na dywidendę

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Aszi
"Firma nikogo nie zatrudnia":)Działają nielgalnie, łamiąc polskie prawo ws zatrudniania. Przed upadkiem powinna jeszcze sprawę ogarnąć Prokuratura. Dobrze, że takie sebixy biznesowe upadają.
odpowiedź