SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kulczyk Investments złoży ofertę na kupno Energi od MSP, interesuje się Grupą Lotos

Spółka Kulczyk Investments chce złożyć ofertę na kupno firmy Energa od Skarbu Państwa i jest zainteresowana udziałem w prywatyzacji grupy Lotos, wynika z poniedziałkowej wypowiedzi prezesa KI Dariusza Mioduskiego.

Kulczyk Investments złoży ofertę na kupno Energi od MSP, interesuje się Grupą Lotos

"Pracujemy nad ofertą [na kupno Energi] i zamierzamy taka ofertę złożyć" - powiedział Mioduski w poniedziałek w wywiadzie dla radia PiN. Dr Jan Kulczyk starał się kilka lat temu o kupno tzw. grupy G8 (poprzedniczki Energi - bez elektrowni Ostrołęka).

Na początku maja Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) zaprosiło inwestorów do negocjacji w sprawie sprzedaży co najmniej 4,12 mln, należących do Skarbu Państwa, stanowiących 82,90% kapitału zakładowego, akcji spółki Energa (d. G8).

Termin składania pisemnych odpowiedzi na publiczne zaproszenie do negocjacji upływa 1 czerwca 2010 roku o godzinie 11:00.

Mioduski poinformował, że obecnie KI koncentruje się na energetyce, paliwach i infrastrukturze. "Lotos i inne spółki, które działają w obszarze ropy, gazu, poszukiwań i dystrybucji to jest coś, na czym będziemy się koncentrować" - podkreślił.

Obecnie Skarb Państwa zastanawia się, w jaki sposób przeprowadzić kolejny etap prywatyzacji Grupy Lotos. Strategię dla sektora naftowego przygotowuje wspólnie MSP i resort gospodarki.

Po tym, jak Skarb Państwa sprzedał w styczniu inwestorom finansowym 14 mln akcji (10,8% kapitału), Lotosu, resort podał, że zobowiązał się do niesprzedawania dalszych akcji tej spółki poprzez giełdę w ciągu najbliższych 180 dni.

Wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski powiedział na początku roku agencji ISB, że po sprzedaży 10,8% akcji Lotosu resort chce sprzedać kolejne akcje inwestorowi branżowemu lub z dostępem do złóż, co spowoduje obniżenie udziału Skarbu Państwa poniżej 50%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kulczyk Investments złoży ofertę na kupno Energi od MSP, interesuje się Grupą Lotos

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl