SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kulczyk Oil Ventures zainwestuje 154,4 mln dolarów w 2010 i 110,6 mln dolarów w 2011 r.

Kulczyk Oil Ventures (KOV) zainwestuje 154,4 mln dolarów w 2010 i 110,6 mln dolarów w 2011 roku. Odwierty w Brunei firma rozpocznie w ten weekend, a jej głównym celem strategicznym na tym etapie jest budowa zdywersyfikowanego portfela złóż surowcowych, poinformował agencję ISB prezes KOV, Timothy M. Elliott.

Kulczyk Oil Ventures zainwestuje 154,4 mln dolarów w 2010 i 110,6 mln dolarów w 2011 r.

"Mamy szczegółowy harmonogram inwestycyjny, który obejmuje wykorzystanie środków z emisji w ciągu dwóch lat. Odwierty w Brunei rozpoczynamy w ten weekend, a łącznie w bieżącym roku wydamy na inwestycje w tym kraju 95 mln dolarów. Złoża wielkości co najmniej 3 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej zapewniłyby nam pozytywną ekonomikę przedsięwzięcia w Brunei. Jesteśmy przekonani, że o ile znajdziemy złoża w Brunei, będą one znacznie większe. Wielkości zasobów potwierdzają zresztą to również raporty niezależnych ekspertów" - powiedział ISB prezes KOV.

Dodał, że z kolei ukraińskie złoża wielkości (w przeliczeniu) co najmniej 4,4 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej będą w stanie zapewnić cash flow finansujący dalsze prace w ramach tamtejszych koncesji. W okresie co najmniej najbliższych pięciu lat spółka nie przewiduje wypłaty dywidendy.

"Firmy z naszej branży zwykle nie wypłacają dywidendy. Naszym priorytetem jest budowa zdywersyfikowanego portfela złóż surowców, które zapewnią akcjonariuszom 'satysfakcję kapitałową'. Obok kluczowych w obecnej chwili złóż w Brunei, Syrii i na Ukrainie, mamy również prawa do złóż w Mauretanii i Słowenii. Jednak na obecną chwilę nie przypisujemy im znaczącej wartości. Systematycznie obserwujemy również potencjalne inwestycje, które mogłyby powiększyć nasz portfel. Jeśli chodzi o Polskę to przyglądaliśmy się pewnym projektom m.in. gazu łupkowego. Jednak na obecnym etapie uważamy, że są one zbyt ryzykowne i kosztowne" - dodał Elliott.

Zaznaczył, że w obecnej chwili nie planuje współpracy z inną spółką surowcową z grupy Kulczyk Investment - Aurelian. Jednak w przyszłości nie wyklucza wspólnych projektów z tą firmą.

Spółka Kulczyk Oil Venture Inc. z Kanady planuje pozyskać z oferty publicznej 265 mln USD brutto, czyli 756,4 mln zł. Według harmonogramu oferty, podanie do publicznej wiadomości ceny maksymalnej jest planowane na 27 kwietnia 2010 r. do godz. 20:00, a proces budowania księgi popytu jest przewidywany od 27 kwietnia-10 maja 2010 r.

Okres przyjmowania zapisów w transzy inwestorów indywidualnych jest przewidziany na 28 kwietnia-7 maja 2010 r., a w transzy w transzy inwestorów instytucjonalnych na 11 maja-13 maja 2010 r. do godz. 14:00, po ustaleniu ceny emisyjnej, ostatecznej liczby akcji oferowanych oraz ostatecznej liczby akcji w poszczególnych transzach 11 maja 2010 r. Przydział akcji i zamknięcie oferty są planowane na 14 maja 2010 r. Oferującym jest Dom Maklerski BZ WBK.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kulczyk Oil Ventures zainwestuje 154,4 mln dolarów w 2010 i 110,6 mln dolarów w 2011 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl